عکس های تماشایی مکزیک، زادگاه شکلات و تاکو

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی جمعه، ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱
عکس های تماشایی مکزیک، زادگاه شکلات و تاکو

مکزیک کشوری در آمریکای شمالی است که نه‌تنها جاذبه‌های متعددی نظیر معابد مایاها، کلیساهای تاریخی و سواحل زیبا دارد، بلکه به‌خاطر غذاهای معروف مکزیکی بین گردشگران شناخته می‌شود.

مکزیک، کشوری در جنوب آمریکای شمالی و سومین کشور بزرگ آمریکای لاتین است که از شمال به آمریکا، از غرب و جنوب به اقیانوس آرام، از شرق به خلیج مکزیک و دریای کارائیب و از جنوب شرق به گواتمالا و بلیز محدود می‌شود. این کشور در حدفاصل استوا و مدار شمالگان قرار دارد و در نتیجه زیستگاه حیواناتی است که از سرمای شدید شمال و گرمای جنوب به این منطقه پناه می‌آورند.

کشور مکزیک بیشترین جمعیت اسپانیایی زبان جهان را در خود جای داده است. بیش از نیمی از مردم مکزیک در مرکز این کشور زندگی می‌کنند؛ در حالی که بخش وسیعی از مناطق خشک شمال و گرمسیر جنوب به‌ندرت برای سکونت استفاده می‌شوند. امروزه تقریبا چهارپنجم مکزیکی‌ها در مناطق شهری ساکن هستند؛ چراکه از بسیاری از مردم از مناطق روستایی فقیر به شهرها مهاجرت کرده‌اند. جمعیت مکزیک به حدود ۱۳۰ میلیون نفر می‌رسد که تقریبا ۲۰ درصد از آن‌ به مکزیکوسیتی، پایتخت این کشور، اختصاص دارد و از همین رو به یکی از پرجمعیت‌ترین کلان‌شهرهای جهان تبدیل شده است.

غذاهای لذیذی نظیر تاکو، انچیلادا، امپانادا، ترتیلا و... در شهرت هرچه بیشتر مکزیک تاثیر داشته‌اند؛ به‌طوری که غذاهای این کشور در سال ۲۰۱۰ در میراث فرهنگی ناملموس یونسکو به ثبت رسیدند. علاوه بر این، مکزیک زادگاه شکلات است و به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد شکلات‌سازی در جهان شناخته می‌شود؛ در نتیجه امکان بازدید از مزارع شکلات و آشنایی با فرایند تهیه آن برای گردشگران وجود دارد.

مکزیک اولین تمدن‌های آمریکای میانه مانند اولمک، مایا، زاپوتک و آزتک را به خود دیده است و از همین رو، یکی از غنی‌ترین تاریخ‌های جهان را دارد. بقایای این تمدن‌ها در قالب معابد، اهرام و سایر سازه‌های باستانی در گوشه‌وکنار کشور به چشم می‌خورند که معروف‌ترین آن‌ها چیچن ایتزا، پالنکه و تئوتیواکان هستند. همچنین برخی از زیباترین کلیساهای جهان را می‌توانید در این کشور پیدا کنید؛ چراکه بیش از ۸۰ درصد مکزیکی‌ها کاتولیک هستند و کلیساهایی مانند متروپولیتانا در مکزیکوسیتی و سانتا ماریا تونانتزینتلا در شهر چولولا از جاهای دیدنی مکزیک به حساب می‌آیند. در کنار بازدید از جاذبه‌های تاریخی، به سواحل این کشور سر بزنید و اوقات خوشی را سپری کنید؛ به‌خصوص که مکزیک حدود ۹۰۰۰ کیلومتر خط ساحلی و بیش از ۵۰۰ ساحل دارد. اگر زمان سفرتان با روز اول و دوم نوامبر مصادف باشد، شاهد یکی از معروف‌ترین و پربازدیدترین جشنواره‌های آمریکای لاتین به نام «روز مردگان» خواهید بود که شامل رژه‌‌هایی با لباس‌های رنگارنگ و نقاشی‌ جمجمه و... روی صورت می‌شود.

اسکله ای با تعداد زیادی قایق در مکزیک

عمارتی تاریخی و گنبددار در مکزیک

دو دختر در کنار هرمی باستانی در مکزیک

چندین صخره بزرگ در آب‌های مکزیک

معبد مایاها در مکزیک

عمارتی چند طبقه و گنبددار در نورپردازی شب در مکزیک

عمارتی سنگی در مکزیک

زنی در حال تماشای منظره شهری در مکزیک

چندین زن با لباس سنتی رنگی در مکزیک

لباس سنتی رنگی در جشنواره ای در مکزیک

یک بشقاب تاکو

مردی در حال نواختن ساز در مکزیک

مجسمه طلایی یک زن بر فراز شهری در مکزیک

سفر به مکزیک که روزگاری میزبان تمدن‌های بزرگی همچون مایاها بوده است، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی خواهد بود؛ به‌ویژه که در کنار گردش می‌توان بهترین غذاهای مکزیکی را امتحان کرد. اگر شما به این کشور زیبا مسافرت کرده‌اید، می‌توانید خاطرات و تجربیات خود را با کاربران کجارو سهیم شوید و اطلاعات بیشتری در اختیارشان قرار دهید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه