پیست های اسکی ایران | 20 پیست اسکی معروف ایران + آدرس

احمدرضا فرهبد
احمدرضا فرهبد چهار شنبه، ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۴
پیست های اسکی ایران | 20 پیست اسکی معروف ایران + آدرس

ورزش اسکی بخش جدایی‌ناپذیر فصل زمستان محسوب می‌شود و به‌واسطه وجود پیست‌های متعدد در کشور، طرفداران خاص خود را پیدا کرده است.

نسخه اولیه این مقاله در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ منتشر شده و در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ توسط پوریا محمدی پیوند به‌روزرسانی شده است.

اسکی، ورزشی گران‌قیمت است و در نظر بسیاری از مردم، صرفا مناسب افراد مرفه پنداشته می‌شود؛ بااین‌حال در سال‌های اخیر، به‌واسطه توسعه زیرساخت‌ها و افزایش پیست‌های اسکی در سطح کشور، راه برای استفاده عموم مردم نیز باز شده است و بسیاری از افراد دوست دارند حداقل برای یک بار این ورزش هیجان‌انگیز را امتحان کنند. در ادامه این مطلب به معرفی برخی از معروف‌ترین پیست‌های اسکی ایران و بیان ویژگی‌های آن‌ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

هرآنچه باید درباره بهترین پیست‌های اسکی ایران بدانید:

پیست‌های اسکی تهران

پیست شمشک

  • آدرس: تهران، بزرگراه بابایی، جاده لشگرک، جاده اوشان فشم، شمشک، پیست اسکی شمشک (مشاهده در نقشه)

پیست شمشک

منبع عکس: ناشناس

پیست شمشک یکی از پیست‌های اسکی تهران محسوب می‌شود که در فاصله ۵۷ کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد. برای دسترسی به پیست شمشک باید از جاده لشرک-فشم یا کرج-گچسر (فقط در فصل تابستان) استفاده کنید. فعالیت این پیست از سال ۱۳۲۷ آغاز شد و در سال ۱۳۵۷ عنوان پیست بین‌المللی را از آن خود کرد. ارتفاع پیست شمشک در بلندترین نقطه آن به ۳,۰۵۰ متر و در پست‌ترین نقطه آن به ۲,۵۵۰ متر می‌رسد. زمان اسکی در این پیست، از اوایل آذر تا اواسط فروردین است. آمار نشان می‌دهد از هر هزار نفری که در این پیست اسکی می‌کنند، ۲٫۳ نفر آسیب می‌بینند. تاکنون ۷۶ مورد آسیب‌دیدگی در این پیست گزارش شده است.

پیست شمشک مجهز به دو تله‌سیژ و چهار تله اسکی است. در ضمن این پیست مجهز با نورافکن‌هایی با نور زرد است که هم فضای جذابی ایجاد کرده و هم امکان اسکی تا دیر وقت را فراهم می‌کند. از دیگر امکانات این پیست می‌توان به دو هتل و چهار رستوران اشاره کرد که یکی از آن‌ها در قله کوه قرار دارد. ‌

پیست دیزین

  • آدرس: کرج، جاده چالوس، جاده دیزین، پیست بین‌المللی اسکی دیزین (مشاهده در نقشه)
دیزین معتبرترین پیست اسکی خاورمیانه است

پیست دیزین نه‌تنها مهم‌ترین پیست اسکی ایران، بلکه معتبرترین پیست اسکی خاورمیانه نیز محسوب می‌شود. دیزین نخستین پیست اسکی ایران است که از سوی فدراسیون جهانی برای برگزاری مسابقات رسمی مورد تایید قرار گرفته است؛ زیرا بیشتر فاکتورهای آن نظیر شیب و طول مسیر و امکانات رفاهی آن، در حد استاندارد و بین‌المللی هستند.

پیست دیزین در کوه‌های شمال تهران (منطقه گاجره) در فاصله ۱۲۳ کیلومتری جاده چالوش و ۷۱ کیلومتری شهر شمشک واقع شده است. این پیست دارای سه تله‌کابین، دو تله‌سیژ، هفت تله‌اسکی بشقابی و یک تله‌اسکی چکشی است. از امکانات رفاهی این پیست می‌توان به دو هتل، پنج رستوران و ۱۹ کلبه اشاره کرد. ارتفاع این پیست بین ۲,۶۵۰ تا ۳,۶۰۰ متر است و بهترین زمان اسکی در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت محسوب می‌شود.

پیست توچال

  • آدرس: تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک، شرکت تله کابین توچال (مشاهده در نقشه)

پیست توچال

عکس‌ از وب‌سایت Wikipedia

پیست توچال یکی از محبوب‌ترین پیست‌های تهران و در عین حال نزدیک‌ترین پیست به این شهر است که در انتهای خیابان ولنجک و در فاصله سه کیلومتری میدان تجریش در منطقه شمیرانات واقع شده است. پیست توچال دارای سه تله‌کابین است که طول هر سه آن‌ها درمجموع به  ۷۵۰۰ متر می‌رسد و جزو تله‌کابین‌های به هم پیوسته دنیا محسوب می‌شوند .

پیست توچال دارای سه مسیر است که مسیر اول با ۱,۲۰۰ متر طول در قله (ارتفاع ۳,۸۵۰ تا ۳,۵۵۰ متری)، پیست دوم با طول ۹۰۰ متر در دامنه غربی (ارتفاع ۳,۷۵۰ تا ۳,۵۵۰ متری با دید زیبا به کوه‌های اطراف) و پیست سوم در ایستگاه هفتم تا پنجم با طولی نزدیک به ۵,۵۰۰ متر (ارتفاع ۳,۷۵۰ تا ۲,۹۴۰ متری) واقع شده است. دو مسیر اول مجهز به تله‌اسکی و تله‌سیژ هستند؛ اما پیست سوم به‌دلیل نوسانات زیاد فاقد این امکانات است. تنها هتل این مجموعه، هتل توچال با ۳۰ اتاق و سوئیت، در ارتفاع ۳,۵۵۰ متری و در انتهای مسیر اول و دوم واقع شده است.

پیست آبعلی

پیست آبعلی

عکس‌ از وب‌سایت خبرگزاری برنا

پیست آبعلی که قدیمی‌ترین پیست ایران است، در نزدیکی شهر آبعلی در ۵۷ کیلومتری تهران در جاده هراز واقع شده، دارای پنج پیست است که درمجموع دارای یک تله‌کابین، پنج تله اسکی بشقابی، سه تله اسکی چکشی و یک تله‌سیژ هستند. اگر می‌خواهید برف بازی در تهران را تجربه کنید، بهترین زمان استفاده از پیست آبعلی که بالاترین ارتفاع آن ۲,۶۵۰ و پایین‌ترین ارتفاع آن ۲,۴۰۰ متر است، از اواسط دی تا اواسط اسفند است. از امکانات این پیست می‌توان به یک هتل و شش رستوران اشاره کرد.

پیست دربندسر

  • آدرس: تهران، اتوبان بابایی، به‌سمت لواسان، بعد از شمشک، دربندسر (مشاهده در نقشه)

پیست دربندسر

عکس‌ از وب‌سایت خبرگزاری مهر

پیست دربندسر که در سال ۱۳۶۱ راه‌اندازی شده، در ۵۷ کیلومتری شمال تهران واقع شده است. بهترین زمان استفاده از پیست دربندسر که مسیر آن از ارتفاع ۲,۶۷۰ تا ارتفاع ۳,۵۷۰ متری کشیده شده، از اواسط آذر تا اواخر اردیبهشت است. این پیست که میانگین بارش برف سالانه آن به دو تا چهار متر می‌رسد، دارای یک خط تله‌کابین ۱۲ نفره است که از نقطه ابتدایی پیست تا ارتفاع ۳۳۷۰ متری کشیده شده و درمجموع مجهز به هفت تله‌اسکی و تله‌سیژ (شامل دو دستگاه مبتدی) است.

در ضمن پیست دربندسر که مساحت کل آن در حدود ۳۰۰ هکتار است، یک مدرسه آموزش اسکی به‌صورت حرفه‌ای نیز فعالیت می‌کند. همچنین در یکی از دره‌های شمالی این پیست، یعنی دره «تلتنگنه»، امکان اسکی در تیر ماه هم وجود دارد.

پیست پولادکف

پیست پولادکف

عکس‌ از وب‌سایت مشرق‌نیوز

پپیست اسکی بین الملی پولادکف در ۸۸ کیلومتری شمال شیراز و کیلومتر ۱۵ جاده سپیدان به آبشار مارگون قراردارد. پیست پولادکف دارای هتل چهار ستاره، چهار واحد غذاخوری، تله‌کابین به طول دو کیلومتر، دو دستگاه تله اسکی ویژه اسکی‌بازان به طول ۱,۶۰۰ متر و هشت دستگاه موتور برفی است. در نزدیکی پیست اسکی پولادکف، پیست اسکی کوچک‌تری وجود دارد که به پیست اسکی سپیدان شناخته می‌شود. بارش سنگین برف در فصل زمستان یکی از زیباترین جاهای دیدنی استان فارس در این منطقه محسوب می‌شود. این مجموعه با استقبال بی‌نظیر مردم و علاقه‌مندان به ورزش اسکی در ایام زمستان روبه‌رو است و با توجه به قرار گرفتن در مسیر آبشار زیبای مارگون، موقعیت ویژه‌ای دارد.

مجموعه پولادکف به‌عنوان دومین پیست بین‌المللی اسکی کشور مطرح شده است

وجود امکانات اقامتی و تفریحی مناسب و متنوع باعت شده این پیست در سایر فصول هم قابل استفاده باشد؛ به‌طوری که در فصل تابستان امکان پرداختن به ورزش مفرح اسکی روی چمن نیز در این مجموعه وجود دارد و تله‌کابین آن در تمام ایام سال فعال است. مجموعه پولادکف به‌عنوان دومین پیست بین‌المللی اسکی کشور مطرح شده و هر سال شاهد حضور پرشور اسکی‌بازان و عموم مردم است.

پیست خوشاکو

  • آدرس: ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه، منطقه راژان، روستای خوشاکو (مشاهده در نقشه)

پیست خوشاکو

منبع عکس: ناشناس

پیست خوشاکو با مساحت ۵۰ هزار متر مربع که در ۲۴ کیلومتری غرب ارومیه  (آذربایجان غربی) در منطقه راژان و در نزدیکی روستای خوشاکو واقع شده است، یکی از قطب‌های مهم ورزش‌های زمستانی در شمال‌غرب کشور یه‌حساب می‌آید و بهترین زمان برای استفاده از این پیست اواخر پاییز و زمستان است. از دیگر مکان‌های مشابه پیست خوشاکو می‌توان به پیست سهند در استان آذربایجان شرقی و پیست آلوارس در استان اردبیل نام برد. در ضمن به‌دلیل پوشش مناسب گیاهی این پیستُ، امکان اسکی روی چمن نیز وجود دارد.

پیست کاکان

پیست کاکان

منبع عکس: ناشناس

پیست کاکان با ارتفاع ۲۸۵۰ از سطح دریا که با نام پیست اسکی دنا هم شناخته می‌شود، در ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج (استان کهگیلویه و بویر احمد) و در نزدیکی روستای کاکان در کنار منطقه زیبای آب نهر واقع شده است. این پیست نسبتا عریض که دارای ۱۵۰۰ طول و ۶۰۰ متر عرض است، از امکاناتی نظیر محل اقامت، رستوران، پیست‌کوب و چهار تله‌اسکی بشقابی برخوردار است. در ضمن مربیان مجربی نیز در این پیست آماده خدمت‌رسانی هستند. بهترین زمان استفاده از پیست کاکان، اوایل دی تا اواخر زمستان است که عمق برف حتی به ۳٫۵ متر هم می‌رسد.

این پیست در سال ۱۳۷۳ با نصب یک بالابر افتتاح شد و در سال ۱۳۸۴ دو تله‌اسکی بشقابی دیگر نیز در این مجموعه راه‌اندازی شد. پیست جزو ۳۰ پیست فعال کشور و یکی از محبوب‌ترین پیست‌ها در منطقه جنوب کشور است.

پیست نسار

پیست بیجار

منبع عکس: ناشناس

تاریخ استفاده از این پیست منحصر‌به‌فرد که در دامنه کوه بیجار در جوار شهر بیجار کردستان (جنوب غرب شهر) واقع شده است، به سال ۱۳۳۰ باز می‌گردد. طول مسیر اسکی پیست نسار، ۹۰۰ متر و عرض آن ۱۲۰ متر است. از ویژگی‌ها و امکانات این پیست ۱۱۲ هکتاری می‌توان به اسکی چمن در زمینی به مساحت دو هکتار (۳۳۰ متر و ۶۰ متر عرض)ُ پارکینگ، رستوران، تله‌سیژ ۱۳۰۰ متری (در حال احداث)، دستگاه پیست کوب و مدرسه اسکی با مربی آقا و خانم اشاره کرد.

پیست چلگرد

پیست چلگرد

عکس‌ از وب‌سایت Wikipedia

پیست چلگرد یکی از پیست‌های مهم زاگرس است

پیست چلگرد یا کوهرنگ که یکی از پیست‌های مهم زاگرس است، در نزدیکی شهر چلگرد است. چلگرد در فاصله ۹۱ کیلومتری شهرستان شهرکرد در  استان چهار و محال بختیاری واقع شده است. پیست چلگرد مسیری به طول ۸۰۰ متر با شیب ۲۰ درصد دارد و دارای سه محوطه تفکیک شده برای خانواده، خانم‌ها و آقایان است. تونل و آبشار کوهرنگ که در نزدیکی این پیست وجود دارد نیز می‌تواند نظر هر گردشگری را به خود جلب کند.

پیست چلگرد که در سال ۱۳۵۴ ساخته شده است، توانایی جذب ۲۰ تا ۳۰ هزار گردشگر در سال را دارد و هوای آن در اغلب روزهای سال آفتابی است. از امکانات رفاهی این پیست می‌توان به هتل کوهرنگ، پارکینگ، دو دستگاه بالابر ویژه خانم‌ها و آقایان و یک دستگاه بالابر آموزشی به طول ۲۰۰ متر اشاره کرد.

پیست سهند

پیست سهند

عکس‌ از وب‌سایت خبرگزاری فارس

پیست سهند که در فاصله ۳۹ کیلومتری جنوب شرقی تبریز (استان آذربایجان شرقی) واقع شده است، دارای دو تله‌اسکی بالابر به طول ۱۲۰۰ متر و تله‌اسکی مبتدی به طول ۱۰۰ متر است و به‌زودی از امکانات دیگری نظیر ۱۲ دستگاه بالابر، دو هتل پنج ستاره و سه ستاره و مجموعه‌های آپارتمانی، ویلایی و ورزشی برخوردار خواهد بود. عمق برف در پیست سهند گاهی حتی به چهار متر هم می‌رسد؛ اما به‌دلیل اینکه بهمن‌گیر نیست، اکثر نقاط آن برای اسکی کاملا ایمن است و امکان استفاده از آن تا آخر اردیبهشت وجود دارد.

پیست خور

  • آدرس: کرج، جاده چالوس، ۲۳ کیلومتری جاده -کرج، روستای خور، پیست اسکی خور (مشاهده در نقشه)

پیست خور

عکس‌ از وب‌سایت سیری در ایران

تاریخ ساخت پیست خور با ارتفاع ۲,۸۰۰ تا ۳,۰۰۰ متر، به پیش از سال ۱۳۵۷ باز می‌گردد و در فاصله نزدیکی از سد کرج واقع شده است. برای رسیدن به این پیست باید در کیلومتر ۲۳ جاده کرج- چالوس، قبل از رسیدن به تاسیسات سد کرج، از طریق مسیر فرعی به‌سمت خاور حرکت کنید و پس از آن روستاهای ارتگه و جی را نیز پشت سر بگذارید. پیست خور که دارای دو مسیر ۱۸۵۰ و ۳۵۰ است، مجهز به یک تله‌اسکی بشقابی بوده و ظرفیت پذیرش آن روزانه ۱۳۰۰ نفر است.

پیست آلوارس

پیست آلوارس

منبع عکس: ناشناس

پیست آلوارس که بزرگ‌ترین پیست ایران است، در دامنه‌های کوه سبلان در ۳۰ کیلومتری سرعین (استان اردبیل) و ۱۲ کیلومتری روستایی به همین نام واقع شده است. میزان بارش برف در  پیست آلوارس که در ارتفاع ۳,۲۰۰ متری قرار دارد، بسیار زیاد است و به همین دلیل در فصول پاییز، زمستان و اوایل بهار قابل استفاده است. این پیست مجهز به یک تله‌سیژ با ارتفاع ۱,۲۵۰ متر است که با استفاده از آن به‌راحتی می‌توانید به بالای مسیر بروید.

پیست شازند

پیست شازند

منبع عکس: ناشناس

پیست شازند که در ارتفاع ۲,۷۶۰ متری در ۲۵ کیلومتری شهر شازند و ۵۵ کیلومتری اراک در استان مرکزی واقع شده است، با مسیری به طول ۶۰۰ متری از امکاناتی نظیر سه دستگاه تله‌سیژ و رستوران برخوردار است. پیست شازند تنها در فصل زمستان و بهار فعال است و از استان‌های همدان و لرستان نیز گردشگر جذب می‌کند.

پیست تربیت بدنی فارس

  • آدرس: ۸۰ کیلومتری شمال شیراز و پنج کیلومتری اردکان

پیست تربیت بدنی فارس

عکس‌ از وب‌سایت Wikipedia

پیست تربیت‌بدنی با ارتفاع ۲,۶۶۰ متر ارتفاع از سطح دریا در ۹ کیلومتری پیست پولادکف، در ۸۰ کیلومتری شمال شیراز و در پنج کیلومتری اردکان فارس قرار دارد. از امکانات این پیست می‌توان به سه تله‌اسکی، یک تله‌کابین، پارکینگ، رستوران، هتل، درمانگاه و پایگاه قهرمانی اشاره کرد.

پیست تاریک‌دره

پیست تاریک دره

عکس‌ از وب‌سایت خبرگزاری طلوع

پیست تاریک‌دره که در فصل زمستان و اوایل بهار فعال است، در فاصله ۱۰ کیلومتری از مرکز شهر همدان و ۱۵ کیلومتری جنوب غربی جاده گنج‌نامه در دامنه کوه‌های الوند واقع شده است و جاده آسفالته آن از دره  عباس‌آباد و گنج‌نامه می‌گذرد. پایین‌ترین نقطه پیست تاریک‌دره در ارتفاع ۲,۶۰۰ متری و بالاترین نقطه آن در ارتفاع ۳,۱۵۰ متری قرار دارد و طول مسیر آن نیز چهار کیلومتر است. این پیست در سال ۱۳۶۴ افتتاح شد و از امکاناتی نظیر یک تله‌سیژ و دو تله‌اسکی بشقابی و امکانات رفاهی نظیر رستوران و یک خوابگاه با ظرفیتی در حدود ۵۰۰ نفر برخوردار است.

پیست شهمیرزاد

  • آدرس: استان سمنان، شهمیرزاد، منطقه چاشم

پیست شهمیرزاد

عکس‌ از وب‌سایت Wikipedia

پیست شهمیرزاد که در شمال شهر شهمیرزاد در استان سمنان (شهمیرزاد در ۲۴ کیلومتری شهر سمنان قرار دارد) واقع شده است، یک پیست مدرن و حرفه‌ای نیست و فاقد امکاناتی نظیر تله‌سیژ و تله‌اسکی است؛ اما با توجه به کویری بودن شهر سمنان، در زمستان گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند و نمی‌توان در آن با تخته و چوب اسکی کرد. این پیست تنها برای تیوب‌سواری استفاده می‌شود که تفریحی لذت‌بخش و البته خطرناک است.

پیست شیرباد

  • آدرس: جاده مشهد- چناران، دوربرگردان گلمکان، انتهای دره دولت‌آباد (مشاهده در نقشه)

پیست شیرباد

عکس‌ از وب‌سایت Wikipedia

این پیست که تنها پیست شرق ایران است، با مساحت ۵۰ هکتار و در ارتفاع ۲۹۰۰ متری در فاصله ۱۸ کیلومتری از روستای دولت آباد که در ۴۵ کیلومتری غرب مشهد (خراسان رضوی) واقع شده است، در دی ماه ۱۳۹۱ ساخته شده است. طول مسیر پیست شیرباد ۸۸۰ متر است و از امکاناتی نظیر تله اسکی، رستوران و سوئیت‌های اقامتی برخوردار است. توصیه می‌شود مسیر کوهستانی روستای دولت‌آباد تا پیست را با خودروهای دو دیفرانسیل طی کنید.

پیست فریدون‌‌شهر

پیست فریدون شهر

منبع عکس: ناشناس

پیست فریدون‌شهر که تنها پیست استاندارد استان اصفهان است، در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان و سه کیلومتری فریدون‌شهر واقع شده است. ارتفاع این پیست از سطح دریا ۲,۳۶۰ متر است و در بالاترین نقطه آن به ۳,۰۰۰ متر می‌رسد. از امکانات پیست فریدون‌شهر می‌توان به سالن مجهز به سیستم گرمایشی، پیست آموزشی برای افراد مبتدی و یک بالابر برای اسکی‌بازان حرفه‌ای، رستوران، کافی‌شاپ، پیست‌کوب و سوئیت‌های اقامتی اشاره کرد. مساحت این پیست ۵۰ متر و میزان بارش برف در آن یک تا ۶ متر است.

پیست پاپایی

پیست پاپایی

عکس‌ از وب‌سایت Wikipedia

پیست پاپایی تنها پیست استاندارد استان زنجان است

پیست پاپایی که تنها پیست استاندارد استان زنجان است و در سال ۱۳۴۶ ساخته شد، در فاصله ۴۵ کیلومتری زنجان و در سه کیلومتری مرکز شهرستان ایجرود واقع شده است. این پیست ۸۰ هکتاری که در ارتفاع ۲,۸۵۰ از سطح دریا قرار گرفته است و ارتفاع آن در بالاترین نقطه به سه هزار متر هم می‌رسد، دارای مسیری به طول ۶۰۰ متر است. از امکانات پیست پاپایی می‌توان به مدرسه اسکی، تله‌اسکی، سوئیت، کافی‌شاپ و پارکینگ اشاره کرد.

پیست سقز

پیست سقز در ارتفاع ۲,۱۰۰ متری از سطح دریا قرار داد و به‌مدت پنج ماه می‌توان در آن اسکی کند. استاندارد بودن این پیست در سال ۱۳۸۴ تایید شده و در حال حاضر مجهز به یک بالابر است. سقز یکی از پر‌بارش‌ترین شهرهای استان کردستان است.

پیست پیام

پیست پیام

منبع عکس: ناشناس

پیست اسکی پیام که یکی از قدیمی‌ترین پیست‌های ایران است در مرند در شمال تبریز واقع شده است و در سال ۱۳۴۸ با مسیری به طول ۸۰۰ متر در دامنه‌های مرتفع رشته کوه میشو ساخته شده است. ارتفاع این پیست ۳۰ هکتاری از سطح دریا ۱,۸۰۰ متر است. پارکینگ، رستوران، سرویس بهداشتی و دستگاه‌های بالابر برای افراد مبتدی و حرفه‌ای، از امکانات پیست پیام است.

پیست اسکی روی چمن جنگل‌های فندقلوی نمین

  • آدرس: اردبیل، ۲۵ کیلومتری اردبیل و ۱۰ کیلومتری نمین، منطقه فندقلو (مشاهده در نقشه)

پیست اسکی روی چمن

عکس‌ از وب‌سایت خبرگزاری برنا

این پیست که مختص چمن روی اسکی است، با ارتفاع ۱,۷۰۰ متر از سطح دریا در ۲۵ کیلومتری اردبیل واقع شده است. منطقه فندقلو در نمین به خاطر برخورداری از جنگل‌ها و مراتع منحصر‌به‌فرد و همچنین وجود تله‌کابین فندقلو – حیران، در فصل تابستان گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند.

پیست کامان

پیست اسکی کامان به طول ۶ کیلومتر در دی‌ماه سال گذشته با حضور وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وقت به بهره‌ببرداری رسید. این پیست که یکی از به‌روزترین و مجهزترین پیست‌های کشور محسوب می‌شود، در ۲۵ کیلومتری قزوین و در حاشیه جاده قزوین- الموت واقع شده است و استانداردهای آن نیز مورد تایید فدراسیون اسکی کشور قرار دارد.

از جمله پروژه‌های در حال ساخت این مجموعه می‌توان به ظرفیت‌های مارپیچ بزرگ و کوچک، اسنوبرد و مقاومت، خانه‌های اسکیمویی در ایستگاه مقصد، تله‌سیژ جهت رفاه حال کوهنوردان، بانجی جامپینگ، زیپ لاین، بیگ جامپ، سکوی دید باز، احداث پارک تاریک در ایستگاه مقصد و کشت گیاهان دارویی اشاره کرد.

نظر و تجربیات خود را در خصوص بازدید از پیست‌های اسکی با ما و سایر کاربران کجارو به اشتراک بگذارید.

منبع عکس کاور: ناشناس

پرسش‌های متداول

بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران کدام است؟

پیست آلوارس بزرگ‌ترین پیست ایران است.

قدیمی‌ترین پیست ایران کدام است؟

پیست آبعلی قدیمی‌ترین پیست ایران است.

معتبرترین پیست اسکی خاورمیانه کدام است؟

دیزین معتبرترین پیست اسکی خاورمیانه است.

نزدیک‌ترین پیست به شهر تهران کدام پیست است؟

پیست توچال یکی از محبوب‌ترین پیست‌های تهران و در عین حال نزدیک‌ترین پیست به تهران است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه