۶ جاذبه توریستی ناشناخته در شهرهای معروف

سالار  مبین
سالار مبین سه شنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۰
۶ جاذبه توریستی ناشناخته  در شهرهای معروف

مکان‌های تازه را در جاهایی که همه می‌شناسند، کشف کنید. در همه‌ی شهرها جاهایی هست که فقط افراد محلی می‌شناسند، در این مقاله سعی شده چنین مکان‌هایی را به شما معرفی کنیم تا مثل یک بومی از سفرتان لذت ببرید. با کجارو همراه باشید.

برلین

برلین غربی، جایی که زمانی نه چندان دور بخشی از آلمان غربی در دل آلمان شرقی محسوب می‌شد، دوباره سر و صدا به پا کرده است. این جذابیت دوباره را مدیون مرکز خرید جدیدی به نام "لباس شنا" است. مرکز خریدی جالب پر از مارک‌های محلی، شعبه‌ای ازهتل‌های ساعت ۲۵ با رستوران نِنی در تراس طبقه‌ی آخر و کافه‌ای به نام میمون که همه اینها بلندترین زمان انتظار را برای رزرو میز دارند.

روز نهم نوامبر۲۰۱۵ مصادف با ۲۵امین سالگرد فرو ریختن دیوار برلین مردم می‌توانستند مراسم را در حالی که در۳ رستوران مختلف نزدیک محل سابق دیوار غذا می‌خورند، دنبال کنند.

مرکز خرید برلین

سن لوسیا (Saint Lucia)

هتل "کوه جید" در ساحل جنوب شرقی سانتا لوچیا در کارائیب رو به کوه‌های فوق‌العاده زیبای پیتون واقع شده است. ۵ تا از ۲۹ سوئیت این مجموعه دارای استخر خصوصی است که زیبایی آن حتی رغبت رفتن به ساحل را از شما خواهد گرفت. در ساحل کناری هتل، "ساحل شکر" جایی که ۷خانه درختی برای آرامش‌تان در نظر گرفته شده، می‌توانید خودتان را با یک ماساژ استثنایی غافلگیر کنید.   

سانتا لوچیا

آرژانتین و شیلی

پیشنهادهایمان را به پایتخت‌های این دو کشور محدود می‌کنیم؛ چند توصیه‌ی کوتاه برای وقت ناهار:

بوینوس آیرس

 در مونزرات، گونزالو آرامبورو برداشت شخصی خودش را از سبک آشپزی نوین و ترکیب آن با آشپزی سنتی به صورت غذاهایی مثل گنوکی (نوعی از ماکارونی که در آن معمولا به جای آرد از سیب‌زمینی استفاده می‌شود) با گوشت کبابی ارائه می‌دهد. در رستوران "سوکر" شما می‌توانید از منوهای بین‌المللی سرآشپز فرناندو تروکا لذت ببرید.

رستوران بوئنوس آیرس سانتیاگو

 سانتیاگو، شیلی

 بُراگو گل سر سبد رستوران‌های شهری است که به تازگی ریشه‌های آشپزی خودش را جشن می‌گیرد. سرآشپز رودولفو گازمن مواد اولیه‌ی محلی مثل صدف، انواع قارچ، سبزیجات و گُل‌های کوهستانی را تبدیل به شاهکارهایی قابل خوردن می‌کند. ۹۹ هم رستورانی دیگر است با روحیه‌ای جوان و متفاوت که در کنار منوی سه گانه‌ی "کلدو" نباید آن را از دست داد.

پترا، اردن

شما باید قدم به قدم رد پای پیشینیان را بین دره‌های باریک دنبال کنید تا به محل گنج بزرگ برسید که با دست از دل صخره‌های ماسه‌ای تراشیده شده است. در کنار آن بسیاری از دیدنی‌های ارزشمند دیگری از جمله خانه های غارمانند هم هست. صومعه‌ای بسیار بزرگ با ستون‌هایی تاثیرگذار هم در بالای قله خودنمائی می کنند. (شیب تپه کاملا تند است طوری که استخدام یک اسب یا خر کمک بزرگی برایتان خواهد بود). راهنمایی ما: صبح خیلی زودشروع کنید تا حرارت بعد از ظهر خیلی آزاردهنده نباشد؛ استفاده از راهنمایی که می تواند معماری پترا و تاریخ مرموزش را برایتان توضیح دهد، بازدیدتان را به مراتب جالب تر خواهد کرد. اقامت در "مون پیک" در پترا، با استخر و مکان‌های دل‌چسبش که در نزدیکی ورودی اصلی واقع شده است، توصیه می‌کنیم.

پترا اردن

 پاریس

موزه‌های کوچکتر شهر پاریس معمولا بسیار آرام‌تر و شاعرانه‌تر هستند. در فاصله‌ی یک پیاده‌روی کوتاه از باغ لوکزامبرگ موزه‌ی مایلول را پیدا خواهید کرد که توسط دینا ویرنی پایه‌گذاری شده و نامه‌ای عاشقانه  به این هنرمند است. شما در این موزه می‌توانید از آثار هنرمندانی مثل هنری ماتیس و پل گوگین بازدید کنید. باغ‌های‌ موزه‌ی رودین هم احساس آرامش و دوستی را برایتان به ارمغان می‌آورند و دقیقا در نزدیکی رستوران آلن پاسارد واقع شده که می توانید غذاهایی تولید شده از مزرعه خودش را در آن تجربه کنید. موزه‌ی ژاکمار-آندره هم که در ویلایی از قرن ۱۹ ام بنا شده، شامل کارهایی هنری از بوتیچلی تا بوشر است.

 

پاریس موزه

منبع: تایم   

مطالب مرتبط:

دیدگاه