رژیم غذایی مردم برزیل

محبوبه حسنی
جمعه، ۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰
رژیم غذایی مردم برزیل

کشور برزیل با وسعتی در حدود هشت میلیون و ششصد کیلومتر مربع، عنوان پنجمین کشور پهناور جهان را از آن خود کرده است. قرار گرفتن آن در غرب قاره‌ی آمریکای جنوبی، عبور خط استوا از سرزمین‌های شمالی، داشتن خط ساحلی با اقیانوس اطلس، وجود جلگه‌ها و فلات‌هایی وسیع، جریان رودهای بزرگ از جمله آمازون که بزرگترین رود جهان است و داشتن جنگل‌های پهناور که می‌توان از جنگل آمازون نیز به عنوان مشهورترین آن‌ها نام برد باعث شده است تا علاوه بر جمعیتی کثیر از نژادهای مختلفی که در این کشور زندگی می‌کنند، از رژیم غذایی متنوع، سالم و در حین حال جالبی نیز برخوردار باشد. با کجارو همراه باشید، تا از رژیم غذایی برزیل مطلع شوید.

01

تاریخچه

03

کشور برزیل طی چندین قرن گذشته، تحت تصرف کشور پرتغال قرار داشته و در سال ۱۸۲۲ میلادی، استقلال خود را بدست آورد. البته نباید از این مسئله غافل شد که ساکنان اولیه‌ی این کشور، نژادهای مختلفی از سرخپوستان بودند، و آن‌گونه که بیان شده، در سال ۱۵۰۰ میلادی، فردی پرتغالی برای نخستین بار به سرزمین‌های این کشور پهناور قدم گذاشته و کاشف آن شناخته می‌شود. در قرن ۱۵ میلادی اولین مهاجران که عمدتا پرتغالی بوده اند، در این کشور، مستقر شدند. یکی از دوران برجسته در تاریخ کشور برزیل قرن‌ ۱۶ میلادی است که کشت نیشکر، در این کشور شروع شده و به مدت یک قرن، اقتصاد عظیمی را برای آن رقم زده است. هرچند این دوران برای سیاه‌پوستان، دورانی بسیار تلخ و ناگوار به حساب می‌آید. چرا که بسیاری از آن‌ها را از سراسر جهان به ویژه قاره‌ی آفریقا، برای کار در مزارع نیشکر به این کشور فرستاده و تجارت بردگان سیاه‌پوست را رونق بخشیدند.

قهوه

04

علاوه بر فوتبالِ برزیل که در دنیا بی‌نظیر و مشهور است، قهوه‌ی این کشور نیز از محبوبیت و شهرت بسیاری در سراسر جهان برخوردار است. برزیلی‌ها برای اولین بار، در سال ۱۷۲۷ میلادی، اولین دانه‌های قهوه را از کشور فرانسه وارد خاک کشور خود ساخته و با کاشت و پرورش آن، اکنون به یکی از بزرگترین تولید کنندگان و برترین صادرکنندگان قهوه در جهان تبدیل شده اند.

نوشیدنی

Caipirinha

05

Caipirinha نوعی نوشیدنی ملی در کشور برزیل است که جایگاه ویژه‌ای در رژیم غذایی مردم این کشور دارد. آن‌ها با استفاده از ترکیب عصاره‌ی ساقه‌ی نیشکر، آب، و برخی میوه‌ها مانند لیمو یا توت فرنگی، نوشیدنی مخصوصی را تهیه می‌کنند که خاص کشور برزیل است. آن‌ها این نوشیدنی را در فصول گرم سال، بیشتر از سایر اوقات مصرف می‌کنند.

batidas06-Batidaguaraná

guaran-07

دانه هایguaraná

guarana-seeds015

از دیگر نوشیدنی‌هایی که در کشور برزیل تهیه می‌شود و از طرفداران بسیاری هم برخوردار است می‌توان به آب انواع ‌میوه‌هایی که در برزیل رشد می‌کنند، شیره‌ی نیشکر، batidas (با له کردن انواع میوه‌ها و بدست آوردن عصاره‌ی آن‌ها این نوشیدنی بسیار لذیذ را تهیه می‌کنند)، guaraná که از دانه‌های گارانا (guaraná) تهیه شده و یکی از نوشیدنی‌های کافئین دار محسوب می‌شود، اشاره کرد.

دسرها

dessert011

در رژیم غذایی کشور برزیل، تنوع بسیار زیادی از شیرینی، آب‌نبات و شکلات وجود دارد که هر کدام در نوع خود، علاوه بر محبوبیت، از طعم لذیذ و به‌یاد ماندنی نیز برخوردار هستند.

brigadeiros

Brigaderio08

به عنوان مثال می‌توان از شکلات‌های توپی شکل که برزیلی‌ها آن را  brigadeiros می‌نامند نام برد. همچنین مربای مشهوری نیز در این کشور تهیه می‌شود که goiabada نام دارد.

goiabada

Guava-Cheese-08

این مربای لذیذ معمولا به رنگ قرمز تیره تهیه شده و روی نان محلی و گاهی اوقات هم نان‌های تست و باگت را مقداری پنیر آغشته کرده و به همراه یک فنجان قهوه یا چای داغ میل می‌کنند. مردم برزیل در تهیه‌ی انواع بستنی، آب‌نبات‌های چوبی و شکلات‌های محلی و سنتی کشور خود، از عصاره‌ی میوه‌هایی مانند آناناس، انبه، نارگیل، پرتغال، و همچنین بادام زمینی و بادام هندی استفاده‌های بسیاری می‌کنند. مثلا برای تهیه‌ی paçoca ، rapadura و pé-de-moleque از بادام زمینی بهره می‌برند.

paçoca

Pacoca_014

rapadura

rapadura010

pé-de-moleque

pé-de-moleque09

تنوع غذایی

020

کشور برزیل که بزرگترین و تنها کشور پرتغالی زبان در قاره ی آمریکای جنوبی است، در رژیم غذایی خود دارای تنوع فوق العاده‌ای از غذاهای سنتی است. غذاهایی که هرکدام در تاریخچه‌ی خود همچون تولید مواد خام، سبک پخت و مواد اولیه‌ی مورد استفاده، حاکی روایات و داستان‌های گوناگونی است. در قرن شانزدهم میلادی که کشور پرتغال به طور کامل بر این سرزمین پهناور مسلط شد و حکومت و فرمانروایی خود را آغاز کرد، به تدریج و با ورود مهاجرین مختلف از سراسر دنیا، رژیم غذایی این کشور، شاهد ورود انواع غذاهای غیر بومی و ترکیب آن‌ها با غذاهای اصلی و ناحیه‌ای خود شد.

pastas012

به عنوان مثال در طول تاریخ این کشور، ایتالیایی‌ها با وارد کردن غذای سنتی خود پیتزا و پاستا، مردم عرب زبان با گوشت بره و کبه، مردم کشور چین و اسپانیایی زبان‌ها هر کدام با آوردن غذاهای ملی خود در رژیم غذایی مردم کشور برزیل، تحول و رویدادی بسیار عظیم را در وعده‌های غذایی این مردم، ایجاد کرده است. به نظر می‌رسد حضور و تنوع بیشمار مواد غذایی که در آشپزی برزیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از مهم‌ترین دلایل در کیفیت رنگ، عطر ویژه‌ و طعم بی‌نظیر غذاهای تهیه شده توسط آن‌ها است.

رژیم غذایی در جنوب برزیل

Minas-Gerais012فجوآدا (feijoada)

Feijoada-013

در ریوسائو پائولو و میناس گرایس (ایالتی در کشور برزیل) یکی از معروف‌ترین غذاهایی که در واقع اصلی‌ترین وعده‌ی مردم را تشکیل می‌دهد، غذایی است به نام فجوآدا (feijoada) که طی رسمی قدیمی در روزهای چهارشنبه و در هنگام وعده‌ی ناهار روزهای شنبه، توسط خانواده‌های برزیلی تهیه و میل می‌شود. این خوراک محلی و سنتی را با حبوبات سیاه، گوشت و برنج طبخ می‌کنند.

picadinho

picadinho-013

البته مردم برزیل معمولا همراه با این غذا از picadinho نیز استفاده می‌کنند. (picadinho: نوعی خوراک است که با گوشت و حبوبات تهیه شده و همراه با  برنج مصرف می‌شود).

Filé à Osvaldo Aranha

Filé-à-Osvaldo--014

در پایتخت کشور برزیل ریودوژانیرو، پایه و اساس فیجوآدا، آنچه که در دیگر شهرهای برزیل تهیه می‌شود نیست، بلکه گونه‌های مختلفی از این غذا در منازل و رستوران‌های این شهر پخته می‌شود که معمول‌ترین آن‌ها Filé à Osvaldo Aranha نام دارد و با استفاده از ماهیچه‌ی گاو نر و سیب‌زمینی سرخ کرده تهیه می‌شود. گاهی اوقات نیز مردم ترجیح می‌دهند همراه با این غذا، از برنج و حبوبات پخته نیز استفاده کنند. طبخ و تهیه‌ی غذاهای دریایی در رژیم غذایی ساکنین مناطق ساحلی کشور برزیل، بسیار معمول ومتداول است. البته نمی‌توان علاقه‌ی این مردم به خوردن گوشت ماکیان (مرغ و خروس) را نادیده گرفت. آن‌‌ها بریانی مرغ مشهوری را در رژیم غذایی خود دارند که به کباب مرغ سائوپائولو نیز معروف است.

virado a paulista

virado-à-paulista015

غذای معروف دیگری که در این منطقه تهیه و به وفور طبخ می‌شود،  virado a paulista نام دارد که مردم برزیل این غذا را با برنج، کلم پیچ سرخ شده، روغن و گوشت خوک تهیه می‌کنند.

pastel016

شهر سائوپائولو را به عنوان مهد پاستل (pastel)، نیز می‌شناسند. پاستل غذایی است پرمصرف، لذیذ و خوش عطر که به صورت کماج یا کلوچه‌ تهیه می‌شود. آن‌ها داخل این کماج‌ها را از مواد دلخواه مخصوصا سبزیجات و بسته به سلائق و ذائقه‌ی هر فرد، پر کرده، سپس در ظرفی که مملو از روغن داغ است قرار داده و سرخ می‌کنند. نکته‌ی جالبی که در مورد این غذا وجود دارد باور و عقیده‌ی مردم برزیل نسبت به تاریخچه‌‌ی آن است. آن‌ها تصور می‌کنند زمانی که مهاجران ژاپنی در این کشور سکونت کردند، با تطبیق دادن دستور پخت رول‌های بهاری (نوعی غذای پیچ است که از خمیر تهیه شده و لابه لای خمیر را با سبزیجات متنوع پر می‌کنند، به علت وجود همین سبزیجات مختلف، این غذا به رول‌های بهاری نامیده می‌شود) که در رژیم غذایی آن‌ها وجود دارد با روش‌های آشپزی مردم برزیل، پاستل را بوجود آوردند. معمولا این غذا در فروشگاه‌های خیابانی و به صورت هفتگی به فروش می‌رسد.

Minas-Gerais012

در  Minas Gerais (ایالتی در برزیل) غذاهای محلی و پرطرفداری تهیه شده که معمولا از موادی همچون ذرت، گوشت خوک، حبوبات، مرغ (شامل بسیاری از غذاهایی که با مرغ و بامیه تهیه می‌شود)، آرد نشاسته‌ی کاسائو و پنیرهای سنتی استفاده می‌شود. غذاهایی کاملا بومی، با سبک و روش آشپزی خاص و ناب برزیلی که نه تنها رژیم غذایی این کشور را برجسته و ممتاز می‌سازد بلکه علاوه بر تنوع و گوناگونی غذاهای موجود در وعده‌های روزانه‌ی مردم برزیل، دلیلی بر سالم بودن رژیم غذایی آن‌ها نسبت به سایر کشورهای آمریکای جنوبی خواهد بود.

رژیم غذایی شمال برزیل

رژیم غذایی در این منطقه، مملو از مواد و ترکیبات بومی و طبیعی است. در واقع رژیم غذایی شمال برزیل، با رژیم غذایی بومی و محلی مانوس شده و به عنوان سمبلی از غذاهای سنتی در سراسر برزیل، محسوب می‌شود.

Pato no tucupi

Pato-no-tucupi-016

به عنوان مثال غذاهایی مانند  Pato no tucupi  که ماده‌ی اصلی در پخت و تهیه‌ی آن را اردک ماده تشکیل می‌دهد. گفته می‌شود این غذا را در یکی از جشن‌های مهمی که توسط کاتولیک‌ها (به گروهی از مسیحیان گفته می‌شود) برگزار می‌شود، طبخ می‌کنند.

cassava000333

آن‌ها در تهیه‌ی این غذای سنتی از عصاره‌ی نشاسته‌ی کاساوا استفاده می‌کنند. (البته استخراج عصاره‌ی کاساوا با ظرافت و طی دوره‌ی زمانی، صورت می‌گیرد. مردم برزیل، زمانی که کاساوا هنوز خام است و به اصطلاح عمل نیامده، آن را له کرده و به وسیله‌ی پارچه‌ی مخصوصی شیره یا عصاره‌ی آن را می‌گیرند. از این نکته نباید غافل شد که قسمت بیرونی این گیاه، سمی است و برای از بین بردن خاصیت اسیدی آن، به مدت چند روز متوالی آن را پخته و در آخر به صورت نشاسته یا پودری‌ که در تهیه‌ی غذاهایشان استفاده می‌‌شود به کار می‌برند) آن‌ها پس از پخت اردک، آن را به قطعات مشخصی برش داده و در ظرفی مخصوص می‌جوشانند.

نان ذرت (tortillas)

tortillas-017

دیگر ماده‌ای که برای تهیه‌ی این غذا مورد استفاده قرار می‌گیرد، میوه‌ای است به نام  Jambu که پس از جوشانده شدن در آب و نمک، آن را خشک کرده و برروی اردک قرار می‌دهند. مردم مناطق شمال برزیل، این غذا را با برنج سفید، تورتیلا (tortillas: نان ذرت مکزیکی) آرد نشاسته‌ی کاسادو سرو می‌کنند.

رژیم غذایی در برزیل مرکزی

Goi-s-018

در ایالت گوایز (Goiás)، نیز همانند دیگر ایالت‌های کشور برزیل، تنوع غذایی بسیاری در رژیم غذایی این مردم مشاهده می‌شود. غذاهایی که به غیر از برزیل و دستورات آشپزی خاص و فوق العاده‌ای که دارد، نمی‌توان در هیچ کجای آمریکای جنوبی یافت.

arroz com pequi

_'Arroz-com-Pequi'-019

arroz com pequi (برنج پخته شده با بادام هندی) یکی از غذاهایی است که توسط مردم این منطقه تهیه و آماده می‌شود. گفتنی است که این غذا بیشتر در پاستل‌ها و پرکردن خمیر آن، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

galinhada

galinhada-021

در ضمن میکسی خوش طعم از مرغ و برنج به همراه ادویه‌های خاص برزیلی، غذایی لذیذ را که به galinhada معروف است، بوجود می‌آورد. مردم برزیل، عاشق این غذا بوده و یکی از خوراکی‌هایی است که به دفعات در رژیم غذایی آن‌ها تهیه می‌شود.

رژیم غذایی شمال شرقی برزیل

Pernambuco-022

رژیم غذایی مناطق ساحلی آفریقا، نفوذ بسیاری در رژیم غذایی مردم شمال شرقی برزیل داشته است. مصرف زیاد غذاهای آفریقایی توسط مردم مناطقی مانند Pernambuco (ایالتی در کشور برزیل)، به نوعی عادت و تمایل بومی و منطقه‌ای تبدیل شده است.

واتاپا (vatapá)

_vatapa0022

واتاپا (vatapá)، غذایی است برزیلی که در بین خانواده‌های این مناطق، بسیار پرطرفدار است. این غذا بوسیله‌ی نان، شیره‌ی نارگیل، میگو، روغن پالم (روغن نوعی میوه‌) به صورت خمیری نرم تهیه شده و پایه واساس آن را  انواع بادام (بادام زمینی و بادام هندی) تشکیل می‌دهند.

Bolinhosto arroz

Bolinhos-do-arroz-033

غذای دیگری به نام Bolinhosto arroz در وعده‌های غذایی مردم این منطقه وجود دارد که با استفاده از لوبیا چشم بلبلی تهیه شده و به صورت یک توپ گرد در ظرفی مملو از روغن داغ سرخ می‌شود. مردم برزیل غالبا این غذای خوشمزه را به عنوان غذاهای خیابانی (غذاهایی که در خیابان‌های شهر برزیل در دکه‌های مخصوصی فروخته می‌‌شود) می‌شناسند. هنگام خوردن این غذا، به دلیل حرارت بسیاری که هنگام طبخ با روغن داغ به خود گرفته است، آن را به دو نیم تقسیم کرده و در صورت دلخواه با سس‌های مخصوصی سرو می‌کنند. Acarajé نیز غذای دیگری است که در انواع گوناگون، در اکثر فروشگاه‌های شهر ریو دو ژانیرو، در دسترس مردم قرار دارد. رژیم غذایی مناطق دیگر کشور برزیل از جمله غرب و نواحل ساحلی، یادآور غذاهای بومی و محلی است که قبل از ورود مهاجران کشور پرتغال، در وعده‌های اصلی مردم این سرزمین وجود داشته است.

baião de dois

bai-o-de-dois-028

غذاهایی که در طبخ آن‌ها از تنوع بیشمار سبزیجات بومی و محلی استاده می‌شود. برای نمونه می‌توان از baião de dois نام برد که با استفاده از برنج، حبوبات، کره، گوشت خشک شده و دیگر موادی که در دسترس مردم این نواحی قرار دارد، تهیه می‌شود. مصرف شکر زرد، سمبل مردم شمال شرقی برزیل است. سرزمینی که مردم در تهیه‌ی بیشتر غذاها و نان‌های خود از آن استفاده می‌‌کنند.

bolo de rolo

Bolo_de_Rolo,-029

Tapioca (نوعی غذای محلی)

Tapioca-030

نان پیچ bolo de rolo و همچنین تاپیوکا(Tapioca: نان پهنی که بیشتر شبیه پنکیک یا کلوچه‌ای است که در ماهی‌تابه درست می‌کنند) نانی است که بیشتر مردم برزیل آن را برای وعده‌ی صبحانه مصرف می‌کنند. در بیشتر ایالات کشور برزیل، این نان را با لایه‌ای از پنیر یا کرم تهیه شده از شیر (گاهی اوقات از پنیر و کرم شیری با هم استفاده می‌شود)، و همچنین مواد دیگر مانند گوشت و ... سرو می‌کنند.

رژیم غذایی جنوب برزیل

در جنوب کشور برزیل، استفاده از گوشت قرمز مخصوصا گوشت چهارپایان اهلی، به عنوان سنتی ریشه‌دار در رژیم غذایی این مردم، نهادینه شده است. به نظر می‌رسد، مهاجران آلمانی از جمله کسانی بودند که مصرف آن را در رژیم غذایی مردم برزیل، وارد کرده و با تهیه‌ی انواع غذاهای گوشتی جایگاه مهمی را برای مواد اصلی و تشکیل دهنده‌ی وعده‌های غذایی مردم این مناطق، بوجود آورده‌اند.گفته می‌شود، اساس تهیه‌ی بسیاری از پاستاها، سوسیس‌ها و دسرها شباهت بسیاری به روش‌های آشپزی مناطق اقلیمی و قاره‌ای اروپا از جمله آرژانتین، پاراگوئه و اروگوئه دارد.

Churrasco

churrascaria-031

به عنون مثال مردم برزیل گوشت‌های کبابی خود را با نام Churrasco (به غذاهای کباب شده یا طبخ شده بر روی باربکیوی برزیلی گفته می‌شود)، می‌خوانند که در روش تهیه‌ی آن‌ها شباهت بسیاری به آسادو (به گوشت‌‌های کباب شده در کشور آرژانتین گفته می‌شود)، دیده می‌شود. باربیکویی که مردم آرژانتین و دیگر کشورهای اروپایی در تهیه‌ی انواع کباب از آن استفاده می‌کنند، سبک و قابل حمل، با سیخ‌هایی است که به صورت اریبی و مورب بر روی باربکیو قرار می‌گیرد و آتشی که از در زیر آن زبانه می‌کشد. در حالیکه باربکیویی که مردم برزیل از آن استفاده می‌کنند، دارای تاریخچه‌ای جالب و خواندنی است.

0327brazilrainforest02

در گذشته، زمانی که گاوچران‌های برزیلی ایلیاتی بوده و با توجه به فصول مختلف سال، محل زندگی خود را تغییر می‌داند (در واقع کوچ نشین بودند)، به دلیل نداشتن زمین شخصی، محلی برای طبخ غذاهای کبابی خود نداشته و به همین دلیل مجبور بودند بلافاصله پس از ذبح گاو، بخش زیادی از گوشت آن را به صورت مورب به سیخ کشیده و توسط یک کباب پز چوبی، بپزند. به نظر می‌رسد که آن‌ها  فقط به کباب کردن گوشت فکر نمی‌کردند بلکه سعی داشتند، گوشت را در مدت زمان بیشتری و به آرامی طبخ کنند. جالب است بدانید، عصاره‌ای که هنگام پخت از گوشت خارج می‌شود را بر روی آن مالیده و از سوختنش جلوگیری می‌کردند. همچنین این عمل به ترد و نرم شدن گوشت هم کمک شایانی می‌کرد.

churrasco2

نتیجه‌ی این روش پخت، استیک‌هایی خوش عطر و لذیذی است که مطمئا گاوچران‌ها، از چشیدن آن سختی یک روز کاری را به فراموشی می‌سپردند. با گذشت زمان و تقلید از روش‌های پخت دیگر ملل‌،  churrascaria امروزی وارد رژیم غذایی مردم برزیل شده است. اگر به رستوران‌های موجود در ایالات مختلف کشور برزیل نگاهی بیاندازید، گوشت‌های کبابی را خواهید یافت که بر روی دستگاه‌هایی با اندازه‌های مختلف در حال کباب شدن بوده و عطر مدهوش کننده‌ای را در فضا پر کرده‌اند، و همچنین مردم بسیاری را در حالی که منتظر آماده شدن سفارش خود هستند و به چرخش سیخ‌های کبابی یا آتشی که در زیر آن‌ها زبانه می‌کشند، خیره شده‌اند، مشاهده خواهید کرد.

سبزیجات و میوه‌ها

033

همان‌طور که می‌دانید، رژیم غذایی هر ملتی به دلیل دسترسی به مواد غذایی و آداب و رسوم و فرهنگ آن کشور تعیین می‌شود. کشور برزیل نیز از این قاعده مستثنی نبوده و همانند دیگ ذوب و داغی که مملو از رنگ‌ها و آداب و رسوم ملی و تاریخی است، تنوع غذایی فوق العاده‌ای دارد و این امر قطعا بی‌تاثیر از موقعیت جغرافیایی این کشور، نیست. سبزیجات و میوه‌هایی که در این کشور رشد و نمو می‌کنند، به دلیل شرایط مناسب و خاص آب و هوایی گرمسیری، در آشپزی و رژیم غذایی این کشور، از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار هستند.

گوآوا (guava)

guava-034

از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به انبه، آناناس، گوآوا (guava) و granadillas اشاره کرد که در تهیه‌ی انواع خوراک، دسر، نوشیدنی و سالاد، کاربرد فراوانی در بین آشپزان و مردم کشور برزیل دارد.

برنج و حبوبات

Brazil-rice-036

رژیم غذایی کشور برزیل، بیش از هر کشوری، تحت تاثیر اروپا، آفریقا و آمریکا قرار گرفته است. البته نباید از مناطق و نواحی عالی و حاصلخیز کشور برزیل در ایجاد مواد اولیه‌ی غذایی و تولید گونه‌های متنوعی از وعده‌های غذایی غافل شد، اما همان‌گونه که پیش‌تر گفته شد، با تمام این اوصاف، این کشور، یکی از کشورهایی است که به دلیل حضور مهاجرین از اروپا، آمریکا و آفریقا، ناخواسته غذاها و عادات غذایی آن‌ها را در رژیم غذایی خود جای داده است. بنابراین بدیهی است که بتوان گفت، یک رژیم غذایی که مخصوص‌کشور برزیل باشد، وجود ندارد بلکه تنوع غذایی به دلیل وجود نواحی مختلف در آن و ترکیب با انواع غذاهای مهاجران، یک فرهنگ غذایی متفاوتی را برای مردم برزیل، به وجود آورده است.

Beans-037

مصرف غلات و برنج نیز یکی دیگر از مواردی است که تحت تاثیر فرهنگ غذایی مهاجران ملل مختلف، در بین مردم کشور برزیل معمول و متداول شده است. چرا که برنج و غلات یکی از مواد مصرفی مهم و اصلی در در رژیم غذایی این کشور به شمار می‌رود و مردم برزیل در تهیه‌ی غذاهای خود، از برنج و غلات در مقدار بسیار زیاد استفاده می‌کنند. بخشی از رژیم سنتی کشور برزیل، برگرفته از رژیم غذایی ساکنین جزیره‌های واقع در دریای کارائیب است.

038

مردم برزیل معمولا برنج و غلات را با گوشت خوک یا چربی خوک طبخ می‌کنند. گاهی اوقات نیز استفاده‌ی همزمان از گوشت و چربی خوک، در پخت غذاهای برزیلی که پایه و اساس آن برنج است، امری معمول خواهد بود. گیاهانی که از آن‌ها روغن‌های خوراکی تهیه می‌‌شود نیز در رژیم غذایی مردم برزیل نقش عمده و مهمی را ایفا می‌‌کنند. مردم برزیل با استفاده از انواع گیاهان بومی و منطقه‌ای، غذاهایی به مراتب خوش‌طعم‌ و معطرتر نسبت به سایر ملل موجود در آمریکای جنوبی را در رژیم غذایی خود به ارمغان آورده‌اند. البته نباید از وجود تنوع غذاهای مدیترانه‌ای در بین غذاهای برزیلی غافل شد.

سوفریتو (sofrito)

chicken-sofrito-039

سوفریتو (یکی از مواد اصلی و در واقع رازی بزرگ در تهیه‌ی انواع غذاهای جزایر وابسته به دریای کارائیب) غذایی است که با روشی بسیار آسان تهیه شده و در حین سادگی، از تنوع قابل ملاحظه‌ای برخوردار است. این غذای بسیار خوش‌طعم و خوش‌بو، با استفاده از سیب‌زمینی و سبزیجات آب‌پز، گوجه فرنگی، فلفل سبز، پیاز، سیر و گشنیز تهیه می‌شود. بخشی از رژیم غذایی سنتی برزیل را، غذاهای اقوامی که ساکن جزایر واقع در دریای کارائیب هستند، تشکیل می‌دهد. آن‌ها معمولا برنج و حبوبات را پس از پختن، با گوشت خوک یا روغن تهیه شده از گوشت‌ خوک، میل می‌کنند. البته استفاده‌ی همزمان از گوشت خوک و چربی حاصله از آن، در رژیم غذایی این مردم، امری غیر عادی نخواهد بود. هرچند نمی‌توان وجود تنوع غذایی مدیترانه‌ای در رژیم غذایی مردم برزیل را نادیده گرفت.  نکته‌ای که می‌توان در مورد مردم برزیل بیان کرد، مصرف سیر است. بسیاری از آن‌ها از طعم و عطر سیر احساس خوبی نداشته و ترجیح می‌دهند، در تهیه‌ی غذاهایی که مواد تشکیل دهنده‌ی آن، سیر است، اجتناب کنند. اما به دلیل علاقه‌ی بسیاری که به سوفریتو دارند، آن را بدون سیر نیز تهیه می‌کنند.

لامن (Lmena)

lamen-035

یاکی سوبا (Yakisoba)

yakisoba-011

مردم برزیل در رژیم غذایی خود از انواع پاستا (شامل اسپاگتی، لازانیا، لامن:Lmena)، یاکی سوبا :Yakisoba، سالاد پاستا، گونه‌های مختلفی از دیگر غذاها که با استفاده از سیب زمینی یا نشاسته‌ی کاسادو و آرد مانیوک تهیه می‌شوند، استفاده می‌کنند. بخش عمده و اصلی غذاهای موجود در کشور برزیل را حبوبات دو لپه‌ای، سبزیجات و پروتئین‌ها تشکیل می‌دهند. البته تفاوتی بین استفاده از سبزیجات، گیاهان سبز و هم چنین حبوباتی مثل عدس و لوبیا و ... در رژیم غذایی مردم برزیل وجود دارد. به طوریکه آن‌ها در یک روز به طور همزمان، از دوگروه سبزیجات یا حبوبات مختلف استفاده نمی‌کنند. مثلا فقط از یک گروه از سبزیجات در وعده‌های غذایی خود استفاده می‌کنند (درواقع اگر در تهیه‌ی غذای اصلی ناهار، از سبزیجات سبز استفاده کنند، قطعا از گیاهان دیگر بهره نخواهند برد) که این امر مربوط به ذائقه‌ی آن‌ها می‌شود.

پیتزا

Pizza--036

مردم برزیل نیز همانند دیگر کشورها، از غذاهای معروف و محبوب دیگر ملل نیز با توجه به سلایق و ذائقه‌های فردی، استقبال کرده و پخت و تهیه‌ی آن‌ها را در دستور رژیم غذایی خود، قرار داده‌اند. پیتزا از جمله غذای بین المللی است که توسط مردم ایتالیا وارد وعده‌های غذایی مردم این کشور شده است. آن‌ها معمولا پیتزا را درون یک ظرف چوبی، با کمی روغن، نان باریک و انعطاف پذیر،مقدار کمی سس و مواد مختلفی که در تهیه‌ی پیتزا استفاده می‌‌شود، تهیه می‌کنند. طعمی با شکوه که اصالت پیتزای ایتالیایی را به چالش می‌کشد.

گوآوا (guava cheese)

040

پنیرهایی که معمولا مردم برزیل در تهیه‌ی پیتزاهای خود استفاده می‌کنند، گوآوا (guava cheese) و Minas، است. موز، دارچین، گوشت خرد شده‌‌ی مرغ، گوشت سینه‌ی بوقلمون دودی و شکلات مواد دیگری هستند که در طبخ یک پیزای برزیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در روش سنتی، آن‌ها مقداری روغن زیتون را نیز بر روی پیتزا ریخته و طعم و عطری منحصربفرد را به آن می‌بخشند. البته امروزه بیشتر مردم برزیل پیتزای خود را با سس کچاپ، سس خردل و حتی سس مایونز سرو می‌کنند. بد نیست بدانید با اینکه در روش سنتی استفاده از روغن زیتون امری معمول و متداول است، ولی اگر در یک رستوران از گارسون، روغن زیتون بخواهید با بهت و تعجب به شما نگاه خواهد کرد.

صبحانه

Brazilian_breakfast044

به عنوان یکی از مهم‌ترین وعده‌ی غذایی در بسیاری از کشورهای جهان، می‌توان از صبحانه یاد کرد. از دید مردم آمریکا، اهمیت صبحانه نسبت به سایر وعده‌های غذایی بسیار خاص و ویژه است، در صورتیکه مردم برزیل برخلاف نظر مردم آمریکا، صبحانه را تنها مهم‌تر از وعده‌ی ناهار دانسته و سعی می‌کنند تدارک بیشتری را در مورد خوارکی‌ها و مواد تهیه شده، درنظر بگیرند. نکته‌ی مهم دیگری که در مورد رژیم غذایی مردم برزیل وجود دارد، علاقه‌ی شدید آن‌ها به مصرف صبحانه‌ی دوم یا ناشتایی (هم به جای ناهار هم به جای ناشتایی از آن استفاده می‌کنند)، نبوده به جز مواقعی که صبح بسیار زود از خواب بیدار شده و شروع به کار می‌کنند. آن‌ها معمولا از ساعت شش صبح تا هشت و نیم صبح در منزل صبحانه‌ی مختصری که به قهوه‌ی صبح معروف است، میل می‌کنند. موادی که در تهیه‌ی یک صبحانه‌ی برزیلی وجود دارد، بسیار سریع و سبک تهیه‌ شده اما در تعطیلات آخر هفته، صبحانه‌ای کامل‌تر و درواقع کاملا متفاوت با آنچه که در طی هفته میل می‌کردند، سرو می‌شود. خوراکی‌‌هایی که در ادامه بیان می‌‌شود، ممکن است در یک صبحانه‌ی ساده‌ی برزیلی یافت شود.

نان

bread-050

نان درکنار نوشیدن قهوه، به عنوان مهم‌ترین عنصر یک صبحانه‌ی برزیلی ست. رایج‌ترین نوع نان که مورد مصرف مردم برزیل است، paul fearns نام دارد که معمولا همراه با کره و مارگارین، سرو می‌شود.

میوه ها

breakfast-frout042

برزیل به عنوان کشوری گرمسیر، دارای تنوع بیشماری از گونه‌های مختلف میوه است. معروف‌ترین این میوه‌ها که معمولا هنگام صبحانه مصرف می‌شوند، انبه، پایاپا، موز، پرتقال و برخی از میوه‌های جنگلی است. اگر در هنگام صبحانه‌ خوردن یک برزیلی حضور داشتید، از وجود میوه‌های مختلف و مصرف آن با صبحانه تعجب نکنید.

پنیر و کالباس

_cheese--mani-041

مردم برزیل معمولا در وعده‌ی صبحانه‌ی خود علاوه بر استفاده از انواع میوه، از ساندویچ‌های گوناگونی از جمله ساندویچ رول فرانسوی، همراه با کالباس و پنیر بهره می‌برند. شایع‌ترین نوع از کالباس سرد که در رژیم غذایی مردم برزیل به وفور یافت می‌شود، ژامبون است که با تنوع بسیاری از انواع پنیر مانند موزارلا، گوای، جوپراتو و یک نوع پنیز تازه که متعلق به ایالت میناس گرایس و از محصولات تولیدی آن‌ها است، سرو می‌شود. هرچند نباید مصرف غلات شیرین را نیز در رژیم غذایی مردم برزیل از قلم انداخت.

ناهار

dinner-046

یکی از وعده‌های اصلی در رژیم غذایی مردم برزیل را ناهار تشکیل می‌‌دهد. آن‌ها غذای خود را با یک قهوه‌ی عالی به پایان می‌رسانند. خوراکی‌هایی مانند سوپ برنج، سالاد، انواع میوه و لوبیا در وعده‌ی ناهار سرو می‌شود.

فوجی‌آدا (Feijoada)

Feijoada-Light060

فوجی‌آدا (Feijoada)، غذایی است محلی که معمولا در وعده‌ی ناهار مردم برزیل استفاده شده و مردم برزیل این غذا را با استفاده از لوبیا سفید، لوبیا سیاه وگوشت خوک تهیه می‌کنند. حکایتی جالب در مورد نحوه‌ی شکل‌گیری یا اختراع فوجی‌آدا وجود دارد که توصیه می‌کنم، خواندن آن را از دست ندهید. گفته می‌شود، بردگانی که در زمان استعمار کشور برزیل توسط پرتغالی‌ها، به این سرزمین فرستاده شدند، با برداشتن باقیمانده‌ی غذای صاحبان خود آن هم به صورت پنهانی، و ترکیب آن‌ها با یکدیگر، این غذا را تهیه کردند. این ترکیب سنگین و جالب، انرژی مورد نیاز کارگران را که در تمام طول روز، مجبور به کار در مزارع و مراتع بودند، تامین می‌کرد. امروزه مردم برزیل با اضافه کردن مواد دیگری از جمله برش‌هایی از پرتقال، برنج و سبزیجات خرد شده، این خوراک سنتی را طبخ می‌کنند. به این ترتیب، می‌توان به یکی از عوامل ترکیب فرهنگ آشپزی کشور برزیل با ساکنین آفریقا پی برد.

شام

Rotisserie-Chicken400

شام دومین وعده‌ی اصلی در رژیم غذایی مردم برزیل است. وعده‌ی غذایی که بیشتر به عنوان دورهمی خانوادگی شناخته می‌شود. نه تنها ناهار، بلکه شام برزیلی نیز سرشار از غذاها، دسرها و نوشیدنی‌هایی است که توسط مردم این کشور تهیه و تدارک دیده می‌شوند.

dinner2

مردم برزیل هرگز به مصرف انواع ساندویچ یا غذاهای آماده در وعده‌ی شام، فکر هم نمی‌کنند، چرا که این وعده‌ بیشتر از آنچه که از نظر تنوع غذایی مهم باشد، به دلیل تنها زمانی که می‌توان برای بودن در کنار جمع خانواده از آن بهره برد، برای مردم برزیل دارای اهمیت است. آن‌ها فرصتی می‌یابند برای صحبت در مورد آنچه که در طول روز اتفاق افتاده است، و بدست آوردن لذت و شادی که فقط هنگام حضور در جمع عزیزان، بوجود می‌آید.

chancaca

Chancaca200Pao-de-queigo

pao-de-queijo-3-of-500

Cururu-de-camarao

Cururu-de-camarao-100Pal-de-queijo

Pal-de-Queijo300

(نوعی نوشیدنی)Mate Tea

mate-tea

Banana Frusta

Banana-Frusta-0002Arroze-docs

Arroze-docs-0001

Gingerbread

gingerbread-6-of-1

Frango

frango

همان‌گونه که در مطالعه‌ی رژیم غذایی مردم برزیل، به آن اشاره شد،  این کشور به دلیل حضور مهاجران از کشورهای اروپایی و آفریقایی، وجود آب و هوا و اقلیم مختلف در این کشور و برخورداری از تنوع بی‌نظیر انواع حبوبات، میوه، گیاهان و غلات دارای رژیم غذایی غنی و در عین حال سالمی است که می‌توان آن را به عنوان شاخصی مهم نسبت به رژیم غذایی سایر کشورها در نظر گرفت. به نظر می‌رسد فقط فوتبال نیست که در این کشور طرفدار زیادی دارد.

منبع: Brazil، BBCGoodfood، Southamerica،

دیدگاه