اقامت بین زمین و آسمان در هتل معلق امارات

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی یکشنبه، ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۲
اقامت بین زمین و آسمان در هتل معلق امارات

یک شرکت اماراتی قصد دارد که هتلی معلق در کوه‌های شارجه بسازد.

«عمران العویس» (Omran Alowais) مهندس معمار و بنیان‌گذار یک شرکت معماری در دبی است. شرکت او استراحتگاهی به نام «اقامتگاه شناور» (Floating Retreat) برای افراد ماجراجو طراحی کرده است. این ایده جسورانه شامل چادرهای لوکسی می‌شود که از کوه آویزان هستند. اقامتگاه شناور از کمپ صخره‌‌ای در کوه‌های شارجه امارات متحده عربی الهام گرفته و یکی از روش‌های جدید گلمپینگ را به رخ می‌کشد. گلمپینگ (Glamping یا کمپینگ لوکس) به‌معنای اقامت در چادرهایی با امکانات مجلل است.

مهمانان اقامتگاه شناور شارجه به تمام امکانات لازم برای استراحت دسترسی دارند و در عین حال می‌توانند غوطه‌وری در طبیعت را تجربه کنند. این پروژه با همکاری یک سازمان سرمایه‌گذاری در شارجه توسعه یافته است و کار ساخت آن از ماه نوامبر ۲۰۲۳ تا مه ۲۰۲۴ اجرایی خواهد شد. از روی طرح‌های منتشرشده این هتل به نظر می‌رسد که تعدادی از چادرها روی پلی بین دو کوه تعبیه می‌شوند و تعدادی دیگر بین زمین و هوا معلق هستند!

۱۰ چادر هرمی‌شکل در هتل شناور شارجه از مصالح ساده‌ پارچه و فولاد کرومولی ساخته می‌شوند. این چادرها برای اقامت دو نفر مناسب خواهند بود. مواد سبک‌وزن، نسوز، قابل‌تنفس و ضدآب برای چادرها استفاده می‌شود؛ ضمن اینکه آن‌ها در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند.

چادرهای اقامتگاه شناور را می‌توان در صورت وزش باد ملایم حدود ۱۰۰ متر پایین آورد. هنگامی که باد با شدت بیشتری می‌وزد، چادرها برای جلوگیری از آسیب جمع‌‌آوری می‌شوند. مهمانان با استفاده از کنترل‌های ارائه‌شده برای هر چادر می‌توانند میزان غوطه‌وری چادر خود را تنظیم کنند. این اقامتگاه با توجه به حفظ حریم خصوصی طراحی شده و طرفین چادرها مجهز به پارچه‌های تیره می‌شود. قسمت جلویی چادرها از پارچه شفاف خواهد بود تا منظره‌ بی‌به‌دلیل کوهستان به‌صورت دائمی در مقابل نگاه مهمانان باشد.

از اقامتگاه شناور شارجه می‌توان شاهد مناظری تماشایی بود. یکی از اهداف اصلی ساخت چنین مکانی، ارتباط بیشتر مردم با طبیعت و دورکردن آن‌ها از هیاهوی زندگی روزمره است. در طول اقامت مهمانان از آن‌ها دعوت می‌شود تا در فعالیت‌های مختلفی از جمله کوهنوردی شرکت کنند و به طبیعت‌گردی بپردازند. «عمران العویس»، طراح این پروژه، می‌گوید:

این مرکز به‌گونه‌ای طراحی شده است که برای خانواده‌ها مناسب باشد و باعث آگاهی آن‌ها نسبت به محیط‌زیست شود. همچنین فضای آرام هتل شناور شارجه، این فرصت را برای مهمانان فراهم می‌کند که ارتباط خود را با دنیای اطراف قطع کنند و در آرامش لذت ببرند.

چادرهای شناور در کوه‌های شارجه مجهز به مجموعه‌ای از امکانات لوکس خواهند بود که با سوئیت هتل‌های مجلل رقابت می‌کنند. خدمات اصلی آن شامل روم سرویس، سرگرمی و همچنین دسترسی به وای‌فای است. هر چادر حمام خصوصی و دسترسی به مرکز اسپای مجللی در بالای کوه را خواهد داشت.

در طول ماه‌های زمستان امکان استفاده از چادرها به‌صورت ۲۴ ساعته وجود دارد. در ماه‌های مه تا سپتامبر (اردیبهشت تا شهریور)، چادرها فقط برای استفاده روزانه در دسترس هستند و به مهمانان این امکان را می‌دهند که ضمن تماشای مناظر اطراف، از اسپا بهره‌مند شوند. رستوران و دستیار مهمان (Concierge) در بخش پذیرش واقع شده و مهمانان می‌توانند تورهای منطقه را همراه با راهنمای خصوصی رزرو کنند.

طرح اقامتگاه شناور در شارجه

سکوی چادرهای شناور در شارجه امارات

فضای داخلی چادرهای شناور در شارجه

اقامتگاه شناوری بین کوه های شارجه در شب

طراحی اقامتگاهی شناور بین دو کوه

چادرهای شناور بین دو کوه در شارجه

اگر از ارتفاع نمی‌ترسید و به‌دنبال راهی غیرعادی برای گذراندن تعطیلات بعدی خود هستید، هتل شناور شارجه، بعد از ساخت و افتتاح، گزینه‌ای عالی برای شما خواهد بود. دوست دارید که چنین تجربه‌ای داشته باشید؟ حتما دیدگاه خود را با کاربران کجارو در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه