سوغات والنسیا، اسپانیا

حمیده کریمی
حمیده کریمی شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
سوغات والنسیا، اسپانیا

والنسیا یکی از شهرهای بزرگ و گردشگر پذیر اسپانیا است. با کجارو همراه باشید تا با سوغات این شهر آشنا شویم.

والنسیا سومین شهر بزرگ اسپانیا است. در این شهر دیدنی هم مانند همه‌ی شهرهای بزرگ دنیا، محصولات و کالاهای فراوانی عرضه می‌شود. والنسیا مقصد فوق‌العاده‌ای برای خرید است. فروشگاه‌ها و مراکز خرید متعددی دارد. مراکز اوت لت را هم به این مراکز خرید اضافه کنید. در این اوت لت‌ها می‌توانید محصولات برندهای برتر را در زمینه‌های مختلف با تخفیف‌های فوق‌العاده‌ای بخرید.

علاوه بر این، مراکز خرید و بوتیک‌های زیبا و مجلل این شهر، میزبان برترین برندهای دنیا در زمینه‌ی مد، پوشاک، اکسسوری، زیورآلات، عطر، لوازم آرایشی و... هستند. اما هر شهری علاوه بر این کالاهایی که هر کجای دیگر دنیا هم مثل آنها پیدا می‌شود، سوغات خاصی دارند که فقط مخصوص همان منطقه است. در ادامه با تعدادی از این سوغاتی‌های والنسیا آشنا می‌شویم.

صنایع دستی و ظروف چینی، سوغاتی رنگارنگ و دوست‌داشتنی

سوغات والنسیا

والنسیا به تولید چینی و سرامیک شهرت دارد. یکی از بهترین سوغاتی‌هایی که در سفر به این شهر می‌توانید خریداری کنید، ظروف و وسایل آشپزخانه است. اگر به چینی و سرامیک علاقه دارید، علاوه بر خرید می‌توانید از موزه‌ی سرامیک در کاخ باشکوه و دیدنی Marquis of Dos Aguas بازدید کنید.

در میدان Plaza Redonda و خیابان‌های مجاور، فروشگاه‌های داخل و خارج سنترال مارکت می‌توانید این سوغات رنگارنگ و زیبا را خریداری کنید.

محصولات حصیری و چرمی برای دوستداران صنایع دستی

سوغات والنسیا

در والنسیا بر خلاف سایر شهرهای بزرگ اسپانیا، صنایع دستی سنتی هنوز هم در معرض فروش قرار می‌گیرد. اگر به صنایع دستی سنتی علاقه دارید، محصولات چرمی و حصیری دست‌ساز را می‌توانید از فروشگاه‌های اطراف سنترال مارکت خریداری کنید.

روغن زیتون برای دوستداران غذا

سوغات والنسیا

آیا می‌دانستید که در دوران روم، روغن زیتون اسپانیا، از تمام انواع روغن‌های زیتون ارزشمندتر و باکیفیت‌تر بوده است؟

شاید بد نباشد که در سفر به والنسیا یک شیشه از این مایع طلایی رنگ را به عنوان سوغات خریداری کنید و از کیفیت آن لذت ببرید.

انواع روغن زیتون را می‌توانید از سنترال مارکت و سوپرمارکت‌های El Corte Inglés خریداری کنید.

پیراهن تیم فوتبال والنسیا برای دوستداران فوتبال

اگر در خانواده و نزدیکان‌تان کسی هست که عاشق فوتبال باشد حتما این سوغاتی را دوست خواهد داشت. بزرگ‌ترین فروشگاه باشگاه فوتبال والنسیا در نزدیکی سیتی هال در میدان Plaza de Ayuntamiento قرار دارد.

اگر به دنبال سوغات ارزان هستید، می‌توانید در فروشگاه‌های مختلف سوغات، یادگاری‌هایی از قبیل جاکلیدی، تندیس‌های کوچک از شخصیت‌های مشهور، ماکت‌های کوچک از آثار دیدنی والنسیا، کارت‌پستال و ... را خریداری کنید. سوغاتی‌هایی کوچک با یک پیام بزرگ: اینکه ما در طول سفر هم به یاد عزیزان‌مان هستیم.

برای اینکه با مناطق خرید در والنسیا آشنا شوید مطلب زیر را دنبال کنید:

مطالب مرتبط:

دیدگاه