تاجیکستان

چگونه ویزای تاجیکستان بگیریم؟

نویسنده : سعیده خلیلی‌صفا

کلیه شهروندانی که قصد سفر به کشور تاجیکستان را دارند، باید قبل از سفر با مراجعه به سفارتخانه یا کنسولگری‌های این کشور برای تهیه ویزا اقدام کنند.

  • 0
  • چهار شنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۶ ، ۲۰:۰۰
  • ویزا

غذاها و رژیم غذایی مردم تاجیکستان (قسمت دوم)

نویسنده : محبوبه حسنی

غذاهای لذیذ و اشتهاآور تاجیکستان، از معروف‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاهای تهیه شده در سراسر جهان است. برای آشنایی بیشتر همراه کجارو باشید.

  • 0
  • یکشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ، ۱۹:۰۰
  • غذا

غذاها و رژیم غذایی مردم تاجیکستان (قسمت اول)

نویسنده : محبوبه حسنی

رژیم غذایی تاجیکستان، برگرفته از فرهنگ غذایی سنتی این کشور است که نقاط مشترک بسیاری با غذاهای افغانستان، ازبکستان و روسیه دارد. همراه کجارو باشید.

  • 7
  • جمعه, ۵ خرداد ۱۳۹۶ ، ۱۵:۳۰
  • غذا

نوروز در کشور تاجیکستان

نویسنده : بهداد خسور

تاجیکستان یکی از کشورهایی است که جشن نوروز به صورت رسمی در آن برگزار می‌شود. قصد داریم در کجارو تاریخچه و آداب و رسوم این جشن ایرانی را در تاجیکستان بررسی کنیم.

عید قربان، جشن تسلیم و بندگی خالصانه بشر

نویسنده : مینا رهبری

عید قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان است که در دهم ماه ذی‌الحجه برگزار می‌شود. هر کدام از کشورهای مسلمان به شیوه‌ی خاص خود روز تسلیم ابراهیم بت‌شکن در مقابل امر پروردگار را جشن می‌گیرند. آداب و رسومی که از گذشتگان به ملت‌های مسلمان به ارث رسیده است، گنجینه‌هایی هستند که ریشه در باورهای عمیق مذهبی مردم دارند. با کجارو همراه باشید تا با سنت‌های کشورهای مسلمان در عید قربان بیشتر آشنا شوید.

روزشمار: ۱۹ شهریور؛ سالروز استقلال تاجيكستان از اتحاد جماهير شوروی سابق

نویسنده : محبوبه پوریوسفی

تاجيكستان بعد از فروپاشی اتحاد جماهير شوروی سابق در نهم سپتامبر ۱۹۹۱ مستقل شد و تاجيک‌ها با تشكيل مجلس و دولت مستقل به حاكميت خود بر كشورشان بعد از حدود یک قرن دست يافتند. نخستين كشوری كه استقلال تاجيكستان را به رسميت شناخت و اولين سفارت‌خانه را در اين كشور ايجاد كرد، جمهوری اسلامی ايران بود.

زیباترین مسیرهای پیاده روی برای تابستان ۲۰۱۶

نویسنده : محبوبه رستمی

اگر جزو آن دسنه از افرادی هستید که علاقه‌ای به یک جا نشستن و دراز کشیدن در کنار ساحل ندارید، احتمالاً پیاده‌روی برای شما انتخاب مناسب‌تری است. کوه‌ها، جنگل‌ها، دشت و حتی بیابان‌ها با در اختیار گذاشتن مسیرهای متنوعی برای این کار تجربه‌ای فراموش نشدنی را برای علاقه‌مندان رقم می‌زند.در ادامه با کجارو همراه باشید.

استروشن ؛ شهری با ۲۵۰۰ سال تمدن ایرانی در تاجیکستان

نویسنده : زهرا صالح نژاد

۲۵۰۰ سال پیش کوروش کبیر شهری برای محافظت از حمله قبایل بیابانگرد بنا کرد. این شهر در سال ۲۰۰۲ مورد بازسازی قرار گرفت. با کجارو همراه باشید تا بیشتر با این شهر باستانی آشنا شوید.

تاجيكستان، دومين كشور دنيا از نظر نرخ رشد گردشگری

نویسنده : تیم کجارو

سازمان جهانی گردشگری يک نهاد وابسته به سازمان ملل متحد، تاجيكستان را دومين كشور دنيا از لحاظ نرخ رشد صنعت گردشگری اعلام كرد.

زلزله ۶/۶ ریشتری مرز افغانستان-تاجیکستان را لرزاند

نویسنده : تیم کجارو

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۶/۶ ریشتر شهرهای مرزی در افغانستان و تاجیکستان را به لرزه درآورد.

صفحه ۱ از ۲