تور مجازی لوفوتن‌؛ جزایر لاجوردی نروژ

علی گودرزی
علی گودرزی دوشنبه، ۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۱
تور مجازی لوفوتن‌؛ جزایر لاجوردی نروژ

در این مطلب و به‌صورت تور مجازی، به بازدید از جزایر لوفوتن نروژ می‌پردازیم که از نظر جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، از نقاط درخشان شمال نروژ هستند.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ به‌روزرسانی شده است.

کشور نروژ، شرقی‌ترین کشور از سرزمین‌های اسکاندیناوی است و جاذبه‌های دیدنی بسیار زیادی را در خود جای داده است که سفر به‌آن، تجربه‌ای ویژه برای مسافران اروپای شمالی است. کشور نروژ در بسیاری از نظرسنجی‌ها و رتبه‌بندی‌ها به‌عنوان شادترین کشور جهان معرفی شده است و این لقب را یدک می‌کشد. در نتیجه، زندگی در این سرزمین همراه با مردمانی که در آن ساکن هستند و قوانینی که بر شرایط زندگی آن‌ها حاکم است، باید تفاوت‌هایی با سایر نقاط جهان داشته باشد.

علاوه بر این موضوع، نروژ جایی است که تاریخ غنی مردان سلحشور شمال که همان وایکینگ‌ها باشند، با جاذبه‌های طبیعی و حیرت‌آور این سرزمین درمی‌آمیزند و جایی را پدید می‌آورند که دل هر گردشگر را به‌سادگی می‌برد. همراه ما باشید تا در این قسمت از تورهای مجازی، سراغ جزیره‌های لوفوتن نروژ برویم و از دیدنی‌های آن بازدید کنیم.

جزایر لوفوتن (Lofoten) مجموعه‌ای از جزیر‌ه‌ها هستند که در بخش شمالی کشور نروژ واقع شده‌اند. این جزیره‌ها با داشتن چشم‌اندازهای حیرت‌انگیز، شفق‌های قطبی، آب‌های لاجوردی و روستاهایی که ماهی‌گیری در آن‌ها رایج است، اسم‌ورسم خاصی را برای خود ترتیب داده‌اند. به‌دلیل قرارگیری این جزیره‌ها در مسیر جریان گرم گلف استریم، برخلاف آب‌وهوای سایر نقاط شمال اروپا، شرایط جوی معتدل و بسیار خوب بر جزایر لوفوتن حاکم است. وجود پدیده‌ «شب‌های روشن» از دیگر مواردی است که توریست‌های بسیار زیادی را به این منطقه جذب می‌کند. مابین ماه‌های مه تا ژوئیه (فرودین تا تیر) فرصت تماشای پدیده «خورشید نیمه‌شب» در جزیره‌های لوفوتن فراهم می‌شود.

روستاهای بسیار زیادی در این جزیره‌ها وجود دارند. ماهی‌گیری، هسته اصلی فعالیت‌ مردم این روستاها را تشکیل می‌دهد. روستای رین (Reine) یکی از مناطق جزایر لوفوتن است که از آن، با لقب زیباترین روستای نروژ یاد می‌شود. روستای سولور (Svolvær) از دیگر روستاهای جزیره‌های لوفوتن است که از آن، با عنوان بهترین مکان برای تماشای نهنگ‌ها یاد می‌شود.

عکس هوایی از جزایر لوفوتن نروژ

جغرافیای خاص جزایر لوفوتن باعث می‌شود تا گردشگران بتوانند به تفریحاتی مثل کوهنوردی، قایق‌سواری، موج‌سواری، ماهی‌گیری، غواصی و... بپردازند. وجود شفق‌های قطبی به‌عنوان پدیده‌ای رویایی در کنار طبیعت بکر جزایر لوفوتن، منظره‌هایی بدیع و بی‌نهایت زیبا را پدید می‌آورد و به سواحل این جزیره‌ها، ظاهری دل‌ربا و فریبنده می‌بخشند. ساحل‌هایی مثل ساحل اوتاکلایو (Utakleiv) و هاوکلند (Hauklandsstranden) از جمله زیباترین مناطق ساحلی این جزیره‌ها هستند.

به‌وسیله بخشی که در بالا قرار داده شده است، می‌توانید به‌صورت مجازی از جزایر لوفوتن بازدید کنید.

کجارو به‌صورت روزانه مطالب مختلفی را با محوریت تورهای مجازی و سفرهای تصویری منتشر می‌کند. اگر به این دسته از مطالب علاقه‌مند هستید، بازدید روزانه را از کجارو  فراموش نکنید.

مطالب مرتبط:

منبع Airpano

دیدگاه