۲۱غذای عالی با قیمتی معقول در لندن (بخش اول)

رضا صادقی مقدم
پنجشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰
۲۱غذای عالی با قیمتی معقول در لندن (بخش اول)
یکی از خاطره‌انگیزترین بخش‌های هر سفری غذاست. برخی از جامعه‌شناسان معتقدند از آسان‌ترین راه‌های شناخت و نزدیک شدن به هر جامعه‌ای از طریق غذایشان است. برای همین است که در سال‌های اخیر توریسم غذا بسیار فراگیر شده است. وقتی درباره‌ی لندن صحبت می‌کنیم نمی‌توان از غذاهایش گذشت. چرا که لندن شهری بسیار متنوع و چند فرهنگی است که می‌تواند با غذاهایش ما را غافل‌گیر کند. با کجارو همراه باشید تا به شما ۲۱ غذای خوب را در شهر لندن با قیمتی زیر ۱۰ پوند (معادل حدود ۵۵ هزارتومان) پیشنهاد کنیم.

مقاله مرتبط:

۱. پیتزا خمیرترش در فرانکو مانکا Franco Manca

غذا در لندن محل: این فست‌فود را در جاهای مختلفی می‌توان یافت. از جمله: چیزویک (Chiswick)، تاتنهام کرت رود Tottenham Court Road، بالهام Balham، سوتفیلدس Southfields، و شعبه‌ی مرکزی در بریکستون Brixton غذا در لندن قیمت: از ۴.۵ پوند یا حدود ۲۴ هزار تومان به قول خانم کتی: پیتزا کوریزو بهترین پیتزا خمیرترشی است که می‌توانید بیابید.

۲. ساندویچ گوشت گاو نمکی در بیگل بیک Beigel Bake

غذا در لندن محل: بریک‌لین Brick Lane قیمت: ۳.۵ پوند معادل حدودا ۱۹ هزار تومان غذا در لندن یکی از مشتری‌ها به نام نیل واکر می‌گوید: در خیابان برک‌لین می‌توانید ساندویچ گوشتی نمکی پیدا کنید که نوش‌جان کردنش با سس خردل و ترشی شیوید تجربه‌ای بی‌نظیر است.

۳. ساندویچ کباب گوسفند بریان با پخت آرام در استیکی بیکس Sticky Beaks

غذا در لندن محل: شعبه‌های مختلف در سرتاسر لندن غذا در لندن قیمت: ۶ پوند یا حدود ۳۲ هزار تومان

۴. دونات برد اهد Bread Ahead

غذا در لندن محل: بازار برو Borough Market قیمت: هرکدام ۲.۵ پوند یا ۱۳ هزار تومان غذا در لندن دونات‌های حجیم با مغز مربا و عطر عالی. جسیکا شام

۵. ساندویچ لقمه‌ای بااو در بااو بار Bao Bar

غذا در لندن محل: بازار نتیل غذا در لندن قیمت: دانه‌ای ۳.۵ پوند یا ۱۹ هزار تومان

۶. رول گوشت دنده در مرد دنده‌ای! The Rib Man

غذا در لندن محل: بریک‌لین و گاهی در وستهام قیمت: از ۷ پوند یا ۳۷هزار تومان به بالا 61 سارامان: در بریک‌لین ساندویچ گوشت فوق‌العاده‌ای به شما می‌دهند که اندازه‌ی سرتان است!

۷. شاورما در کافه هلن

غذا در لندن محل: جاده‌ی ادگوار Edgware Road قیمت: ۴ پوند یا ۲۱هزار تومان غذا در لندن یکی از مشتری‌ها به نام اکبر لطف‌الله اعتقاد دارد این بهترین شاورمای لندن است.

۸. ناهار ویژه در غذاخوری توکیو Tokyo Diner

غذا در لندن محل: محله‌ی چینی‌ها قیمت: ۶.۵ پوند یا ۳۵هزارتومان غذا در لندن جاسمین پین: آن‌‌ها هم غذاهای‌ گوشتی و هم غذای گیاهی دارند . این غذا‌ها به طور کلی شامل برنج، نودل، سوپ میسو و یک غذای جانبی می‌شوند. قیمت‌ها بین ۳۹۵۰۰ تا ۷۰۰۰۰ تومان هستند که در زمان ساعات خلوتی یعنی از ۳ تا ۶ بعد از ظهر ۶۰۰۰ تومان کاهش می‌یابند. این غذا کاملا نشانگر هویت ژاپنی است. تمامی کارکنان ژاپنی هستند و بیشتر آن‌ها سال‌های زیادی است که در آن‌جا کار می‌کنند. این موضوع به این معنی است که سطح‌ حرفه‌ای‌گری آن‌ها بالاست و درک‌ خوبی از شغلشان دارند. شدیدا این مکان را به شما توصیه می‌کنم چرا که کیفیت کلی غذا فوق‌العاده بالاست و قیمت‌ها هم معقولند.

۹. همبرگر در هاچه Haché

غذا در لندن محل: کامدن Camden، چلسی Chelsea، کلاپهام Clapham، شوردیچ Shoreditch و بالهام Balham قیمت: ۷.۵ پوند معادل ۴۰هزار تومان غذا در لندن دبی والپو: مخصوصا در یکشنبه‌ها که برگر مخصوص یکشنبه سرو می‌شود، این مکان بسیار لذت بردن از غذاهایش مناسب است چرا که نمی‌دانید یکی از برگر‌های معمول یا برگر مخصوص یکشنبه را سفارش دهید. برگر یکشنبه که۵۸۰۰۰ تومان است متشکل از یک برگر کبابی گوشت گوساله غرق در سیب‌زمینی دوفینوز، هویج فرنگی ترد، و یک ساندویچ هویج بین دو پودینگ یورکشایر است.

۱۰. فوی کمیاب گوشت گوساله در Mien Tay

غذا در لندن محل: باترسیBattersea و شوردیچ Shoreditch قیمت: از ۷.۵ پوند معادل ۴۰ هزار تومان به بالا غذا در لندن آلیس چدفیلد: بهترین فو در لندن. خود را رها سازید و نمک و میگوی فلفلی را هم اضافه کنید. برنامه‌ریزی کنید حداقل هفته‌ای یک بار به اینجا بیایید چرا که هرگز از غذا‌های متنوعش خسته نمی‌شوید. "فو" یک نوع غذای آبکی ویتنامی است شامل: انواع گوشت، سبزیجات و نودل - مترجم

۱۱. ناهار ویژه در ساگار Sagar

غذا در لندن محل: کاونت گاردن Covent Garden، همر اسمیت Hammersmith و تاتنهام کورت رود Tottenham Court Road قیمت: از ۳.۵ پوند یا ۱۹هزار تومان به بالا غذا در لندن غذای گیاهی جنوب هند. شما ذرت بوداده، کاری سبزیجات، برنج پیلا، سوپ سامبار و دسر را فقط با پولی ناچیز دریافت‌ خواهید کرد. هلن پارکین از شما دعوت می‌کنیم با بخش دوم هم همراه کجارو باشید. منبع: Buzzfeed

برچسب‌ها لندن غذا

دیدگاه  

    تبلیغات