تایم لپس یک روز در لیون

پوریا  محمدی پیوند
پوریا محمدی پیوند یکشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۵
تایم لپس یک روز در لیون

لیون یکی از شهرهای توریستی اروپا است که با قدمتی دیرین و شهرسازی مدرن، پایتخت تفریحات فرانسه شناخته می شود؛ به‌همین واسطه جاهای دیدنی لیون بسیار متنوع و پرطرفدار است.

لیون سومین شهر بزرگ فرانسه است که در شرق این کشور واقع شده است. این شهر که به‌عنوان مرکز بزرگ اقتصادی فرانسه بین پاریس و مارسی شناخته می‌شود، در کرانه‌های رود «رون» قرار دارد. پایه‌گذاری اولیه این شهر، در سال ۴۳ پیش از میلاد مسیح توسط پناه‌جویان روم باستان انجام شد و به‌همین واسطه، شهری تاریخی محسوب می‌شود. امروزه لیون علاوه بر شهرت به دلیل تیم‌های ورزشی پرطرفدار، به‌عنوان پایتخت ابریشم جهان نیز شناخته می‌شود.

این شهر همچنین مقر احداث شبکه خبری یورونیوز و ساختمان میراث جهانی یونسکو است. جاهای دیدنی لیون به‌واسطه قدمت بالای آن و شهرسازی مدرن در سال‌های اخیر، از تنوع ویژه‌ای برخوردار است. این شهر، مرکز تفریحات فرانسه محسوب می‌شود و از جمله جاذبه‌های آن می‌توان به منطقه فرویر، قطار تفریحی فرویر، منطقه ویوکس، میدان ترو، موزه هنرهای زیبا و کلیسای نتردام فرویره اشاره کرد. لیون همچنین در بر گیرنده بازارها و مراکز خرید متنوع، مدرن و پررونق است.

 در ادامه و در ویدیویی که کجارو تدارک دیده است، می‌توانید از لیون، شهر تفریحات فرانسه و از توریستی‌ترین شهرهای اروپا دیدن کنید.

تهیه و تنظیم ویدیو: علی گودرزی

مطالب مرتبط:

منبع کجارو

دیدگاه