یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از صبح طلایی تا شهر طوفانی

علی  کماسی
علی کماسی شنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵
یک هفته با نشنال جئوگرافی؛ از صبح طلایی تا شهر طوفانی

در هفته‌ای که گذشت، نشنال جئوگرافی در عکس‌های روز خود عکس‌های بی‌نظیری را از طلوع طلایی رنگ آفتاب در ماندالای تا عبور شیر و توله‌هایش از برکه انتخاب کرده است.

در عکس‌های روز نشنال جئوگرافی از شنبه تا جمعه هفته گذشته، تصاویر جذاب و دیدنی از ساعات اولیه طلوع آفتاب در ماندالای، عبور گردباد خطرناک، قدم زدن میمون و فرزندش، اجتماع مذهبی یک انجمن برادری در اسپانیا، طوفان بر فراز منهتن، بازی کردن یک کودک با زرافه‌ها و عبور یک شیر ماده با توله‌هایش از برکه دیده می‌شود.

صبح طلایی رنگ

طلوع

ساعات اولیه طلوع افتاب در ماندالای این شهر را به رنگ طلایی درآورده است. ونگ سانگ وونگ عکاس یورشات فکرش را هم نمی‌کرد که صبح آن روز قرار است چه عکس بی‌نظیری بگیرد. او می‌گوید:

بدون هیچ ایده‌ای از اینکه قرار است چه اتفاقی بیفتد، صبح زود به نوک کوه رسیدم. خوشبختانه توانستم ببینم که طلوع آفتاب چگونه رنگ آبی آسمان را به رنگ قرمز و سپس به رنگ طلایی تبدیل می‌کند.

عبور گردباد

گردباد

جیمز همت عکاس یورشات و یکی از عکاسان علاقه‌‌مند به گردبادها زمانی از این گردباد عکس گرفته که در حال عبور از بزرگراه لینکلن بوده است. او می‌گوید:

گردباد به سرعت تقویت می‌شد و در طول حرکتش اجسام سبک را از روی زمین بلند می‌کرد. سازمان آب و هوایی ملی به این گردباد درجه EF-3 داده که به معنی آسیب رسانی شدید است.

همراه

میمون

یک بچه میمون در حالی که به مادرش آویزان شده در حال گردش در پناهگاه کاتاگاموا هستند. این میمون‌ها که بومی سریلانکا هستند، توسط اتحادیه حفاظت از محیط زیست در دسته‌بندی گونه‌های جانوری در معرض خطر قرار گرفته‌اند. به‌دلیل افزایش کشت و زرع و همچنین تبدیل جنگل به زمین‌های کشاورزی محل زندگی این میمون‌ها در حال نابودی است.

اجتماع مذهبی

انجمن برادری

اعضای گروه مذهبی در زاراگوزا اسپانیا برای شرکت در مراسمی طی هفته مقدس جمع شده‌اند. تاریخ شکل‌گیری این انجمن برادری به سال ۱۷۵۹ برمی‌گردد.

شهر طوفانی

توفان منهتن

آستین پاز عکاس یورشات می‌گوید:

این عکس را زمانی گرفتم که برای فرار از طوفان در منهتن به استیتن ایلند فری پناه می‌بردم. در آن لحظه من پشت قایق ایستاده بودم و بعد از گرفتن بیش از ۳۰ فریم بالاخره به عکس دلخواهم رسیدم.

رانندگی در میان حیاط وحش

زرافه

یک پسر بچه در حال ارتباط برقرار کردن با زرافه‌های مرکز حیات وحش فولسوم در لوئیزیانا است. این مرکز منزلگاه بیش از ۴ هزار گونه جانوری از سراسر دنیا است.

غریزه مادری

شیر ماده

یک شیر مادر در حال هدایت کردن توله هایش در بوتسوانا است. کنی بوون عکاس یورشات می‌گوید:

یکی از توله‌ها به‌سختی می‌تواند شنا کند اما دیگری نمی‌تواند و به همین دلیل مادرش او را به دهان گرفته است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه