هزینه سفر به استانبول چقدر است؟

احمدرضا فرهبد
دوشنبه، ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
هزینه سفر به استانبول چقدر است؟

هزینه سفر به استانبول، یکی از مجبوب‌ترین مقاصد گردشگری خارجی ایران و جهان، موضوعی است که بسیاری از ایرانی‌ها (و شاید خود شما) می‌خواهند اطلاعاتی در مورد آن کسب کنند.

استانبول از لحاظ گردشگری جایگاه بسیاری خوبی در سطح اروپا و حتی در سطح جهان دارد. محبوبیت این شهر که همیشه جزو برترین مقاصد ترکیه در میان گردشگران سراسر جهان بوده است، با محبوبیت شهرهایی مثل پاریس و لندن قابل مقایسه بوده است و در این زمینه به‌خوبی امکان رقابت با چنین شهرهای بزرگی را دارد. دلیل این موضوع هم می‌تواند زیبایی این شهر، برخورداری از آثار تاریخی غنی، فرهنگ و تاریخ غنی مردم این شهر و همچنین صمیمیت، مهربانی و مهمان‌نوازی آن‌ها، غذاهای خوشمزه، امنیت نسبتا مناسب و از همه مهم‌تر آسانی سفر به این شهر، دلیل جلب توجه بسیاری از گردشگران به استانبول شده است.

استانبول

اگر قصد سفر به استانبول را دارید این مطلب را از دست ندهید؛ زیرا در ادامه هزینه سفر به استانبول را از ابعاد مختلف بررسی می‌کنیم.

قیمت تور استانبول

سفر به استانبول با تور می‌تواند به‌نوعی باعث کاهش هزینه‌های سفر شود. قیمت تور استانبول در فصل‌های مختلف سال متغیر است؛ اما در حال حاضر و در زمان نوشتن این مطلب، حداقل قیمت تور برای سفر چهار روزه، از دو میلیون تومان آغاز می‌شود و در نهایت برای سفر یک هفته‌ای، مبلغی در حدود ۶ میلیون تومان باید بپردازید.

هزینه هتل

هتل های استانبول

به‌طور کلی متوسط هزینه اقامت در یک هتل یک ستاره در استانبول ۳۶٫۴۷ تا ۴۹٫۴۱ دلار، در هتل ۲ ستاره ۶۱٫۱۸ تا ۱۵۸٫۸۲ دلار، در هتل ۳ ستاره ۸۲٫۳۵ تا ۳۹۷٫۶۵، هتل چهار ستاره ۱۴۱٫۱۸ تا ۴۵۵٫۲۹ و در هتل ۵ ستاره ۲۲۵٫۸۸ تا ۷۶۴٫۷۱ دلار است.

به‌طور کلی اگر بخواهید سفری ارزان‌ به استانبول داشته باشید متوسط هزینه هتل می‌تواند بین ۹٫۳۹ تا ۲۳٫۴۹ دلار متغیر باشد. متوسط هزینه اقامت در سفر اقتصادی به استانبول از ۹۴ دلار برای یک اتاق دو تخته شروع می‌شود و در سفر لوکس به این شهر، هزینه اقامت از ۲۱۱٫۴۲ دلار شروع می‌شود.

برای آشنایی با سایر هتل‌های این شهر می‌توانید به کمک کجارو، فهرست کاملی از هتل های استانبول را بررسی کنید و قیمت هر هتل به‌همراه نظرات سایر کاربران در مورد آن‌ را مشاهده کنید.

هزینه غذا و رستوران

رستوران های استانبول

هزینه یک وعده صبحانه اقتصادی ۱٫۴۹ تا ۲٫۹۸ دلار، یک وعده ناهار اقتصادی بین ۲٫۱۳ تا ۳٫۸۳ و هزینه یک وعده شام اقتصادی بین ۳٫۱۹ تا ۵٫۵۳ دلار است. به‌طور کلی هزینه یک وعده ناهار در یک رستوران معمولی ۴٫۲۴ دلار و هزینه یک غذای کامل (با دسر و پیش‌غذا) برای دو نفر ۱۶٫۹۶ دلار است. اگر با غذاهای خیابانی و ارزان‌قیمت مشکلی ندارید، باید بگوییم که قیمت یک ساندویج ارزان قیمت که حاوی مقداری گوشت گوسفند و ماهی است، ۴ دلار، قیمت یک ساندویج‌‌های ماهی که در نزدیکی اسکله‌ها فروخته می‌شوند، سه دلار و قیمت یک وعده صبحانه ترکی برای دو نفر ۱۸ دلار است.

البته خدمات بسیاری از هتل‌های استانبول شامل صبحانه رایگان نیز می‌شود؛ اما معمولا غذاهای محلی در هتل‌ها سرو نمی‌شود. معمولا ساندویچ‌های ارزان‌قیمت و غذاهای مدیترانه‌ای در فروشگاه‌ها با تخفیف عرضه می‌شود. در ضمن در اماکن گردشگری شهر نیز غذاها با قیمتی منطقی عرضه می‌شوند.

هزینه حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی در ترکیه

کرایه تاکسی از فرودگاه به مرکز شهر ۱۲٫۷۷ دلار، کرایه اتوبوس سریع‌السیر از فرودگاه به مرکز شهر ۲٫۳۴ دلار، کرایه تاکسی در داخل شهر به‌ازای هر ۳ کیلومتر ۱٫۷۰ تا ۳٫۱۹ دلار، کرایه مترو ۰٫۸۵ دلار، کرایه تراموا ۰٫۸۵ دلار و کرایه ون‌ها از ۰٫۴۳ دلار تا ۱٫۷۰ دلار متغیر است.

قیمت پرفروش‌ترین بلیط هواپیما از تهران به استانبول از ۱٬۲۶۶٬۰۰۰ تومان تا ۳٬۱۷۰٬۰۰۰ تومان متغیر است.

بهترین قیمت بلیط تهران - استانبول را می‌توانید به کمک کجارو پیدا کنید و از میان ده‌ها فروشنده بلیط معتبر، بلیط هواپیمای مناسب خود را انتخاب کنید.

هزینه بازدید از بهترین جاذبه‌ها

ایاصوفیه

هزینه بازدید از ایاصوفیه، یکی از معروف‌ترین و البته بهترین دیدنی های استانبول، برای بزرگسالان ۸٫۵۱ دلار است. هزینه بازدید از موزه باستان‌شناسی استانبول، ۴٫۲۶ دلار و هزینه بازدید از کاخ توپ‌قاپی که یکی از با ارزشمندترین آثار به‌جای‌مانده از عثمانی در ترکیه است، ۴٫۲۶ دلار است. همچنین هزینه بازدید از آب‌انبار باسیلیکا ۲٫۱۸ دلار و هزینه بازدید از برج گالاتا که بهترین زمان بازدید از آن غروب است، ۵٫۱۸ دلار است. همچنین می‌توانید با خرید استانبول کارت در هزینه‌های بازدید از جاذبه‌ها تا میزان قابل‌توجهی صرفه‌جویی کنید.

تنگ بسفر

توصیه می‌کنیم تور تفریحی کشتی کروز در تنگه بسفر را که قیمت آن ۶۴٫۳۱ دلار است و تور شهری با اتوبوس‌های روباز را که هزینه آن ۳۵٫۳۷ دلار است، نیز امتحان کنید. پیشنهاد می‌‌کنیم تور یک‌روزه جزایر پرنسس را که همراه با ناهار ارائه می‌شود، نیز از دست ندهید. هزینه این تور ۵۸٫۳۵ دلار است.

جزایر پرنسس

دیدگاه