هونولولو در یک نگاه

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی سه شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
هونولولو در یک نگاه

هونولولو پایتخت هاوایی (در ایالات متحده) است و علاوه بر اهمیت لجستکی و دولتی، جاذبه‌های متعددی نظیر موزه‌ی بیشاپ و ساحلی وایکیکی نیز در این شهر به چشم می‌خورد.

هونولولو در جزیره اوآهو قرار دارد و بزرگ‌ترین شهر و پایتخت ایالت هاوایی در ایالات متحده آمریکا است. مراکز دولتی، حمل‌و‌نقل و تجاری هاوایی در این شهر قرار دارد و از نظر تجاری و نظامی نیز از اهمیت ویژه‌ای برای دولت آمریکا برخوردار است. این شهر دروازه اصلی ورود به هاوایی و بندری مهم برای ایالات متحده به حساب می‌آید و می‌توان طیف وسیعی از فرهنگ، سنت و آشپزی اقیانوس آرام و کشورهای غربی و شرقی را در این محل مشاهده کرد.

شهر هونولولو در وسط جلگه‌ای تنگ میان کرانه اقیانوس آرام و رشته کوه‌های کولو قرار گرفته، برخی از نقاط مرتفع نیز در قلمرو مناطق شهری هونولولو قرار دارد، علاوه بر این ساحل وایکیکی به عنوان معروف‌ترین مقصد گردشگری هاوایی، در هونولولو پذیرای گردشگران است. جالب است بدانید این شهر در سال ۲۰۱۵ مقام اول امن‌ترین شهرهای ایالات متحده را از آن خود کرد.

هونولولو

شهر هونولولو در جزیره اوآهو (از جزایر هاوایی) نخست به صورت دهکده‌ای بود که از ۱۷۹۴ به صورت بندری شناخته شد. چند سال بعد بندری مهم و معتبر گردید. وقتی سلطان کامه هامه‌ها مقر حکومت خود را در نزدیکی این شهر قرار داد بیش از پیش شهر رونق گرفت. کالاهایی که در این شهر تولید می‌شد به خارجیان فروخته و کالاهای مورد مصرف از آنها خریداری می‌شد. علاوه بر این سلطان با دریافت عوارض بندری بر درآمد شهر افزود و شهر روز به روز ترقی می‌یافت. در سال ۱۸۲۵ بیشتر داد و ستد تجاری هاوایی در شهر هونولولو انجام می‌شد تا اینکه در سال ۱۸۴۵ به عنوان پایتخت مجمع‌الجزایر هاوایی درآمد.

مساحت این شهر ۱۷۷/۲ کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر ۳۵۲,۷۶۹ نفر در هونولولو زندگی می‌کنند. زبان رسمی مردم، انگلیسی و هاوایی بوده و واحد پول‌شان دلار آمریکا است.

هونولولو

هونولولو به خاطر داشتن آب و هوایی معتدل در تمام طول سال شهرت دارد. هتل‌ها در هونولولو معمولا در همه‌ی سال شلوغ هستند، اما فصل‌های اوج آخر هفته‌ها و نزدیک تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی اتفاق می‌افتد. در حالت معمول فصول پرگردشگر نیز از ماه نوامبر تا آوریل به طول می‌انجامد، بدیهی است که در این مدت قیمت‌ها افزایش می‌یابند. البته به فصول پرگردشگر باید از ماه ژوئن تا آگوست در برخی هتل‌ها را هم اضافه کرد. بنابراین بهترین زمان برای رزرو هتل در این شهر از ماه سپتامبر تا نوامبر است.

از دیدنی‌های هونولولو می توان به موزه‌ بیشاپ (Bishop Museum)، بنای الیولانی هل (Ali'iolani Hale)، ساحل وایکیکی (Waikiki)، منطقه تولد کوکانیلوکو (Kukaniloko Birthing Stones)، آبشار مانوآ (Manoa Falls)، پارک ساحلی سانست (Sunset Beach Park)، تور غواصی اوآهو (Oahu Diving)، مرکز خرید آلا موانا (Ala Moana Center) و مسیر پیاده‌ روی فانوس دریایی ماکاپو (Makapuu Lighthouse Trail) اشاره کرد.

 

 

مطالب مرتبط:

منبع kojaro wikipedia

دیدگاه