دیدنی ترین چشم اندازها از روی تاب

عاطفه کماسی | شنبه, ۱۳ شهریور ۹۵ ساعت ۲۱:۳۰

دیدن مناظر طبیعی و گوش دادن به صدای آب آرامشی بی‌نظیر را به انسان عطا می‌کند. اما آیا تابه‌حال تجربه دیدن مناظر طبیعی را از روی تاب داشته‌اید؟ این کار آرامش و لذت دیدن طبیعت را دوچندان می‌کند. با کجارو همراه باشید تا این لذت را در چندین نقطه دیگر دنیا با هم تجربه کنیم.

چه مشرف به چشم‌انداز یک کوهستان بزرگ باشید، چه در آب‌های سواحل استوایی در حال شنا کردن، چیزی در دیدن این مناظر از روی تاب وجود دارد که حتی این چشم‌اندازها را عالی‌تر جلوه می‌دهد. اینجا چشم‌اندازهای شگفت‌انگیزی از جزیره‌ها و کوه‌هایی می‌بینید که در آن‌ها می‌توانید در هوا تاب بخورید.

اسوتی استفان (Sveti Stefan)

جزیره اسوتی استفان

این جزیره واقع در مونته‌نگرو، اولین بار در سال ۱۴۴۲ به «نام دژی در ساحل» به آن اشاره شد. طبق افسانه‌ها، قلعه‌ی این جزیره بعد از حمله قوم پستروویچی (Pastrovoci) به کشتی‌های ترک که در ساحل جاز (Jaz) پهلو گرفته بودند بنا شد. این جزیره دارای اقامتگاهی بزرگ و مجلل به نام «آمان اسوتی استفان» (Aman Sveti Stefan) است که شامل اقامتگاه ویلا میلوسر (Villa Milocer)، جایی که ملکه ماریا یگوسلاوی بین سال‌های ۱۹۳۴ و ۱۹۳۶ تابستان‌ها را در آن سپری می‌کرده، است.

کوه‌های دولومیتی (The Dolomites)

کوه های دولومیتی

کوه لیتمار در رشته‌کوه‌های دولومیتی، در تیرول جنوبی، ایتالیا قرار دارد. این رشته کوه از بخش جنوبی آلپ شروع و در امتداد رودخانه‌ی اَدیجه (Adige) از غرب به شرق کشیده شده است. بسیاری از افراد به این رشته‌کوه می‌آیند تا از مسیرهای آهنکوب که در جنگ جهانی اول از آن‌ها استفاده می‌شد بالا روند.

 حومه شهر کاتماندو، نپال

کاتماندو نپال

کاتماندو با ساختمان‌های چوبی که باعث سایه‌های فراوان در سطح شهر می‌شود، میزبان نیمی از رشته‌کوه‌های اورست است.

 کوه فانگان (Koh Phangan)

کوه فانگان

ساحلی استوایی در کوه فانگان، تایلند قرار دارد. جشن ماه کامل، هر ماه هنگامی که ماه کامل است در ساحل هادرین برگزار می‌شود. این جزیره مقصد بسیاری از کوله‌پشتی گردها است.

 رودخانه هِیِس (Lake Hayes)

رودخانه هیس

رودخانه هیس نزدیک کووینزتاون، نیوزلند است. ماهی‌های غیربومی این رودخانه شامل قزل‌آلای خال‌سرخ و ماهی لوتی، و ماهی‌های بومی شامل آپلند بالی (از شاخه گاوماهیان خواب‌آلود)، کووارو (از خانواده اخترماهیان) و مارماهی لانگ‌فیند است.

پارک ملی تاروتائو (Tarutao National Park)

پارک ملی تاروتائو

سواحل پارک ملی تاروتائو در تایلند قرار دارند. این پارک ملی شامل ۵۱ جزیره است که انتهای جنوبی‌ترین نقطه آن با مالزی هم‌مرز است. رودخانه‌ها و باتلاق‌های این جزیره آخرین پناهگاه‌های شناخته شده برای تمساح آب شور بودند که امروزه این جانوران منقرض شده‌اند.

خلیج کین گاردن (Cane Garden Bay)

خلیج کین گاردن

خلیج کین گاردن در تورتولا، جزایر ویرجین بریتانیا قرار دارد.

 بانوس، اکوادور

بانوس اکوادور

یک جهانگرد در حال لذت بردن از «تاب بازی در آخر دنیا» است، یک مقصد پرخطر در بانوس، اکوادور. این تاب که به درختی با یک خانه درختی به نام لا کاسا دل آربول متصل است، تاب‌سوار را روی یک دره عمیق تاب می‌دهد. خانه درختی سال‌ها پیش برای دیده بانی از آتشفشان تونگوراهوا ساخته شد.

رودخانه واناکا (Lake Wanaka)

رودخانه واناکا

رودخانه واناکا در جزیره جنوبی نیوزلند واقع شده است. این رودخانه اقامتگاه بسیار محبوبی است و در تابستان برای ماهیگری، قایقرانی و شنا بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ال نیدو (El Nido)

ال نیدو

یک ساحل شنی در ال نیدو، جزیره پالاوان، فیلیپین. فسیل‌ها و زمین‌های خاک‌سپاری نشان می‌دهند که این منطقه در سال ۲۶۸۰ قبل از میلاد و حتی ۲۲۰۰۰ سال گذشته مسکونی بوده است.

جوراندجوردن ( Hjørundfjorden)

جوراندجوردن

رودخانه‌ای در جوراندجوردن، نروژ؛ این آبدره توسط کوه‌هایی با ارتفاع ۱۷۰۰ متر احاطه شده است.

کائو لاک (Khao Lak)

کائولاک

ساحلی سنگی در کائو لاک در استان بهانگ نگا، تایلند قرار دارد. کائولاک، مجموعه‌ای از روستاها است که امروزه مقصد بسیاری از گردشگران است. کائو لاک به‌معنای کوهستان لاک است.

فیسکبودا، سوئد (Fiskeboda, Sweden)

فیسکبودا

ساحلی در فیسکبودا، سوئد.

ساحل استوایی

ساحل استوایی

یک چشم‌انداز دریایی در کوه وای، تایلند؛ این جزیره‌ با آب شفاف و ساحل‌های محسورکننده، یکی از زیباترین جزیره‌های تایلند است.

صبح مه‌آلود

صبح مه آلود

چشم‌اندازی از یک صبح مه‌آلود در فوتوک، استان چیانگ خان، تایلند. فوتوک به‌معنای کوهستان تنها است.

آپولو، ساموآ (Upolu, Samoa)

آپولو ساموآ

ساحل ویرجین کُو در آپولو، ساموآ؛ این جزیره واقع در نقطه‌ای دورافتاده از اقیانوس آرام، جزیره‌ای گردشگری محسوب می‌شود.

ساحل تونسای (Tonsai Beach)

ساحل تونسای

ساحل تونسای در کرب، تایلند، با قایق‌های بلند تایلندی در پیش‌زمینه؛ این جزیره ترکیبی از منازل ارزان‌قیمت و مسیرهای کوهنوردی است که این مکان را برای کوله‌پشتی گردها و کوهنوردان محبوب ساخته است.

کو چانگ (Ko Chang)

کوچانگ

پارک ملی دریایی کو چانگ، استان ترات، تایلند. کو چانگ دومین جزیره بزرگ تایلند با ۵۰۰۰ جمعیت است. این جزیره با ساحل‌های بلند و سفید، منزلگاه حیواناتی چون پرندگان، مارها، گوزن و تعدادی فیل است.

مطالب مرتبط:

منبع allday

دیدگاه