کارت بیمه سلامت اروپا؛ افزایش ۴۰۰ درصدی درمان

کارت بیمه سلامت اروپا؛ افزایش ۴۰۰ درصدی درمان

عدنان ایرانی
| جمعه, ۲۰ اسفند ۹۵ ساعت ۱۴:۰۰

اروپایی‌ها ادعا می‌کنند تعداد درمان مجانی «خدمات بیمه سلامت ملی» (NHS) در ۵ سال گذشته، تقریبا ۴۰۰ درصد افزایش داشته است. با کجارو همراه باشید.

آمار و ارقام سازمان بهداشت نشان می‌دهد، تعداد گردشگرانی که از «کارت بیمه سلامت اروپایی» (EHIC) خود استفاده کرده‌اند، ۳۷۱ درصد افزایش یافته است (از ۳,۸۵۴ در سال ۲۰۱۲ تا ۱۸,۱۶۷ در سال گذشته).

کارت بیمه سلامت اروپا

ایتالیایی‌ها در سال گذشته با ۴,۱۲۸ بار، بیشترین استفاده را داشته‌اند، که نسبت به سال ۲۰۱۲ با ۵۲۴ استفاده تقریبا ۷۰۰ درصد افزایش یافته است. اسپانیایی‌ها با ۲,۰۴۸ بار استفاده در رتبه بعد، سپس فرانسه با ۱,۷۵۰، آلمان با ۱,۷۴۵ و لهستان با ۱,۵۴۳ بار استفاده در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

کارت بیمه سلامت اروپا، برای گردشگرانی که از سوئیس و کشورهای اروپایی به انگلیس می‌آیند، هزینه مراقبت‌های بهداشتی را پوشش می‌دهد. این بیمه شامل درمان‌های اورژانسی، شرایط‌ پزشکی قراردادی و مراقبت از خانم‌های باردار می‌شود.

کارت بیمه سلامت اروپا

هزینه‌های درمان می‌تواند از کشور مسافر مطالبه شود. آمار و ارقام مجزا نشان می‌دهد بریتانیا بیش از ۴ بار پرداخت و به همان اندازه دریافت کرده است. سال گذشته کشورهایی که این برنامه را طرح‌ریزی کردند، ۵۰۰ میلیارد تومان به دست آوردند. این رقم در بریتانیا ۱۲۰ میلیارد تومان بود.

اندریو بریگدن، عضو پارلمان محافظه‌کاران می‌گوید:

موضوع مهمی که در مورد این ارقام مطرح می‌شود این است که بیمه خدمات درمانی یک سرویس ملی سلامت است نه یک سرویس بین‌المللی.

جوزف میریون توماس، جراح سابق سرطان و مبارز ضد سلامت گردشگران درخواست کرد تا کارت بیمه سلامت اروپا، بعد از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برکسیت)، دور انداخته شود. به دلیل اینکه، این طرح به شدت ضد بریتانیا سنجیده‌ ‌می‌شود.

کارت بیمه سلامت اروپا

یک سخنگوی وزارت بهداشت گفت:

افزایش در ثبت کارت بیمه سلامت اروپا، نتیجه سخت‌کوشی کارکنان برای اطمینان از بازپرداخت هر پنی از بدهی سرویس سلامت ملی انگلیس می‌باشد.

منبع EXPRESS

دیدگاه  

    تبلیغات