تایلند تجربه مردم بومی خود را در ATF سال 2018 به نمایش می‌گذارد

تایلند تجربه مردم بومی خود را در ATF سال 2018 به نمایش می‌گذارد

صدیقه شجاعی
| شنبه, ۳۰ دی ۹۶ ساعت ۱۷:۳۰

انجمن گردشگری آسه‌آن ATF) ۲۰۱۸) از ۲۲ تا ۲۶ ژانویه در چیانگ‌مای برگزار می‌شود و تایلند قصد دارد فرش قرمزی با موضوع  «ارتباط پایدار، رفاه بی‌پایان»، برای استقبال از شرکت کنندگان پهن کند.

تایلند درصدد است شهرت فراوان چیانگ‌مای در حوزه توریسم غذای تایلندی را در انجمن گردشگری آسه‌آن به نمایش بگذارد. در ادامه ما با همراه باشید تا در جریان این مراسم قرار بگیرید.

آقای یوتاساک سوپاسورن (Yuthasak Supasorn)، مسوول اداره گردشگری تایلند (TAT) می‌گوید:

این اداره بخش خاصی به نام «شکوه تایلند» دارد که تجربیات مردم بومی را از طریق سنت غنی آشپزی این کشور به نمایش می‌گذارد و در راستای توجه به گردشگری غذای تایلندی است. هر روز به طرفداران غذای تایلندی اضافه می‌شود و برای گردشگرانی که هر سال از این کشور دیدن می‌کنند، به‌عنوان یک جاذبه‌ی مهم تلقی می‌شود.

ATF  سال ۲۰۱۸، شهرت فراوان چیانگ مای در حوزه توریسم غذای تایلندی که با فرهنگ لانا (Lanna) عجین شده است را به رخ گردشگران بین‌المللی و داخلی که به منطقه شمال تایلند سفر می‌کنند، خواهد کشید. نمایشگاه محصولات پریمیوم (Premium Product Display) نیز به عرضه محصولات آشپزخانه‌ای و اقلام تزئینی اختصاص دارد که طراحی تایلندی در زمینه نوآوری‌های غذایی و برنامه‌های کسب جایزه را به بازارهای بین‌المللی نشان می‌دهد و درعین حال تجربیات مردم بومی را ترویج می‌کند.

تایلند

این برنامه شامل نمایش تعاملی آشپزی از سرآشپزهای مشهور چیانگ مای است. استعدادهای برتری که قرار است دستپخت شرکت‌کنندگان را بچشند، سرآشپز توئی از رستوران ترکیبی تایلندی «ناسی جامپرو» از چیانگ مای، سرآشپز Kaew Koe از رستوران «ساندویچ من» و سرآشپز بلک از رستوران «آشپزخانه آرتیسان بلکیچ» چیانگ‌مای هستند.

از دیگر اقلام پرطرفدار نمایشگاه محصولات پریمیوم می‌توان به محصولات سفالی و سرامیکی از مجموعه پریمپراکا (Prempracha) اشاره کرد؛ سرامیک‌هایی با رنگ سبز مایل به خاکستری از «چیانگ‌مای سلادان»، صنایع دستی از «پاچانا استودیو» و لوازم سیلور و لاکی از «وُلای سیلور» عرضه می‌شوند. محصولات غذایی محلی شمال تایلند که به نمایش درمی‌آیند شامل گوشت خشک‌شده و سوسیس از Vanasnun، ادویه و چاشنی از Nithi Foods، مواد غذایی ذرت شیرین‌شده از سان سوئیت و اقلام غذایی فراوری شده با عسل از پروداکت بی می‌شوند.

نمایشگاه محصولات پریمیوم اولین تجربه در حوزه توریسم غذایی تایلند است که برخی از بهترین برنامه‌های جایزه گردشگری تایلند را نشان می‌دهد، نظیر تور منطقه Talat Noi از محله‌های قدیمی بانکوک، گردش در پوکت از گروه جزیره آندامان که فرهنگ جذاب پراناکان را به تصویر می‌کشد، فصل دوم پروژه‌ی فلای فیشینگ از ریور ان‌جی گاید (NG River Guide) که به روش زندگی قبیله‌ی بومی pgazkoenyau می‌پردازد.

از تمام ۱۰ کشور عضو نیز دعوت شده تا اقلام منحصربه‌فرد خود را در نمایشگاه محصولات آسه‌آن به نمایش بگذارند، تایلند نیز در این بخش یک مدل یادگیری زبان تایلندی را در قالب یک «مجموعه چند رسانه‌ای» عرضه می‌کند.

کشورهای آسه‌آن به‌طور کلی بزرگ‌ترین بازار منبع بازدیدکننده‌ی تایلند در آسیا هستند. تایلند در طول ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۷، پذیرای بیش از ۸/۱۹ میلیون نفر از کشورهای آسه‌آن بوده است. مالزی با ۲٫۹۸ میلیون نفر مسافر (۶.۲۸%+)، لائو پی دی آر با ۱٫۴۵ (۱۶.۱۲ %+) و سنگاپور با ۸۹۸٫۹۶۵ میلیون نفر (۶.۱۰%+) در ردیف‌های بعدی قرار می‌گیرند.

مطالب مرتبط:

    منبع traveldailynews
    برچسب‌ها

    دیدگاه  

      تبلیغات