رستوران زیرزمینی در یکی از غارهای زیبای آریزونا

شیرین فرزان‌کیا
شیرین فرزان‌کیا جمعه، ۳ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
رستوران زیرزمینی در یکی از غارهای زیبای آریزونا

رستوران کارونزگراتو (Carvens Grotto)، که در یکی از غارهای زیبای گرندکنیون در آریزونا است، به شما این امکان را می‌دهد تا در کنار خوردن غذای خود در ۶۴ کیلومتری زیرزمین، از تماشای منظره یک غار باستانی نیز لذت ببرید.

اگر به‌دنبال خوردن غذا در یک فضای دلچسب یا در مکانی باستانی و متفاوت با بقیه‌ رستوران‌ها هستید، می‌توانید در سفر خود به آریزونا، سری هم به رستوران کارونزگراتو (Catvens Grotto)، که داخل یکی از غارهای گرندکنیون قرار دارد، بزنید. 

برای خوردن یک وعده غذایی در رستوران کارونزگراتو (Carven Grotto) که به‌تازگی افتتاح شده، باید به‌اندازه ۲۱ طبقه، زیر سطح زمین بروید. زیرا این غذاخوری جدید، که در پانزده‌ام آگوست افتتاح شد، در ۶۴ متری زیر‌زمین و در غارهای گرندکنیون قرار دارد.

غارهای گرندکنیون، که در جاده تاریخی ۶۶ و در چشمه پیچ (Peach Spring) در آریزونا قرار دارند، بزرگ‌ترین سیستم غارهای خشک در جهان هستند.

در اینجا بازدیدکنندگان، با یک شبکه گسترده از غارهایی که دارای ساختمان زمین شناختی پیچیده‌ هستند و قدمت آن‌ها به ۳۴۵ میلیون سال پیش بازمی‌گردد، روبه‌رو می‌شوند. آن‌ها می‌توانند در حین خوردن غذا از منظره زیبای غار نیز لذت ببرند.

رستوران کارونزگراتو (Carven Grotto) روی یک سکوی مرتفع قرار دارد و یک منظره ۳۶۰ درجه‌ای از غار را در اختیار کسانی که غذا می‌خورند قرار می‌دهد. (از هر گوشه غذاخوری می‌توان تمامی منظره غار را دید).

به گفته جان مکانالتی (John McEnulty)، یکی از سه مدیر شریک رستوران، با ایستادن در غذاخوری غار، می‌توانید یکی از زیباترین منظره‌های غار را ببینید.

اتاق غذاخوری دنج و صمیمی است و فقط چهار میز دارد. با وجود این، مکانالتی (McEnulty) به انتشارات اعلام کرد که میز پنجم در صورت تمایل مشتریان می‌تواند اضافه شود.

رستوران زیرزمینی Carvens Grotto

منو شبیه غذاهای رایج در آمریکا است که با مزاج همه سازگاری دارد

منوی غذا شبیه غذاهای معمول و رایج در آمریکا است که با مزاج همه سازگاری داشته و همه می‌توانند آن را بخورند. قیمت ناهار و شام به‌ترتیب برابر است با یک میلیون و ۹۳۰ هزار ریال و دو میلیون و ۷۰۰ هزار ریال. ناهار، شامل غذای اصلی، غذای جانبی، یک دسر و نوشیدنی است.

شام نیز شامل غذای اصلی، دو غذای جانبی، سالاد و نوشیدنی‌ها است.

بخشی از قیمت غذا شامل هزینه یک راهنمای تور برای گردش و بازدید از داخل غار است. غذاها در طبقه بالای غار آماده می‌شوند و به‌وسیله یک بالابر به مشتریان داده‌ می‌شود.

در این رستوران در حین خوردن غذایتان در چندین متری زیر زمین، مجذوب زیبایی‌های این غار دلربا نیز می‌شوید.

چیزهای زیادی برای دیدن در این رستوران غاری وجود دارد، به‌همین‌‌ دلیل هنگام گردش داخل آن، نمی‌توان بیش از چند لحظه، در هر نقطه، توقف کرد.

مکانالتی (McEnulty) در یکی از دیدارهای خود با اسمیتسونیان (smithsonian) گفت:

 به کمک رستوران کارونزگروتو (cavern Grotto) مردم می‌توانند درک بهتری از غارها داشته‌ باشند و خودشان را به‌عنوان بخشی از آن احساس کنند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه