زیباترین شهرهای ساحلی اسپانیا کدامند؟

سحر مردانه
سحر مردانه چهار شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۰
زیباترین شهرهای ساحلی اسپانیا کدامند؟

اسپانیا، کشوری که در شبه‌جزیره ایبری و در جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کسور به‌دلیل هم‌مرز بودن با دریا و اقیانوس، داری شهر‌های ساحلی زیبایی است.

کشور اسپانیا از سویی با دریای مدیترانه و از سوی دیگر با اقیانوس اطلس هم‌مرز است. کشوری کوهستانی که زمستان‌های خشک و تابستان‌های گرم و خشکی را تجربه می‌کند؛ اما دارای شهر‌های ساحلی جذاب و زیبایی است که به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

۱. شهر کاداکس (Cadaqués)

اسپانیا

استان ژیرونا (Girona province)، کاتالونیا

سالوادور دالی تنها یکی از هنرمندانی بود که از زیبایی حیرت‌بر‌انگیز این شهر ساحلی در کاستا براوا (Costa Brava) که به ساحل خشن هم معروف است، غافلگیر شد. شما می‌توانید روز خود را در این شهر ساحلی زیبا با غواصی، پیاده‌روی در امتداد ساحل، بازدید از گالری و بوتیک‌ها اطراف آن به پایان برسانید.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی کاداکس، فرودگاه ژیرونا (Girona). است که در فاصله ۵۲ مایلی از شهر قرار دارد.

۲. شهر سیتخس (Sitges)

اسپانیا

استان بارسلونا، کاتالونیا

علاوه بر مسافران، شهروندان زیادی از بارسلون هم در هر زمانی از سال تمایل زیادی به خوردن یک ناهار خوشمزه در اطراف ساحل شهر سیتخس دارند. این شهر یکی از بهترین استراحتگاه‌های تابستانی اسپانیا است که دارای هنر و معماری غنی است. موزه معروفی هم در شهر سیتخس در خانه هنرمند معروف سانتیاگو روسینول وجود دارد که آثار پیکاسو و ال گرکو در آن به نمایش گذاشته شده است.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی سیتخس، فرودگاه بارسلون (Barcelona) است که در فاصله ۱۶ مایلی از شهر قرار دارد.

۳. شهر پنساکولا (Peñíscola)

ساحل

استان کاستلون (Castellón province)، والنسیا

شهری با دیواره‌های قدیمی که بیشتر شبیه به یک قلعه است و ساحلی زیبا دارد. شهر ساحلی پنساکولا نزد گردشگران بسیار پر‌طرفدار است. این شهر که در شمال والنسیا واقع شده، ساحلی طولانی با آبی کم عمق دارد که برای کودکان در سفر‌های خانوادگی بسیار مناسب است.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی پنساکولا، فرودگاه کاستلون (Castellón) است که در فاصله ۳۱ مایلی از شهر قرار دارد.

۴. شهر آلتئا (Altea)

اسپانیا

استان آلیکانته (Alicante province)، والنسیا

این شهر علاوه بر مزیت ساحلی بودن، زیبایی خاصی دارد. زمانی که وارد شهر می‌شوید، گنبد‌های آبی خانه‌ها که با تابش آفتاب درخشنده‌تر به نظر می‌رسند و همچنین گل‌های رونده‌ای که روی دیوار خانه‌ها نقش بسته‌اند، شما را مجذوب خود می‌کنند. سفال و نقاشی‌هایی که در ساحل در معرض فروش قرار گرفته‌اند، حاصل دست‌رنج هنرمندان با استعداد آلتئا است که علاوه بر خرید از مشاهده آن‌ها نیز لذت خواهید برد.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی آلتئا، فرودگاه آلیکانته (Alicante) است که در فاصله ۴۴ مایلی از شهر قرار دارد.

۵. شهر موخاکار (Mojácar)

ساحل

استان آلمریا (Almería province)، آندالوسیا

خانه‌های سفیدی که در میان تپه‌ها دیده می‌شوند، دقیقا شبیه به قارچ‌هایی هستند که بر فراز تپه روییده باشند. این شهر در نزدیکی ساحل قرار گرفته است و چشم‌اندازی از طبیعت و ساحل بکر آن منطقه دارد.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی موخاکار، فرودگاه آلمریا (Almería) است که در فاصله ۵۱ مایلی از شهر قرار دارد.

۶. شهر نرجا (Nerja)

ساحل

استان مالاگا (Malaga province)، آندالوسیا

در انتهای شرقی کاستا دل سل (Costa del Sol)، شهری زیبا به نام نرجا قرار دارد که با طبیعت و چشم‌انداز خیره‌کننده، توانسته به مقصدی محبوب برای گذراندن تعطیلات مسافران و گردشگران تبدیل شود. منظر ه زیبا از دریای مدیترانه، غار‌های دیدنی و جذاب و آب و هوای نیمه گرمسیری از مزیت‌های این شهر ساحلی است.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی نرجا، فرودگاه مالاگا (Malaga) است که در فاصله ۵۰ مایلی از شهر قرار دارد.

۷. شهر تاریفا (Tarifa)

ساحل

استان کادیس (Cádiz province)، آندالوسیا

در محلی که اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه یکدیگر را ملاقات می‌کنند، شهر ساحلی تاریفا قرار دارد. به جرات می‌توان گفت، این یکی از با‌شکوه‌ترین سواحل دنیا است.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی تاریفا، فرودگاه جبل الطارق است که در فاصله ۲۶ مایلی از شهر قرار دارد.

۸. شهر کامبارو (Combarro)

ساحل

استان پونتودرا (Pontevedra province)، گالیسیا

تماشای غروب دیدنی آفتاب و خوردن غذا‌های تازه و خوشمزه‌ی دریایی در ساحل همراه با منظره زیبا از دریا، شهر کامبارو را به مقصدی محبوب نزد گردشگران تبدیل کرده است. این شهر در غرب گالیسیا و شمال اسپانیا قرار دارد.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی کامبارو، فرودگاه ویگو (Vigo) در فاصله ۲۲ مایلی شهر و فرودگاه سانتیاگو د کمپوستلا (Santiago de Compostela) در فاصله ۵۰ مایلی از شهر است.

۹. شهر کودیلرو (Cudillero)

ساحل

استان آستوریاس (Asturias)

خانه‌های رنگارنگی که بر دامنه تپه، پشت به بندر قرار گرفته‌اند، متعلق به روستایی هستند که مردمان آن از طریق ماهیگیری مخارج زندگی را تامین می‌کنند. نام این روستا کودیلرو است که در استان آستوریاس که در شمال اسپانیا واقع شده، قرار دارد. خط ساحلی بی‌نظیر و همچنین رستوران‌هایی در امتداد ساحل که غذا‌های تازه و خوشمزه دریایی سرو می‌کنند، موجب محبوبیت این شهر شده است.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی کودیلرو، فرودگاه آستوریاس است که در فاصله ۹ مایلی از شهر قرار دارد.

۱۰. شهر کومیلاس (Comillas)

ساحل

استان کانتابریا (Cantabria)

در اواخر قرن نوزدهم، مارکز د کومیلاس به‌همراه تعدادی از معماران کاتالونیایی، شهری ساحلی را خلیج بیسکای ساخت. ساحلی پرزرق‌وبرق با طبیعتی بکر که بیشتر اسپانیایی‌ها هم تعطیلات تابستانی خود را در آن می‌گذرانند.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی کومیلاس، فرودگاه سانتاندر (Santander) است که در فاصله ۳۲ مایلی از شهر قرار دارد.

۱۱. شهر لکیتیو (Lekeitio)

ساحل

استان ویزکایا (Vizcaya province)، سرزمین باسک

باسک، سر‌زمینی خودمختار در اسپانیا است که شهر ساحلی لکیتیو در آن واقع شده است. مردمان این شهر ساحلی هنوز هم زندگی خود را از طریق ماهیگیری می‌گذرانند. از تماشای غروب آفتاب و سپس خوردن غذای لذیذ دریایی در رستوران‌هایی با منظره دریا در این شهر به‌سادگی نمی‌توان گذشت.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی لکیتیو، فرودگاه بیلبائو (Bilbao) است که در فاصله ۴۳ مایلی از شهر قرار دارد.

۱۲. شهر پورت د سولر (Port de Sóller)

ساحل

مایورکا (Mallorca)، جزایر بالئاری

شهر پورت د سولر در شمال غربی مایورکا واقع شده و توسط کوه‌های ترامونتانا (Tramuntana) به‌خوبی احاطه شده است؛ به همین دلیل مقصدی دنج و محبوب نزد گردشگران محسوب می‌شود. این منطقه دریایی آرام دارد و بهترین مکان برای انجام تمرین‌های یوگا است.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی پورت د سولر، فرودگاه پالما (Palma) است که در فاصله ۲۲ مایلی از شهر قرار دارد.

۱۳. شهر فورنلز (Fornells)

ساحل

منورکا (Menorca)، جزایر بالئاری

بسیاری از مردم، حتی خانواده سلطنتی اسپانیا، آخر هفته‌ها به شهر فورنلز فقط برای خوردن غذای معروف آن سفر می‌کنند. غذای محبوب و معروف این منطقه، خورشت خرچنگ است که با صید تازه ماهیگیران درست می‌شود. علاوه بر این، این ساحل مکانی مناسب برای یادگیری شنا است.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی فورنلز، فرودگاه مائون (Mahón) است که در فاصله ۱۸ مایلی از شهر قرار دارد.

۱۴. شهر گاراچیکو (Garachico)

ساحل

تنریف (Tenerife)، جزایر قناری

شهر گاراچیکو در ساحل شمالی تنریف قرار گرفته است که تا سال ۱۷۰۶ که گدازه‌های آتشفشان موجب تخریب شهر شد، بندر اصلی جزیره به شمار می‌آمد. با وجود فوران آتشفشان، هنوز هم در ساحل این شهر برخی از خانه‌های بزرگ تجار، کلیسا‌ها و میعادگاه‌های قشنگ باقی مانده که به جاذبه‌های گردشگری شهر تبدیل شده‌اند.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی گاراچیکو، فرودگاه شمال تنریف با ۳۲ مایل فاصله و فرودگاه جنوب تنریف با ۴۰ مایل فاصله است.

۱۵. شهر پوئرتو د موگان (Puerto de Mogán)

ساحل

جزایر قناری

شهر پوئرتو د موگان، برای شما یادآور ونیز خواهد بود. غذا هم معمولا در تراس رستوران‌های این منطقه سرو می‌شود تا از چشم‌انداز پیش رو نهایت لذت را ببرید. شاید این منطقه دارای تاریخ غنی و پر‌باری نباشد؛ اما می‌تواند بهترین خاطره را برای شما رقم بزند.

نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر ساحلی پوئرتو د موگان، فرودگاه لاس پالماس (Las Palmas) است که در فاصله ۳۳ مایلی از شهر قرار دارد.

مطالب مرتبط:

منبع telegraph

دیدگاه