پروازهای تهران - پاریس به ۷ پرواز در هفته افزایش می‌یابد

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
پروازهای تهران - پاریس به ۷ پرواز در هفته افزایش می‌یابد

مدیران شرکت های هواپیمایی ایرفرانس با توجه به برگزاری اولین پرواز تهران - پاریس که روز یکشنبه انجام شده بود، گفتند در نظر دارند تا این پروازها را به هر روز یک پرواز رفت و برگشت افزایش دهند.

مقاله‌های مرتبط:

نشست خبری مدیران شرکت هواپیمایی فرانسه (ایرفرانس)، پیش از ظهر روز دوشنبه در هتل اسپیناس تهران برگزار شد.

در این برنامه «فردریک گَجِی» Frederic Gagey، مدیرعامل ایرفرانس درباره آغاز مسیر هوایی تهران - پاریس که از روز گذشته انجام شده است، گفت:

ایران و فرانسه از نظر تاریخ و فرهنگ با هم در ارتباط هستند. برای شرکت ما افتخار بزرگی است که توانسته‌ایم دوباره به ایران برگردیم. قرار است که در بازار ایران هر هفته سه پرواز در روزهای چهارشنبه، جمعه و یکشنبه از پاریس بلند شده و به تهران بیاید. برنامه هایی که داریم در این زمینه بسیار جذاب و مناسب مشتریان ما در ایران خواهد بود. این پروازها به مدت ۴ ساعت و نیم از صبح در تهران بلند شده و ظهر به پاریس می رسد. فکر می‌کنیم ایجاد مسیر تهران - پاریس برای صنعت توریسم و بازرگانان بسیار مناسب باشد.

وی گفت که هواپیمایی ایرباس از اول می به ایرباس ۳۴۰ تغییر داده شده و دارای ۲۷۵ صندلی است. ظرفیت بار ایرباس ۳۴۰ بین ۱۰ تا ۱۶ تن خواهد بود. امیدواریم که این میزان بار از لحاظ اقتصادی بسیار کمک‌کننده باشد. معتقدیم مشتریانی که داریم از تمام قسمت‌های مختلف دنیا هستند و با توجه به توسعه تجاری و فرهنگی، کشورهای شناخته‌شده زیادی خواهان ارتباط و همکاری با ایران هستند. شرکت‌هایی مانند توتال و شرکت‌های فرانسوی زیادی می‌خواهند که با ایران همکاری‌های اقتصادی داشته باشند. آنها مشغول به کار هستند، می‌دانیم ایران از لحاظ گردشگری جزو کشورهای استثنائی است و شاهد توسعه صنعت توریسم در ایران هستیم. ما تصور می‌کنیم که تعداد زیادی از گردشگران خارجی به ایران بروند. به همین منظور فرودگاه «شارل دوگل» برای این منظور بسیار پتانسیل خوبی است و می تواند ارتباطات زیادی بین کشورها برقرار کند.

در ادامه این برنامه «وِرمِر بلام» Welmer Blom، قائم مقام ایرفرانس در منطقه خاورمیانه و هند نیز گفت که با توجه به خوشامدگویی آقای روحانی به کشورهای دیگر، این پرواز نیز به صورت مستقیم در حال انجام است. سیستم فروش منطقه‌ای ما سعی می‌کند این پرواز را تبلیغ کرده و به فروش برساند و تهران را به عنوان منطقه تفریحی و تجاری معرفی کند. دولت ایران تخمین می‌زند ایرانی‌های خارج از کشور حدود ۷ میلیون نفر باشند و تعداد زیادی از آنها در آمریکا و کانادا هستند که می‌توانند با پروازهای فرودگاه شارل دوگل به میامی، نیویورک و شهرهای دیگر بروند و در اروپا نیز افراد زیادی از ایرانیان می توانند از این مسیر برای رفتن به فرانسه و هلند استفاده کنند.

وی گفت که ۳۲۰ مقصد در ۱۱۴ کشور را در نظر داشته و با هزار فرودگاه در دنیا ارتباط داریم. سعی می‌کنیم که در پروازهای مربوط به ایران خدماتی که ارائه می‌کنیم با توجه به فرهنگ و زبان ایرانی‌ها باشد. به این صورت که خدمات و منوی آن نیز به زبان فارسی خواهد بود. حتی وب‌سایتی برای ایرانیان در نظر گرفته‌ایم. ایرفرانس در پروازهای تهران - پاریس ۵۰۰ میلیون یورو برای کابین‌های مدرن سرمایه‌گذاری کرده و با طراحان و آشپزهای بزرگ همکاری می‌کنیم. ما متعهد هستیم تا بتوانیم شعار و هنر زندگی فرانسه را به مشتریانمان ارائه کنیم. بنابراین به دقت به تقاضای مسافران خود گوش خواهیم داد.

وی افزود که تابستان امسال این مسیرها را توسعه داده و ۱۵ مسیر جدید نیز به پروازهای خود اضافه کرده‌ایم که البته مهم‌ترین آنها برای ما پرواز پاریس - تهران است زیرا مهمترین مقصد ما به حساب می‌آید. ایران خانه ۸۰ میلیون نفر و دارای پایتخت شلوغی است. راه‌اندازی این مسیر هوایی به گسترش ارتباطات تجاری کمک زیادی می‌کند.

در ادامه این نشست آقای Gilles Roche مدیرکل حوزه عربستان ، ایران و پاکستان در ایرفرانس گفت:

تیم ما در تهران ۱۴ کارمند دارد که تصمیم داریم نقش فعالی در کمک کردن به شرکت‌های ایرانی برای انجام این پروازها داشته باشیم. رزرو کردن بلیت برای ایرانی‌ها بسیار آسان است و آنها انتخاب‌های زیادی دارند. می‌توانند به شرکت ایرفرانس بروند، غذا و صندلی مورد نظرشان را انتخاب کنند و یا به دفتر دیگری در خیابان جردن بروند و از یکی از افراد برای تهیه بلیت کمک بگیرند. یا از طریق شرکای تجاری اقدام کنند.

مدیرکل حوزه عربستان سعودی ایران و پاکستان در ایرفرانس از امکان استفاده از کارت بین‌المللی اعتباری توسط ایرانیان خبر داد و گفت که ایرانی‌ها می توانند با مراجعه به آژانس‌های ما از کارت ملی و شتاب خود برای خرید بلیت استفاده کنند.

فردریک گَجِی گفت که تصمیم داریم که تعداد پروازهای تهران - پاریس را بیشتر کنیم. اکنون ۳ پرواز رفت و برگشت در هفته انجام می‌شود. به محض اینکه تعداد پروازها زیادتر باشد ما هدف‌مان این است که روی مناطق دیگر نیز کار کنیم و البته این تعداد پرواز را به روزی یک پرواز ارتقا دهیم.

وی در پاسخ به سوال درباره رعایت حجاب گفت:

در این زمینه با اتحادیه‌های فرانسوی صحبت شده و ما توضیح دادیم که آنچه برایمان مهم است باز کردن مسیر تهران - پاریس است و این موضوع بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد و فکر می‌کنم مشکل حل شده باشد. ما توانستیم برای آن‌ها پیشنهادهای خوبی داشته باشیم و می‌توانیم بگوییم افراد بسیار خوشحال هستند که به عنوان نیروهای پروازی با ما در این مسیر همکاری کنند.

در ادامه این نشست آقای فردریک گَجِی، در پاسخ به سوالی مبنی بر همکاری بین شرکت هواپیمایی ایرفرانس و ایران ایر گفت که درست است که برخی از فعالیت‌های بین ایران و فرانسه در زمینه هوایی با انجام تحریم‌ها قطع شده بود، اما ما فردا با مدیرعامل ایران‌ایر جلسه‌ای داریم و می خواهیم صحبت کنیم درباره اراده‌مان برای همکاری بیشتر مذاکره کنیم. اما درباره موتورهای هواپیما نمی‌دانیم که نقش ایرفرانس چه می‌تواند باشد. ایرفرانس هواپیما می‌سازد و نگهداری از آن‌ها و موتورها و قطعات هواپیما ممکن است متفاوت باشد. نمی دانیم که هدف آنها چیست ولی هدف ایرفرانس این است که می‌خواهد روابط تجاری را گسترش دهد.

او همچنین گفت که ما دلمان می‌خواهد که این همکاری تا ابد ادامه داشته باشد و تا قرن‌هایی که می‌آید این همکاری را ادامه دهیم. اتفاقات سال‌های اخیر برای همه بسیار سخت بود اما اکنون می‌بینیم که اتفاقات مثبتی در حال رخ دادن است. می‌توان خوشبینانه به این موضوع نگاه کرد. ما می‌خواهیم که همیشه بتوانیم در کنار جمعیت ایرانی قرار بگیریم و توریسم را گسترش دهیم و این توریسم در ایران نه تنها توسعه پیدا کند بلکه بین همه کشورهای دنیا رواج داشته باشد. اکنون بین ایرلان‌ها جنگ است که سهمی از این جابجایی‌ها و توریسم را داشته باشند.

منبع مهرنیوز

دیدگاه  

    تبلیغات