مراکز خرید پکن، گشت و گذاری در مدرن ترین مجموعه های تجاری چین

حمیده کریمی
حمیده کریمی شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
مراکز خرید پکن، گشت و گذاری در مدرن ترین مجموعه های تجاری چین

پکن، مراکز خرید متعدد و مدرنی دارد که در آن‌ها می‌توانید محصولات برترین برندهای دنیا را خریداری کنید.

بسیاری از کسانی که برای سفر به پکن برنامه‌ریزی می‌کنند، علاوه بر طبیعت فوق‌العاده و جاذبه‌های اعجاب‌انگیز این شهر، روی مراکز تجاری و خرید در این شهر، حساب ویژه‌ای باز می‌کنند. اگر مشتاق خرید در پکن آن هم از مراکز خرید مدرن و شیک هستید، این مطلب را دنبال کنید. با سر زدن به این مجموعه‌های تجاری، علاوه بر این که سبک زندگی اهالی را از نزدیک می‌بینید از امکانات تفریحی استفاده می‌کنید و دست خالی از چین به خانه برنمی‌گردید.

مرکز خرید The Malls در اورینتال پلازا

مرکز خرید The Malls در اورینتال پلازا

این مجموعه وسعتی معادل ۱۳۰ هزار مترمربع دارد و یکی از مهم‌ترین بخش‌های اورینتال پلازا، یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تجاری در آسیا است. این مرکز در قلب پکن بین خیابان‌های گلداستریست و سیلور استریت واقع شده است. هم برای اهالی شهر و هم برای گردشگران، این مرکز خرید بسیار محبوب است.

ساعت کار: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

برای دسترسی به این مرکز از طریق مترو باید قطارهای خط یک را سوار شوید و در ایستگاه Wangfujing پیاده شوید و سپس از خروجی A، ایستگاه را ترک کنید.

مرکز خرید Shin Kong Place

مرکز خرید Shin Kong Place

اگر اهل ولخرجی هستید و محدودیت مالی هم ندارید، اینجا بهترین مکان برای خرید کردن است. این دپارتمان استور تایوانی، میزبان بیش از ۹۰۰ برند بین‌المللی است. همچنین، بزرگ‌ترین نمایندگی گوچی در آسیا در این مرکز قرار دارد. رستوران‌های خوبی در این مرکز تجاری پیدا می‌شود و کافی‌شاپ‌هایی که می‌توانید در آن‌ها دقایقی استراحت کنید و نوشیدنی بخورید. علاوه بر برندهای لوکس و مطرح، برندهای میان‌رده‌تر هم در این مجموعه وجود دارند و آخرین محصولات خود را با قیمت‌های خوبی عرضه می‌کنند.

ساعت کار: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

برای دسترسی به این مرکز از طریق مترو باید قطارهای خط یک را سوار شوید و در ایستگاه Dawanglu  پیاده شوید و سپس از خروجی A، ایستگاه را ترک کنید.

مرکز خرید Beijing Yintai Center

مرکز خرید Beijing Yintai Center

مجموعه‌ی Beijing Yintai با مساحت کلی ۳۵۰ هزار مترمربع، از سه ساختمان اصلی تشکیل شده است. در طبقه‌ی اصلی یک پدیوم بزرگ، سه برج را به هم متصل می‌کند و محل قرارگیری لابی، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها است. بیش از ۵۰ برند بین‌المللی در این مرکز نمایندگی دارند که از میان آن‌ها می‌توان به برندهای مشهوری چون جیورجیو آرمانی، دولچه و گابانا و کارتیه اشاره کرد. علاوه بر برندهای بین‌المللی، تعداد زیادی برند مشهور و معتبر چینی در این مجموعه حضور دارند و میزبان خریداران هستند.

ساعت کار: ۱۱ صبح تا ۹ و نیم شب

برای دسترسی به این مرکز از طریق مترو باید قطارهای خط یک را سوار شوید و در ایستگاه Guomao  پیاده شوید و سپس از خروجی D، ایستگاه را ترک کنید.

سولانا (Solana) مرکز خرید سبک زندگی پکن

سولانا (Solana) مرکز خرید سبک زندگی پکن

این مجموعه‌ی تجاری مثل یک شهر کوچک است که انگار از اروپا و از آسمان روی زمین پکن افتاده است. این مجموعه، ترکیبی فوق‌العاده از تمدن تجاری و چشم‌اندازهای طبیعی است و در هر گوشه‌ی آن، خلاقیتی شگفت‌انگیز برای بازدیدکنندگان وجود دارد. باور کردن این نکته که این مرکز درست در قلب شهر بزرگی مثل پکن قرار دارد، بسیار برایتان سخت خواهد بود. سولانا میزبان بیش از ۱۰۰۰ برند بین‌المللی است. به غیر از فروشگاه‌های خرده‌فروشی، رستوران، کافی‌شاپ و امکانات تفریحی متعددی در این مجموعه برای گردشگران و خریداران فراهم شده است.

برای دسترسی به این مرکز از طریق مترو باید قطارهای خط ۱۰ را سوار شوید و در ایستگاه Liangmahe  پیاده شوید و سپس از خروجی B، ایستگاه را ترک کنید. سپس مسیر خود را پیاده به سمت شرق در کنار خیابان Liangma Qiao ادامه دهید تا به دومین چراغ راهنمایی برسید. سپس به سمت جنوب تغییر مسیر دهید تا به این مرکز برسید.

مرکز خرید The Place

مرکز خرید The Place

این مجموعه‌ی تجاری، از یک صفحه‌نمایش بزرگ در مرکز و دو ساختمان لوکس در دو طرف آن تشکیل شده است. خریداران در اطراف این صفحه نمایش بزرگ قدم می‌زنند و از تماشای هنرهای نمایشی، جدیدترین محصولات فناوری و نورپردازی‌های فوق‌العاده لذت می‌برند. علاوه بر خرید لوکس، اینجا بهترین مکان برای سر زدن به رستوران‌های عالی و خوردن یک وعده غذای لذیذ است.

کافی‌شاپ‌های فضای باز بهترین جا برای خستگی در کردن بعد از خرید و گشت و گذار است. این مجموعه ترکیبی از مرکز خرید، ساختمان اداری، مجموعه‌ی هنری و بخش مرتبط با مد و فشن است. برندهای مشهور و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی و کتاب به زبان انگلیسی، در این مجموعه به چشم‌ می‌خورند.

برای دسترسی به این مرکز از طریق مترو باید قطارهای خط یک را سوار شوید و در ایستگاه Yonganli  پیاده شوید و سپس از خروجی B، ایستگاه را ترک کنید. سپس مسیر خود را پیاده به سمت شمال در کنار خیابان Dongdaqiao ادامه دهید تا به اولین تقاطع برسید. سمت راست، این مرکز تجاری را خواهید دید.

مرکز خرید Jinyuan Yansha

مرکز خرید Jinyuan Yansha

این مرکز خرید را با نام بازار بزرگ چین هم می‌شناسند، چون بسیار وسیع است. این مجموعه در شش طبقه، ۲۳۰ پله برقی و بیش از هزار فروشگاه دارد. بخش رستوران این مجموعه وسعتی دو برابر یک زمین فوتبال دارد و یک پیست اسکیت برای سرگرمی بازدیدکنندگان در مجموعه در نظر گرفته شده است. با هر بودجه و سلیقه‌ای می‌توانید به این مرکز تجاری سر بزنید و راضی از آن خارج شوید.

ساعت کار: ۱۰ صبح تا ۹ شب

برای دسترسی به این مرکز از طریق مترو باید قطارهای خط ۱۰ را سوار شوید و در ایستگاه Changchun Qiao  پیاده شوید. سپس مسیر خود را پیاده به سمت غرب در کنا خیابان Changchun Qiao ادامه دهید. این مرکز در سمت راست، توجه‌تان را جلب می‌کند.

مرکز خرید کپیتال لند (Capital Land)

مرکز خرید کپیتال لند (Capital Land)

این مرکز خرید در شمال غربی پل Xizhimen قرار دارد. علاوه بر برج اداری، مرکز خرید بزرگ این مجموعه ۲۶۰ هزار مترمربع وسعت دارد. در حال حاضر این مجموعه، بزرگ‌ترین ساختمان واحد در بخش غربی پکن است. این مجموعه به خطوط ۴ و ۲ مترو نزدیک است. حدود ۴۰ اتوبوس عمومی از مقابل این مجموعه عبور می‌کند. سوپرمارکت، فروشگاه‌های برندهای بین‌المللی، مرکز زیبایی و تناسب اندام، مهد کودک، فست فود، فودکورت و سایر امکانات تفریحی و رفاهی در این مجموعه برای خریداران در نظر گرفته شده است.

ساعت کار: از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

برای دسترسی به این مرکز از طریق مترو باید قطارهای خط ۲ یا ۴ را سوار  و در ایستگاه Dongzhimen  پیاده شوید.

مرکز خرید گیت سیتی مال (The Gate City Mall)

مرکز خرید گیت سیتی مال (The Gate City Mall)

این مجموعه‌ی تجاری یکی از بهترین مراکز خرید مد در منطقه‌ی Zhongguancun است. دسترسی به این مرکز به راحتی با مترو امکان‌پذیر است. باید قطارهای خط ۱۰ را سوار و در ایستگاه Haidian Huangzhuang پیاده شوید. در کنار برندهای محبوب داخلی مد و پوشاک، این مجموعه دارای فودکورت و رستوران‌های عالی است که در آن‌ها می‌توانید انواع غذاهای بین‌المللی را نوش جان کنید. یک مرکز بین‌المللی سینمایی هم در این مجموعه به نام Jinyi وجود دارد که کامل کننده‌ی تفریح شما خواهد بود.

ساعت کار: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

برای دسترسی به این مرکز از طریق مترو باید قطارهای خط ۱۰ یا ۴ را سوار و در ایستگاه Haidian Huangzhuang  پیاده شوید و از خروجی D، ایستگاه را ترک کنید. سپس پیاده به سمت شمال در مسیر خیابان Zhongguancun حرکت کنید. مرکز خرید در سمت چپ شما قرار دارد.

مرکز تجاری Sanlitun Village

مرکز تجاری Sanlitun Village

این ساختمان خلاقانه و چشم‌گیر، از دو بخش تشکیل شده است؛ شمالی و جنوبی. دهکده‌ی جنوبی، میزبان برندهای محبوب مد است و فروشگاه‌هایی چون اپل استور، نمایندگی Mango، Esprit و... دارد. نمایندگی آدیداس، حدود ۳۰ رستوران و یک مجموعه‌ی سینمایی، بخش‌های دیگر این قسمت از مرکز تجاری را تشکیل می‌دهند.

دهکده‌ی جنوبی که شیک‌تر و لوکس‌تر است، میزبان برندهای لوکس و بهترن طراحان داخلی مد است.

ساعت کار: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

برای دسترسی به این مرکز از طریق مترو باید قطارهای خط ۱۰ را سوار شوید و در ایستگاه Tuanjiehu  پیاده شوید و از خروجی D، ایستگاه را ترک کنید. مسیر خود را پیاده به سمت شمال ادامه دهید تا به  Gongti Beilu برسید. به سمت چپ بپیچید، تا به بازار Gongti Beilu برسید. این مرکز تجاری در سمت راست شما قرار دارد.

مرکز خرید Xidan Joy City

مرکز خرید Xidan Joy City

این مجموعه‌ی تجاری، بزرگ‌ترین مرکز خرید در منطقه‌ی Xidan است. این مجموعه‌ی ۱۳ طبقه امکانات مختلفی دارد از جمله این که بلندترین پله برقی دنیا در این مرکز قرار گرفته است. بزرگ‌ترین سینمای دیجیتال چین و بزرگ‌ترین فروشگاه لوازم آرایشی پکن در این مرکز واقع‌ شده است. برندهای معروف مد از جمله زارا، در این مرکز نمایندگی دارند.

برای رفتن به این مجموعه خط یک مترو را سوار شوید، در ایستگاه Xidan پیاده شوید و از خروجی F1 ایستگاه را ترک کنید.

مطالب مرتبط:

منبع tour-beijing

دیدگاه