بهترین ساحل ها برای صدف جمع کردن را بشناسید

علی  کماسی
علی کماسی سه شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰
بهترین ساحل ها برای صدف جمع کردن را بشناسید

کلکسیونرهای صدف بهتر از هر کسی می‌دانند که هر ساحلی دارای صدف‌های عالی و بی‌نقصی نیست. آن دسته از افرادی که بیشتر وقت خود را در ساحل گذرانده‌اند، می‌دانند که برای پیدا کردن بهترین صدف‌ها ۱۵ ساحلی که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم، کافی هستند.

جمع کردن صدف همیشه یکی از بهترین تفریح‌ها در کنار دریا و ساحل است. بسیاری از افراد صرفا برای جمع کردن صدف و کلکسیون ساختن به ساحل‌های مختلف سر می‌زنند و صدف‌های بی‌نظیری را پیدا می‌کنند. اما همه‌ی ساحل‌ها نیز مکان مناسبی برای پیدا کردن صدف نیستند. در ادامه سواحلی را باهم مرور می‌کنیم که نه‌تنها به خودی خود زیبا هستند، بلکه دارای صدف‌های منحصربه فردی هستند که در جای دیگری از جهان پیدا نمی‌شوند.

جزیره گلوستون (Galveston)، تگزاس

ساحل گلوستون

جزیره گلوستون بیش از ۴۸ کیلومتر خط ساحلی دارد و همین باعث شده تا فرصت خوبی را برای کلکسیونرهای صدف به وجود آورد. سی شل بیچ پاکت پارک (Sea Shell Beach Pocket Park) بهترین نقطه برای شروع و جست و‌جو تا انتهای غربی جزیره است.

جزیره سانیبل (Sanibel)، فلوریدا

ساحل سانیبل

جزیره سانیبل در فلوریدا به دلایل زیادی از جمله پیدا کردن صدف، همیشه بهترین مقصد جهان بوده است. اگر به ساحل جزیره سانیبل رفتید و افراد زیادی را در حال جمع کردن صدف دیدید، تعجب نکنید.

جزیره الوترا (Eleuthera)، باهاماس

ساحل الوترا

جزیره الوترا نه تنها  ساحل شنی سفید و صورتی حیرت‌انگیزی دارد، بلکه صدف‌های زیبایش نیز ساحل را به مکانی عالی برای کلکسیونر‌ها تبدیل کرده است.

جزیره اوکراکوک (Ocracoke)، کارولینا شمالی

ساحل اوکراکوک

گردشگرانی که از جزیره اوکراکوک دیدن می‌کنند، همواره می‌توانند سوغاتی‌های جذابی را از ساحل با خود به خانه ببرند. این ساحل مملو از صدف‌های زیبا و کمیاب از جلمه صدف حلزونی است.

باندون (bandon)، اورگان

ساحل باندون

شاید سواحل اقیانوس آرام برای صدف‌ها مناسب نباشند، اما ساحل باندون قطعا جزو این دسته نیست. طوفان‌های زمستانی صدف‌های ژاپنی و گاهی اوقات سنگ‌های گران‌بها را شسته و به سمت ساحل می‌آورد.

ساحل تونل، کایوا (Kauai)، هاوایی

ساحل تونل

سواحل تونل کایوا مملو از صدف‌های کوچک و رنگی است که بومی‌ها از آن‌ها برای درست کردن گردنبند استفاده می‌کنند. همچنین یک مکان عالی برای غواصی و شیرجه است.

جزیره کامبرلند (Cumberland)، گرجستان

ساحل کامربلند

اگر دوست دارید که در آرامش، ساحل‌گردی کنید، پس جزیره کامبرلند گرجستان بهترین گزینه است. ۲۷ کیلومتر ساحل دست‌نخورده شما را به جایی خواهد برد که می‌توانید اولین کسی باشید که به صدف‌ها دست می‌زنید.

ساحل استینسون (Stinson)، کالیفرنیا

ساحل استینسون

ساحل استینسون به امتداد ۵ کیلومتر در شمال سان فرانسیسکو قرار دارد و یکی از معدود مکان‌ها در وست کوست (west coast) برای پیدا کردن سکه دریایی است. بهترین فرصت جست و جو زمان حداکثر جذر دریا است. فراموش نکنید که از تالاب بولیناس (Bolinas) نیز دیدن کنید.

کلورت کلیفز (calvert cliffs)، ماریلند

ساحل کلورت کلیف

کلورت کلیف که در ماریلند جنوبی قرار دارد، مملو از فسیل‌های مربوط به ۱۰ تا ۲۰ میلیون سال پیش است. از جمله این فسیل‌ها می‌توان به دندان کوسه اشاره کرد. گرشگران می‌توانند به راحتی از طریق رد تریل (red trail) به این ساحل برسند.

خلیج جفری (Jeffrey)، آفریقای جنوبی

خلیج جفری

کلکسینرهای صدف عاشق خلیج جفری در آفریقای جنوبی هستند. این خلیج همواره گردشگران را با چیزهای جدید سوپرایز می‌کند. بهترین زمان برای سفر فصل زمستان است.

ساحل شیپرک (shipwreck)، هاوایی

ساحل شیپرک

این ساحل دورافتاده در شمال لانای (lanai) یک مکان رویایی برای کسانی است که عاشق ساحل و صدف هستند. شیپرک نه تنها صدف بلکه سنگ‌های بی‌نظیری دارد که توسط باد و موج به ساحل آورده می‌شوند.

ساحل شل (shell)، استرالیا

ساحل شل

ساحل شل در منطقه شارک بی (shark bay) و در جنوب استرالیا قرار دارد و دلیل نام‌گذاری این ساحل، صدف‌های بی‌نظیرش است که در سراسر ساحل قرار گرفته‌اند.

ساحل سامرست کریک (somerset creek)، باهاماس

ساحل سامرست کریک

ساحل زیبای سامرست کریک در جزیره آندورس (andors) در باهاماس قرار دارد. این ساحل سکونتگاه صدف‌های بی‌شماری است که بیشتر آن‌ها شباهت زیادی به غروب خورشید دارند.

ساحل باریکان (barricane)، انگلیس

ساحل باریکان

ساحل باریکان در انگلیس همواره گردشگران را با صدف‌های زیبای خود شگفت‌زده می‌کند. بیشتر این صدف‌ها از کارائیب به شمال ساحل دوون (devon)  می‌رسد.

ساحل شل (shell)، سن بارتس

ساحل شل

مانند ساحل شل در استرالیا، این جزیره نیز بخاطر صدف‌های بسیارش به این نام معروف است. هرچند دیگر مانند سابق صدف‌های زیادی در این جزیره پیدا نمی‌شود، اما هنوز هم فرصت‌های بسیاری برای گردشگران وجود دارد تا صدف‌های زیبایی پیدا کنند.

مطالب مرتبط:

منبع Travel Pulse

دیدگاه