ترفندهای سفر کم هزینه به دور دنیا، سفر عالی با جیب خالی!

عماد جعفری
عماد جعفری سه شنبه، ۱ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
 ترفندهای سفر کم هزینه به دور دنیا، سفر عالی با جیب خالی!

سفر ارزان به دور دنیا، فرقی نمی‌کند کوبا یا اسپانیا، هاوایی یا استرالیا، ترفندها را به کار بگیرید، دنیای سفر را تنها گردشگران ماجراجو تجربه می‌کنند، از اقتصاد مشارکتی تا لحظه آخری بودن را یاد بگیرید. با کجارو همراه باشید.

نیک آگاهیم که سفر برای سلامتی؛ روحیه و حس و حالمان خوب است. از دیگر سوی، سفر می‌تواند دستگاهی برای تخلیه جیب‌ باشد.

به سفر به دور دنیا فکر می‌کنید، رویا، خیال، آرزو، کنار برج ایفل می‌ایستید؟ با مجسمه آزادی عکس می‌گیرید؟ کوبا چطور است؟ هوم چه عالی! بعد نوبت منطق می‌رسد، وقتی هزینه پروازها، ترانسفر به فرودگاه، محل اقامت، و گشت و گذرهای بی قید شرطتان هنگام رسیدن به مقصد را بررسی می‌کنید، راحت‌تر آن است که شکست را بپذیرید و در خانه بمانید.

سفر ارزان به دور دنیا

اینگونه فکرها سراغ هر کسی را می‌گیرد؟ بی خیالی پس از آن نیز، سرخوردگی نصیب خیل عظیمی از مردم دنیا شده که هریک روزی رویای سفر به دنیا را داشته‌اند!

سفر ارزان به دور دنیا

کم کم باید یاد بگیرید چگونه این اشتباه را در سال ۲۰۱۷ تکرار نکنید. ما پنج راه ساده و واضح را برای سفر کردن به‌صورت یک سفر شامپاینی با بودجه یک آب معدنی توصیه می‌کنیم. گردشگران که بیشترین استفاده را اقتصاد مشارکتی می‌کنند ( اینطوری بخوانید که: به اشتراک گذاشتن وسیله نقلیه، معاوضه خانه و غیره) و زمانی که می‌خواهند برای سفر برنامه‌ریزی کنند، خارج از صندوق خودشان فکر می‌کنند، صدها دلار (صدها هزار ریال!) ذخیره می‌کنند و از تجربه‌های حقیقتاً منحصربه‌فردی بهره‌مند می‌شوند.

سفر ارزان به دور دنیا

اقامتگاه‌ها، هواپیماها و پکیج تورها را فراموش کنید. برای سفر ۵ ستاره با بودجه ۱ ستاره از این پنج ترفند سفر استفاده کنید:

گروهی سفر کنید، گروهی رزرو کنید

سفر ارزان به دور دنیا

اگر به خاطر این که شما و همسرتان از پس یک اتاق در هتل لوکس در شهر رؤیایی‌تان بر نمی‌آیید، از سفر صرف‌نظر کرده‌اید. هواری سر خود بکشید، هعی آقا، خانم حالا همان زمانی است که باید رویکردتان را عوض کنید. به فکر اشتراکی گرفتن خانه‌ای اجاره‌ای باشید، راه حل ها همیشه هستند، به هزینه فکر کنید، بعد آن را را بین افراد زیادی تقسیم کنید. این طوری که باشید، محل اقامت بهتری با تنها کسری از هزینه کلی نصیب‌تان می‌شوید. حتی اگر به دنبال ذخیره بیشتر پول هستید یک اجاره طولانی‌مدت را در نظر بگیرید. از دوستانتان بخواهید برای چند هفته‌ای که دوست دارند (یا شما دوست دارید) هوای سفر کنند، داوطلب شوند تا در آن مدت از محل اقامت شما استفاده کنند و هزینه را تقسیم کنید.

تصور کنید...

نیویورک و خانه‌های میلیارد دلاری اش را تصور کنید، برای تعیطلات در فایر ای لند انتخاب مناسبی است:

 • فایر ای لند (جزیره آتش): همپتونز انتخابی واضح برای خانه اشتراکی برای نیویورکی‌ها است. ولی فایر آی لند هزاران ملک رو به آب فوق‌العاده دارد، که به‌راحتی بین دوستان به اشتراک گذاشته می‌شود.
 • پالم اسپری نگز: نزدیک‌ترین اطرافیانتان را دور هم جمع کنید و آخر هفته را کنار استخر بگذرانید.
 • نیواولئانز: اجاره اقامتگاه هنگام فستیوال‌های معروف شهر می‌تواند یک راه خوب برای نگه‌داشتن پولتان برای آینده باشد.

اقتصاد مشارکتی!

سفر ارزان به دور دنیا

اقتصاد مشارکتی در ۵ سال اخیر دنیای سفر را منقلب کرده است. تحول کجا به اوج رسیده؟ جواب را در اروپا پیدا می‌کنید؛ جایی که سرویس‌های اشتراک وسیله نقلیه مثل بلابلاکار و سایت‌های محل اقامت مانند ای ربی ان بی بازار را در دست گرفته‌اند، یک سواری از پاریس تا بروکسل می‌تواند به ارزانی ۲۶ دلار باشد، برای مقایسه به قیمت یک روز کرایه از حدود ۱۸۰ دلار شروع کنید!

برای مثال...

 • اسپانیا: بلابلاکار در اسپانیا رایج است. در سرزمین ماتادورها همه‌روزه هزاران راننده و مسیر در دسترس شما خواهد بود.
 • پرتغال: اجاره ماشین در پرتغال می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. به ویژه اگر بخواهید در طول جاده کناره به سوی اسپانیا برانید. از پرداخت این هزینه‌ها با اشتراک گذاری وسیله نقلیه اجتناب کنید. اقتصاد مشارکتی یعنی همین!
 • پاریس: هزینه اقامت در پایتخت فرانسه بسیار زیاد است. اتاقی شخصی از طریق ایر بیان بی برای تجربه‌ای تماما تضمین و معتبر رزرو کنید و عروس پاریس را از خرج روی دستتان گذاشتن منع کنید.

سفر بی‌ماشین، نه!

سفر ارزان به دور دنیا

در ایالات‌متحده سفر می‌کنید؟ قیمت‌های پروازها می‌تواند، به آسانی برگزاری یک جشنواره، رویداد یا حتی فستیوال‌هایی که در طول سال برگزار می‌شوند، سر به آسمان ببرد. بنابراین به جای آن، سفر جاده‌ای و دل به اتوبان‌های محشر سپردن را  به خاطر بسپارید. سفر یعنی جاده را بیشتر از رسیدن دوست داشته باشیم، هوم؟

حتی نیمه پر لیوان هم نیاز نیست، بی آن که در یک هتل لوکس ولخرجی کنید، بیشتر زمان خود را به تماشای مناظر بی‌بدیل جاده سپری خواهید کرد. اگر از رانندگی هر روزه لذت می‌برید یا حداقل آزار نمی‌بینید، برای جستجو، محل اقامت را فقط بیرون از مرکز شهر در نظر بگیرید. توضیح تفاوت قیمت مرکز شهر و حومه، توضیح اختلاف زمین با آسمان هفتم نیست؟!

گاهی، زیبایی جایی به دور از هیاهو آرامیده است...

 • سنگ‌های نقاشی شده ساحل دریاچه ملی: مردم محلی میشیگان یا ویسکانسین باید حداقل یک بار در زندگی‌شان به این سفر مخاطره آمیز  و به این گردش ماجرجویانه بروند.
 • ونکوور: تنها با رانندگی دو ساعت و نیمه از سیاتل، ونکوور مکانی عالی برای پیاده روی، اسکی، کشف و تجربه طبیعت است.
 • واشنگتن دی سی: قطارها و اتوبوس‌های شلوغ هنگام جشنواره شکوفه‌های گیاس را فراموش کنید. سفر جاده‌ای  خودتان را داشته باشید و یک شب را تنها در بیرون از شهر بگذرانید، ستاره است که می‌بارد و نسیمی که می‌وزد...

دید و بازدید، تعویض خانه به سیاق گردشگری!

سفر ارزان به دور دنیا

طرح‌های تبادل منزل بین صاحبان خانه به طور روز افزونی موردتوجه واقع‌شده است. سازکار این طرح‌ها ساده و به صرفه است، سوییت خود یا خانه سفری شخصیتان را در سایت‌هایی مثل هوم اکسچنج یا ثردهوم ثبت‌نام کنید و در خانه لوکس شخص دیگری با تخفیف درخور اقامت کنید.

 • مکزیک: مکزیک مامن اینطور منزل‌هایی است، خانه‌های سفری لوکس در بسیاری از شهرهای اصلی مکزیک فراوانند.
 • استرالیا: در عمارتی کنار صخره در کوگی بمانید. یا باهم در یک خانه شهری ساحلی متوسط زندگی کنید تا استرالیا و بهترین‌هایش را ببینید، برای همین سفر کرده بودید نه؟!
 • لندن: اگر به پایتخت ابری سفر کردید، تجربه اصل بریتانیایی‌ها را در خانه‌ای شهری با حصار آهنی داشته باشید.

لحظه آخری باشید! و حراج پسند...

سفر ارزان به دور دنیا

کارشناسان سفر معتقدند منعطف بودن با تاریخ‌های سفر و مقصد شما کلیدی است برای حفظ بهترین معاملات. پرسود، هیجان انگیز و برنده! حواستان به وب سایت‌های تخفیف پرواز مثل فلایت دیل و سکرت فلایینگ برای حراج‌های ناگهانی باشد.

به طور خاص برای...

سفر ارزان به دور دنیا

 • ایسلند: مسیرهای مستقیم پرواز شما را از شهرهای اصلی ساحل شرقی می‌رسانند، اینجا همیشه احتمال حراج‌های ناگهانی برای این مقاصد هیجان انگیز ایسلندی ضریبی از واقعیت دارد.
 • کوبا: تعدادی از ایرلاین‌های ارزان سفر، با پیشنهاد پروازهایی به هاوانا در کوبا شگفتی ارزان را ممکن کرده‌اند. از هر زاویه که نگاه که کنیم ارزشش را دارد که منتظر این پیشنهادها بمانید.
 • هاوایی: گوش به زنگ هشدارهای سقوط یک شبه قیمت ایرلاین‌های  خطوط پروازی هاوایی و آلاسکا باشید. تخفیف‌های ناگهانی خاص را برای جزیره‌ی بهشت آمریکا دنبال کنید، با خبر شوید، برنامه بچینید و شگفتی را همسفر شوید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه