زیباترین صحنه های غروب آفتاب در آسیا که تماشای آن مجانی است

فاطمه محمدی
جمعه، ۱۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
زیباترین صحنه های غروب آفتاب در آسیا که تماشای آن مجانی است

غروب آفتاب یکی از زیباترین صحنه‌های طبیعت است که تماشای آن برای هر فردی لذت‌بخش است. تماشای غروب آفتاب رایگان است و هر فردی در هر جای جهان می‌تواند آن را مشاهده کند.

تابه‌حال چند بار به تماشای غروب آفتاب رفته‌اید؟ تاکنون چند بار در مکانی خاص غروب آفتاب را دیده‌اید؟ بدون شک غروب آفتاب از زیباترین جلوه‌های طبیعت است که همه ما از تماشای آن لذت می‌بریم. تماشای این صحنه در برخی مکان‌های خاص مثل کنار دریا بسیار لذت‌بخش است. در این مقاله به سراغ زیباترین صحنه‌های غروب آفتاب در قاره آسیا رفته‌ایم که بسیار خاص و منحصربه‌فرد هستند و برای تماشای این صحنه‌های زیبا نیازی به پرداخت پول ندارید، کافی است به شهرها و مکان‌های خاصی سفر کنید.

معبد طلایی، هند

زیباترین صحنه های غروب آفتاب

معبد طلایی یا دربار صاحب زیارتگاه اصلی پیروان آئین سیک است، این پرستشگاه در شهر امریتسار در ایالت پنجاب هند قرار دارد. این پرستشگاه را چهارمین پیشوای مذهبی سیک‌ها، گورو رام داس بنیان نهاد. دربار صاحب در بین سیک‌های سرتاسر جهان، مکانی زیارتی محسوب می‌شود و این معبد برای سیک‌ها مکانی مقدس به شمار می‌رود، زیرا گورو جاودانه این آئین، کتاب گورو گرانت صاحب در آن نگهداری می‌شود؛ این کتاب، کتاب مقدس آئین سیک و یازدهمین گورو به شمار می‌رود.

جدا از قداست این معبد، تماشای غروب آفتاب در چشم‌انداز معبد یکی از زیباترین چشم‌اندازهای دنیا است. تابش نور نارنجی‌رنگ و تلالو تصویر معبد طلایی در آب جلوه‌ای زیبا ساخته که هر انسانی را مجذوب می‌کند.

پل یو بین، میانمار

زیباترین صحنه های غروب آفتاب

برخی مناطق در دنیا برای عکاسی ضد نور بسیار مناسب هستند که یکی از این مکان‌ها پل یو بین در میانمار است. این پل به‌عنوان طولانی‌ترین پل چوبی دنیا شناخته شده است و هرساله عکاس‌های زیادی برای ثبت عکس‌های زیبا به این منطقه می‌آیند.

خلیج مانیل، فیلیپین

زیباترین صحنه های غروب آفتاب

خلیج مانیل بندرگاهی طبیعی در کشور فیلیپین است که در جزیره لوزون قرار دارد. این خلیج زیبا در موقعیت استراتژیک در اطراف شهر مانیل پایتخت فیلیپین دروازه تجارت کشورهای همسایه با این کشور است. بدون شک یکی از زیباترین منظره‌های طبیعی در فیلیپین تماشای غروب آفتاب از ساحل خلیج مانیل است. ساحل هرساله میلیون‌ها بازدیدکننده را به فیلیپین جذب می‌کند و این خلیج قطب گردشگری مهمی در فیلیپین است.

سارانگکوت، نپال

زیباترین صحنه های غروب آفتاب

سارانگکوت ناحیه‌ای در منطقه کاسکی نپال است. در اطراف این منطقه رودخانه و کوهی زیبا قرار دارد. تماشای غروب آفتاب در قله کوه پوشکارا بدون شک یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی نپال است.

شرق تسیم شا تسوی، هنگ‌کنگ

زیباترین صحنه های غروب آفتاب

تسیم شا تسوی محله‌ای معروف در شرق هنگ‌کنگ است که خیابانی به نام خیابان ستارگان دارد. در این خیابان ستاره‌های افراد مشهوری مانند جت لی و جکی چان گذاشته شده است. صندلی‌هایی در پیاده‌روهای این محله قرار دارد که رهگذران می‌توانند بر روی آن‌ها بنشینند و از تماشای غروب آفتاب لذت ببرند.

ساختمان شهرداری توکیو، ژاپن

زیباترین صحنه های غروب آفتاب

ساختمان شماره ۱ شهرداری توکیو در سال ۱۹۹۱ میلادی افتتاح شده و در آن زمان عنوان بلندترین ساختمان ژاپن را از آن خود کرده است. این ساختمان در حال حاضر بعد از ساختمان توکیو میدتاون (۲۴۸ متر) در آکاساکا، عنوان دومین ساختمان بلند توکیو را دارد و دارای ۴۵ طبقه و ۲۴۳ متر ارتفاع است. شهرداری توکیو توسط کنزو تانگه طراحی شده و هزینه ساخت آن ۱۵۶۹ میلیارد ین بوده است.

تماشای غروب آفتاب از منظره این ساختمان بسیار زیبا است و افراد محلی به تماشای این صحنه عادت دارند.

ساحل جیمباران، بالی

زیباترین صحنه های غروب آفتاب

ساحل جیمباران در بالی یکی از زیباترین سواحل دنیا است. اگر روزی به این ساحل سفر کردید، علاوه بر امتحان کردن غذاهای دریایی رستوران‌های مجاور آن، تماشای غروب آفتاب از چشم‌انداز ساحل را فراموش نکنید. ماهی مرکب‌های رستوران‌های ساحل جیمباران بسیار محبوب است.

دریاچه غربی، چین

زیباترین صحنه های غروب آفتاب

سو شی شاعر چینی قرن ۱۱ در بسیاری از اشعار خود از زیبایی دریاچه غربی چین سخن گفته است. به‌راستی‌که این دریاچه بسیار زیبا است و تماشای غروب آفتاب از این دریاچه بسیار لذت‌بخش است.

مطالب مرتبط:

    منبع lonelyplanet

    دیدگاه