زیباترین آبشارهای کاستاریکا را بشناسید (قسمت دوم)

احمدرضا فرهبد
احمدرضا فرهبد دوشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۰
زیباترین آبشارهای کاستاریکا را بشناسید (قسمت دوم)

یکی از دلایل قانع‌کننده برای سفر به کاستاریکا، وجود آبشارهای متعدد و رویایی در میان پارک‌های ملی و جنگل‌های گرمسیری انبوه این کشور است.

کاستاریکا جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد که هرکدام از آن‌ها در نوع خود بی‌نظیر هستند؛ از سواحل و آتشفشان‌های شگفت‌انگیز گرفته تا پارک‌های ملی و جنگل‌های انبوهی که از نظر تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری کاملا غنی هستند. آبشارهای زیادی در دل این پارک‌ها و جنگل‌ها هستند که هرکدام از آن‌ها شاهکار هنری و به عبارتی دیگر معجزه طبیعت کاستاریکا هستند. در این مطلب نیز به معرفی سه آبشار برتر کاستاریکا می‌پردازیم.

آبشار نایاکا

آبشار نایاکا

آبشار نایاکا (Nauyaca Waterfall) در فاصله کمی از شهر ساحلی دومینیکال قرار دارد و یکی از بهترین آبشارهای کاستاریکا برای افرادی است که می‌خواهند مدتی را در دل جنگل با صدای دل‌انگیز آبشار سپری کنند. کرایه تاکسی از دومینیکال تا آبشار نایکا برای یک مسیر ۲۰ دلار است. همچنین یک مسیر پیاده‌روی سنگ‌فرش شده‌ به طول ۸ کیلومتر (رفت و برگشت) وجود دارد که از کنار صخره‌ها می‌گذرد و پستی و بلندی‌ها و پیچ و تاب‌های زیادی دارد. همچنین می‌توانید با استفاده از کامیون که کرایه رفت و برگشت آن ۲۵ دلار و کرایه یک مسیر آن ۱۰ دلار است، نیز خود را به آبشار برسانید.

آبشار نایاکا

آبشار نایاکا در یک ملک خصوصی که دو خانواده مدیریت آن را بر عهده دارند، واقع شده و هزینه بازدید از آن ۸ دلار است که هم می‌توانید این مبلغ را با دلار پرداخت کنید و هم می‌توانید آن را با واحد پول کاستاریکا یعنی کولون کاستاریکا پرداخت کنید.

آبشار نایاکا

این آبشار شگفت‌انگیز با ۶۰ متر ارتفاع با تمام قدرت روی چند ردیف صخره فرو می‌ریزد. شما می‌توانید پس از یک پیاده‌روی طولانی در حوضچه زیر آبشار با ۶ متر عمق شیرجه بزنید و با شنا کردن در آن خستگی را از تن به در کنید. البته لازم به ذکر است در فصول پربارش افزایش سطح آب حوضچه موجب افزایش سرعت جریان آب و خطرناک‌ شدن آن می‌شود؛ به همین دلیل شنا کردن در داخل آن غیرممکن می‌شود.

آبشار کاتاراکا آکواریس

آبشار کاتاراکا آکواریس

آبشار کاتاراکا آکواریس (Aquiares Waterfall) در منطقه مسکونی توریلبا واقع شده و آبشار چندان شناخته‌ شده‌ای برای گردشگران و عموم مردم نیست؛ اما در میان مردم منطقه محبوبیت زیادی دارد. برای رسیدن به این آبشار باید مسافتی در حدود ۵۳۰ متر را در مزارع قهوه دهکده آکواریس طی کنید تا به آبشار برسید؛ البته نگران یافتن این آبشار نباشید؛ زیرا موقعیت آن به‌صورت دقیق روی گوگل مپ مشخص شده است؛ با این حال اگر کمی از مسیر خود منحرف شدید، می‌‌توانید با گفتن کلمه «catarata» که در زبان محلی به معنی آبشار است، از افراد محلی برای پیدا کردن آبشار کمک بخواهید.

آبشار کاتاراکا آکواریس

بازدید از آبشار کاتاراکا آکواریس با ارتفاعی در حدود ۴۰ متر به داخل حوضچه‌ای پهن فرو می‌ریزد، کاملا رایگان است؛ بهترین روش برای دیدن آبشار این است که در حوضچه روی آب به پشت بخوابید و از پایین به آبشار خیره شوید.

آبشارهای گراویتی

آبشارهای گراویتی

اگر ماجراجویی را دوست دارید، می‌توانید عازم منطقه‌ای که آبشارهای گراویتی (Gravity Falls) در آن قرار دارند، شوید (این منطقه در شهر لافورتا قرار دارد و توسط بخش خصوصی اداره می‌شود) و روز پر هیجانی را در یک ژرف‌دره با چندین آبشار بگذارنید.

آبشارهای گراویتی

یکی از تفریحات هیجان‌انگیز آبشارهای گراویتی پرش از آبشاری با ارتفاع ۱۰٫۸ متر است

در این ژرف‌دره صخره‌نوردان ماهر به شما می‌آموزند که چگونه از صخره‌ای با ارتفاع ۴۰ متر که در کنار آبشار وجود دارد، با طناب پایین بیایید و سپس خود را به داخل حوضچه زیر آبشار پرت کنید. آن‌ها راه رفتن روی توده‌های روی هم انباشته شده سنگ‌ها و صخره‌ها و بالا رفتن از دیواره‌های کاملا سنگی را نیز به شما یاد می‌دهند. یکی از لذت‌ترین تفریحاتی که در کنار این آبشار انجام می‌شود، پرش از  آبشاری با ارتفاع ۱۰٫۸ متر است. البته در این آبشار چندین سکوی پرش با امنیت بالا ایجاد شده است که ارتفاع آن‌ها از ۳ تا ۹ متر متغیر است.

آبشارهای گراویتی

تور نیم روزه آبشارهای گراواتی را می‌توان به‌صورت آنلاین یا با مراجعه به اداره Desafio با هزینه ۱۲۵ دلار برای هر نفر رزرو کرد. خدمات تور شامل سرویس رفت و برگشت به آبشارها، تجهیزات صخره‌نوردی و ناهار می‌شود.

مطالب مرتبط:

منبع matadornetwork

دیدگاه