تایم لپس یک روز در ونیز

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند دوشنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۵
تایم لپس یک روز در ونیز

ونیز، شهر روی آب و یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری جهان است که با تاریخی کهن و شهرسازی منحصربه‌فرد، از جاهای دیدنی ایتالیا محسوب می‌شود.

ونیز یکی از جزیره‌های شمال ایتالیا و از توریستی‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود. بیش از ۱۵۰۰ سال تمدن در این جزیره، همواره با جنگ‌ها و حوادث تاریخی فراوان همراه بوده که در این میان، همیشه از ونیز به‌عنوان شهری مستقل، ثروتمند و موفق یاد می‌شده است. ونیز در مرکز اروپا و در قلب تحولات این قاره قرار دارد؛ از همین رو، با سرگذشتی پر فراز و نشیب، یکی از مشهورترین شهرهای جهان محسوب می‌شود. ۱۵ میلیون گردشگری که در سال از ونیز بازدید می‌کنند، خود گواه این واقعیت است.

ونیز را شهر روی آب می‌دانند و کانال‌های آبی فراوانی از میان این شهر می‌گذرند. گرچه ونیز تنها شهری نیست که چنین ویژگی جذابی دارد، بی‌گمان شناخته‌شده‌ترین این شهرها است‌. در این شهر، هیچ اتومبیل، اتوبوس یا وسیله این چنینی به‌چشم نمی‌خورد. حمل‌‌ونقل در ونیز تنها با استفاده از قایق‌های موتوری و گوندولا (نوعی قایق سنتی ایتالیایی) انجام می‌شود. امروزه گوندولاها نه فقط به عنوان یک وسیله نقلیه، بلکه به‌عنوان مرکبی برای ماجراجویی‌های عاشقانه به‌کار می‌روند و استفاده از آن‌ها بیش از ۱۰۰ یورو هزینه در بر دارد. ونیز شامل ۱۱۸ جزیره به‌هم متصل، ۱۵۰ کانال، بیش از ۴۰۰ پل و چندین تله‌کابین است که آن را نسبت به دیگر شهرهای جهان، منحصربه‌فرد می‌کند. از جمله جاهای دیدنی ونیز می‌توان به کلیسای جامع سنت مارک، میدان سنت مارک، کاخ دوژ، پل آه و کانال بزرگ اشاره کرد.

 در ادامه و در ویدیویی که کجارو تدارک دیده است، می‌توانید از ونیز، شهری که شاید توسط عاشقان بنا شده است، دیدن کنید.

تهیه و تنظیم ویدیو: علی گودرزی

مطالب مرتبط:

منبع کجارو

دیدگاه