پیش بینی ویژگی های مسافرت در سال های آینده

مریم آقائی
مریم آقائی شنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۰
پیش بینی ویژگی های مسافرت در سال های آینده

مسافرت کردن برای بسیاری افراد لذت‌بخش است اما یکی دیگر از اهداف مسافرت سودرسانی هم هست. به نظر می‌رسد در آینده‌ی نه چندان دور مقاصد سفری و شیوه‌ی مسافرت کردن تغییرات زیادی را شاهد باشد که هم در سودرسانی و هم در میزات لذت بردن افراد از مسافرت تأثیرگذار است.

وقتی با پیشگامان مسافرت در سال ۹۷ صحبت می‌شد، یک سوال بزرگ از آن‌ها پرسیده شد: چرا آن‌ها سفر کردن را دوست دارند و دوست دارند چطور دنیا را به جای بهتری تبدیل کنند؟ همچنین از آن‌ها پرسیده شد به نظر آن‌ها مسافرت‌ها در آینده به چه سمتی سوق پیدا می‌کند؟ در این مقاله پیشگویی آن‌ها در مورد این سؤال را بیان می‌کنیم.

۱. راه‌های جدید برای فرار از ازدحام جمعیت

unknown

مردم به خوبی می‌دانند که در سفرها بسیاری مواقع با جمعیت عظیمی مواجه می‌شوند که بخشی از آن نتیجه‌ی سفرهایی است که از مبدأ کشورهایی صورت می‌گیرد که سفر کردن اخیراً در آن‌ها رواج پیدا کرده است. بنابراین در آینده نزدیک یک مسئله در مسافرت روش‌هایی است که بتوان با آن‌ها از این شلوغی‌ها دوری کرد. مطمئنا مردم راه‌هایی پیدا می‌کنند که این مسئله را حل کنند. در واقع چیزی که مردم به دنبال آن خواهند گشت خاص بودن است نه عکس گرفتن در میدان سنت مارکو در ونیز و در میانه‌ی تابستان.

۲. تجربه‌ی مسافرت‌هایی با سرعت کمتر

در حال حاضر در مرحله‌ای هستیم که مردم معمولا در تعطیلات قصد دارند در یک دوره‌ی زمانی کوتاه کارهای بسیاری در سفر انجام دهند و جاهای بیشتری را ببینند. اما به نظر می‌رسد داریم به جایی می‌رسیم که مردم از این رویه دست بردارند و بخواهند در تعطیلات کمتر از این مکان به مکان دیگر بروند و در واقع سرعت سفرهای خود را کم کنند.

۳. سفارش غذاهای خاص در پروازها

food

در آینده خطوط هوایی بیشتری این امکان را فراهم خواهند کرد که شما بتوانید در هنگام خرید اینترنتی بلیط، غذای مورد نظر خود را سفارش دهید. در حال حاضر این مسئله هنوز حل نشده باقی مانده است و خیلی از مسافران با غذاهای پروازها مشکل دارند اما وقتی امکان سفارش غذا فراهم شود مزایای بسیاری هم برای خطوط هوایی و هم برای مسافران دارد. همچنین انتظار می‌رود برای قایق‌ها و کشتی‌های بادبانی هم گزینه‌های انتخابی بیشتری ایجاد شود.

۴. افزایش امکانات مسافرتی مبتنی بر تکنولوژی روز

tech

تکنولوژی و اختراعات جدید این پتانسیل را دارد که بتواند دوران طلایی را برای مسافرت ایجاد کند. دورانی که با حذف مشکلات ناشی از رمز عبورها، صف ورود به هواپیما، تبدیل واحدهای پولی، هزینه‌ی رومینگ و مانند این‌ها این امکان را به مسافران می‌دهد که بتوانند بدون دردسر از تجربه‌های زیبای سفر لذت ببرند.

۵. افزایش احتمال مسافرت برای افراد بالای ۵۰ سال

50

به نظر می رسد مسافرت‌ها به سمتی پیش می‌رود که تمرکز بیشتری بر مسافرت افراد بالای ۵۰ سال صورت گیرد. افراد در هر سنی می‌توانند سفر کنند. ممکن است یک فرد ۶۵ ساله بتواند در یک مهمانی همپای یک فرد ۲۵ ساله باشد!

۶. محیط‌های مناسب کنفرانس در هتل‌ها

  به نظر می‌رسد در حال حاضر وجود اتاق جلسات در هتل‌ها نادیده گرفته می‌شود و بیشتر هتل‌سازان سعی می‌کنند هتل‌های کوچک بسازند. اما به احتمال زیاد در آینده هتل‌های بزرگ که دارای اتاق جلسات هستند بیشتر با استقبال مواجه شوند چون شرکت‌های نوپا و پرانگیزه صلاح را در این خواهند دید که جلسات خود را در اتاق جلسات هتل برگزار کنند.

مطالب مرتبط:

منبع afar

دیدگاه