عمارت رویایی اصفهان؛ لذت زندگی زیر طاق کاشی‌کاری

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی چهار شنبه، ۲۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۳
عمارت رویایی اصفهان؛ لذت زندگی زیر طاق کاشی‌کاری

هنرمندی ایرانی، تصاویر خارق‌العاده‌ای از خانه‌ای اصفهانی را با استفاده از هوش مصنوعی طراحی کرده است.

کلان‌شهر اصفهان با تاریخ و فرهنگ غنی، میزبان تمدن‌ها و حکومت‌های بزرگی مانند صفویه بوده است. پل‌های مسقف، میدان‌ها و مساجد تاریخی را می‌توان جزو بهترین جاهای دیدنی اصفهان به شمار آورد که هر سال گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند. معماری بناهای قدیمی این شهر به‌حدی چشم‌نواز و مهم هستند که از آن با عنوان «اصفهان، نصف جهان» یاد می‌شود.

اصفهان در طول دوره صفوی به‌عنوان پایتخت ایران انتخاب و دستخوش تغییرات زیادی شد که احداث میدان نقش جهان و خیابان چهارباغ عباسی از جمله آن‌ها بود.

کاوه دادگر از معدود هنرمندانی به حساب می‌آید که با الهام از معماری اصفهان، تصاویر زیبایی از یک خانه رویایی را در صفحه اینستاگرام خود به آدرس kaveh__dadgar@ منتشر کرده است. این معمار ایرانی که عضو انجمن معماران سلطنتی بریتانیا به شمار می‌رود، فارغ‌التحصیل دانشگاه کنت انگلستان است و کسب جایزه افتخاری از «جایزه طراح جوان آسیا» (AYDA)، جزو موفقیت‌هایش محسوب می‌شود. او درباره طرح‌هایش از عمارت اصفهان می‌گوید:

عموم مردم جهان، معماری ایران را با اصفهان می‌شناسند. چهره‌های سرشناسی مانند محمدرضا و علی‌اکبر اصفهانی، هنر و معماری ایرانی را زنده نگه داشتند. از هنر این معماران اصفهانی و معماری دوره صفوی برای طراحی خانه مزبور استفاده کردم.

عمارتی با درهای بلند و شیشه‌ای به سبک معماری اصفهان

حیاط عمارتی اصفهانی با طاق‌نماهایی در اطراف

آشپزخانه عمارتی اصفهانی با شیشه‌های رنگی

درهای طاقی شکل و پنجره‌های مشبک در خانه اصفهان

درهای طاقی شکل در ورودی اتاق‌های خانه اصفهان

حوض بزرگی در خانه اصفهان

اتاق خواب خانه اصفهان

آشپزخانه بزرگ خانه اصفهان

طاق کاشی‌کاری در خانه اصفهان

شما نیز از تماشای تصاویر عمارت اصفهان لذت بردید؟ معماری سنتی ایرانی را ترجیح می‌دهید یا با زندگی در خانه‌ای مدرن موافق هستید؟ حتما کاربران کجارو را در جریان دیدگاه خود قرار دهید.

مطالب مرتبط:

منبع palladium-decor

دیدگاه