گشت و گذار: نروژ ، سرزمین پریان

مریم اصلانی
سه شنبه، ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰
گشت و گذار: نروژ ، سرزمین پریان
باید پذیرفت که شگفتی‌های این جهان بی‌پایان است. در هر گوشه‌ی آن، مناظری زیبا و نفسگیر، همچون تابلوهای نقاشی باشکوه، گسترده شده‌اند. این مناظر در انحصار هیچ کشور یا منطقه‌ی خاصی نیست. طبیعت قلم جادویی خود را به دست گرفته و به هر گوشه‌ی این کره‌ی خاکی، نقشی باشکوه بخشیده است. این بار به سراغ نروژ خواهیم رفت، کشوری که چشم‌اندازش با زلال آبی دریا، اقتدار کوهستان و مناظر سرسبز در هم گره خورده است.
نروژ کشور پادشاهی مستقلی است که در شبه جزیره‌ی اسکاندیناوی جای گرفته است. این کشور با برخورداری از ذخایر قابل توجه نفت، گاز طبیعی، چوب، معادن و آب شیرین، از وضعیت اقتصادی خوبی بهره‌مند بوده و از نظر میزان درآمد سرانه، عنوان چهارمین کشور ثروتمند جهان را از آن خود کرده است. نروژ با فنلاند؛ سوئد و روسیه دارای مرز مشترک بوده و شهر اسلو پایتخت آن است. از معروف‌ترین اقوام نروژی می‌توان به وایکینگ‌ها اشاره کرد که روزگاری قلمروی دریاها را زیر سیطره‌ی خود داشتند.Norway-Landscape-3 بخش عمده‌ای از چشم اندازهای کشور نروژ را مناظر کوهستانی تشکیل داده، قلمروهایی سنگی که اغلب با تاجی از درختان سرسبز آراسته شده‌اند. این کشور همچنین دارای یخچال‌های فراوان و آبدره‌های کوچک و بزرگی است که از  آنها سرچشمه گرفته‌اند.Norway-whirpool بی‌شک نروژ  کشوری است که دست کم یک بار بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود. کشوری که قطعاً یکی از زیباترین و مسحور کننده‌ترین چشم‌اندازهای جهان را در اختیار داشته و مقصد گردشگری مقبول و مورد توجهی است.Norway-Landscape-2 اینجا سرزمین پریان است، ارواح شادمانی که زیر انوار شفق قطبی که در آسمان می‌رقصد، به جشن و پایکوبی مشغولند. سرزمین جنگاوران قدیمی، حماسه و ماجراجویی. دره‌هایی لبریز از آب که در کنار نوارهایی از سنگ و سبزی پرطراوت طبیعت، پیچ و تاب می‌خورند. اینجا بهشتی زمین است که گویی دست بشر هنوز به آن نرسیده است.Norway-Landscape-1 در ادامه همراه شما و در قالب مجموعه تصاویر دیدنی، دمی چند در این سرزمین رویایی قدم خواهیم زد.

اِسوُلوِر (Svolvær)

norway-1

راینه برینگن (Reinebringen)

norway-2

اودّا (Odda)

norway-3

رِینه (Reine)

norway-4

خیابان رِروس (Røros Street)

norway-5

تِرول‌تونّا (Trolltunga)

norway-6

Renndølsetra

norway-7

بلایک (Bleik)

norway-8

پل‌های فردوَنگ (Fredvang Bridges)، جزیره لوفوتن

norway-15 norway-9

صبحی دلکش در نروژ

norway-10

گِیرانگِرفیورد (Geirangerfjord)

norway-11

تِرولستیگن (Trollstigen)

norway-12

پائیز در لوفوتن

norway-13

ساحل هِیویکا (Høyvika Beach) در شمال نروژ

norway-14

لیسه‌وایِن (Lyseveien)

norway-16

سِنجا (Senja)

norway-23 norway-17 norway-18

وای‌هوی (Vaeroy)

norway-19

کلیسای بورگِند استاوه ( Borgund Stave)

norway-20

رامبِرگ (Ramberg)

norway-21

پریکیستولِن (Preikestolen)

norway-22

جاده‌ی آتلانتیک

norway-24

توی‌هاتِن (Torghatten)

norway-25

راینه‌فیوردن(Reinefjorden)، لوفوتن

norway-26 نظر شما در مورد این مناظر و چشم اندازهای تماشایی چیست؟ شما تا چه حد تحت تأثیر زیبایی غیرقابل انکار طبیعت نروژ قرار گرفتید؟ منبع Freeyork

مطالب مرتبط:

    دیدگاه