عمارت رویایی طبس؛ طعم زندگی در دل کویر

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی جمعه، ۲۲ دی ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۳
عمارت رویایی طبس؛ طعم زندگی در دل کویر

معماری ایرانی، طرح‌های جذابی از خانه‌ای در طبس منتشر کرده است که با کمک هوش مصنوعی تهیه شده‌اند.

طبس در استان خراسان جنوبی به‌عنوان عروس کویر ایران شناخته می‌شود. علاوه بر کویر حلوان که یکی از بهترین و زیباترین کویرهای ایران برای گردشگری به حساب می‌آید، کویر روح مرغوم و کویر رباط خان (ریگ شتران) از دیگر جاهای دیدنی طبس هستند.

کویرنوردی روی ماسه‌های بادی و زیر آسمان آبی، فارغ از هرگونه آلودگی صوتی و محیطی، آرامشی وصف‌ناپذیر را برایتان به ارمغان می‌آورند. شب‌های کویر نیز زیبایی‌های خاص خود را دارد؛ زمانی که روی ماسه‌ها می‌نشینید و به آسمان پرستاره خیره می‌شوید. کویر به‌حدی زیبا و آرامش‌بخش است که برخی هنرمندان، رویای زندگی در چنین محیطی را در سر می‌پرورانند. از جمله این افراد می‌توان به کاوه دادگر اشاره کرد.

کاوه دادگر، معمار جوان ایرانی، طرح‌های فوق‌العاده‌ای از خانه‌ای در طبس را در صفحه اینستاگرام kaveh__dadgar@ منتشر کرده است. این فارغ‌التحصیل دانشگاه کنت انگلستان، سابقه همکاری در دوره‌های مختلف کانون معماران معاصر ایران و عضویت در انجمن معماران سلطنتی بریتانیا را در کارنامه خود دارد. او که در زمینه طراحی خانه‌های ایرانی با هوش مصنوعی فعالیت می‌کند، درباره خانه طبس می‌گوید:

در این خانه می‌توانی برای مدتی، خودت برای خودت باشی!

تعداد زیادی گلدان در عمارت آبی رنگ طبس

حمام عمارت طبس

سالن پذیرایی عمارت طبس

دکوراسیون آبی رنگ عمارت طبس

اتاق خواب خانه طبس

سالن پذیرایی خانه طبس

حمام عمارت طبس

بخشی از آشپزخانه عمارت طبس

سالن پذیرایی عمارت طبس

آشپزخانه خانه طبس

 شما نیز عاشق کویر و زیبایی‌های آن هستید؟ دوست دارید که روزی زندگی در کویر را تجربه کنید؟ حتما دیدگاه خود را با همراهان ارزشمند کجارو در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه