شرایط دریافت ویزای توریستی مسقط عمان

بخش تبلیغات
بخش تبلیغات دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۰
شرایط دریافت ویزای توریستی مسقط عمان

مسقط یکی از مقاصد گردشگری در کشور عمان است که برای سفر به آن انواع ویزا در نظر گرفته شده است. در این مطلب به انواع ویزا و شرایط دریافت آن پرداخته‌ایم.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

گردشگران مسقط را با ساختمان‌های قدیمی و سفید به یاد می­آورند. مسقط یک شهر قدیمی و نوستالژیک میان شهر‌های لوکس و مدرن عمان است. برای سفرهای کوتاه مدت تا ۱۴ روز،گردگشران می‌توانند بدون نیاز به ویزا به این شهر سفر کنند. اما برای سفر های بلندتر، نیاز به اخذ ویزا دارند. در این نوشته درباره قیمت ویزای توریستی مسقط صحبت می‌کنیم. این نوشته به شما کمک می‌کند که در اخذ ویزای توریستی مسقط بهتر عمل کنید.

بدون ویزا، سفر ۱۴ روزه

کشور عمان از سال ۱۴۰۲ قانون "سفر بدون ویزا و روادید" را اعلام کرد. با وجود قوانین سخت‌گیرانه دریافت ویزای توریستی مسقط عمان مسافران ۱۰۳ کشور می‌توانند بدون ویزای توریستی به مسقط عمان سفر کنند. خوشبخانه ایران جزو ۱۰۳ کشور اعلامی بود؛ مسافران از دریافت ویزای توریستی برای سفر ۱۴ روزه معاف شده‌اند. کشور عمان با وجود تصویب شرایط سفر ۱۴ روزه بدون ویزا؛ قوانینی را اعلام کرده است. در ادامه نگاهی به برخی از قوانین مهم سفر ۱۴ روزه بدون ویزا خواهیم داشت:

۱. اجازه سفر ۱۴ روزه بدون ویزا قابل تمدید نیست.

۲. گردگشران به‌ازای هرروز که اضافه تر بمانند؛ باید جریمه نقدی بپردازند. هزینه جریمه معادل ۲۰ ریال عمان اعلام شده است.

۳. گردگشران باید بلیط رفت وبرگشت، بیمه مسافرتی و رزرو قطعی هتل را همراه داشته باشند.

یادتان باشد که شرط سفر بدون ویزا برای ۱۴ روز است. اگر بیش تر از ۱۴ روز به عمان سفر می‌کنید؛ باید در خواست ویزای توریستی مسقط عمان را بدهید.

ویزای توریستی عمان

ویزا مجوز ورود به کشور عمان است. شما با درخواست ویزا از دولت عمان اجازه ورود به این کشور را دریافت می‌کنید. ویزا عمان بر اساس هدف سفر متفاوت است. در ادامه به شرایط دریافت ویزای توریستی عمان اشاره می‌کنیم.

رپورتاژ شرایط دریافت ویزای توریستی مسقط عمان

ویزای توریستی

ویزای توریستی مسقط عمان برای سفر‌های بیشتر از ۱۴ روز برای مسافر صادر می‌شود. برای دریافت ویزای توریستی مسقط عمان نیازی به ترجمه مدارک، گرفتن وقت از سفارت و انگشت نگاری ندارید. شما می‌توانید برای اخذ ویزای توریستی مسقط عمان با شرکت‌های اخذ ویزا صحبت کنید.ویزای توریستی عمان بر اساس ورود به این کشور به سه نوع دسته‌بندی می‌شود؛ در ادامه درباره شرایط این سه نوع ویزا عمان صحبت می‌کنیم.

26a: ویزای 26a یک‌بار ورود است. این نوع ویزا به مسافران اجازه می‌دهد که از چند ساعت تا ۱۴ روز در عمان بمانند. این ویزا به‌صورت فرودگاهی صادر می‌شود.

26b: اگر قصد دارید مدت طولانی‌تری را در مسقط عمان بمانید. برای سفر باید ویزای توریستی نوع b26 را اخذ کنید. ویزای توریستیb26به شما اجازه می‌دهد که ۳۰ روز در این کشور بمانید.

36b: این نوع ویزا چند بار ورود است. گردشگران می‌توانند در هر بار ورود حداکثر ۳۰ روز را در کشور عمان بماند.

مدارک مورد نیاز برای ویزا توریستی

  • گذرنامه نامه
  • اصل و کپی شناسنامه، کارت ملی
  • گواهی تمکن مالی
  • واچر بلیط رفت‌وبرگشت
  • یک قطعه عکس ۴*۶

هزینه ویزای توریستی مسقط

گردشگران برای سفرهای کمتر از ۱۴ روز هزینه‌ای نمی‌پردازند؛ البته قبل از شروع سفر باید هزینه عوارض خروج از کشور را بپردازید. هزینه اخذ ویزای توریستی مسقط عمان بسته به نوع ویزا متفاوت است. هزینه ویزای توریستی ۲۰ ریال محاسبه می‌شود.

آدرس سفارت عمان در ایران

سفارت عمان در خیابان آفریقا واقع شده است. برای دسترسی به سفارت عمان سوار اتوبوس و مترو شوید؛ حدودا بعد از ۱۰ دقیقه پیاده‌روی به سفارت عمان می‌رسید.

شماره تماس: ۰۲۱ ۲۲۰۵۶۸۳۱

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۴:۳۰ بعدازظهر

رپورتاژ شرایط دریافت ویزای توریستی مسقط عمان

تور مسقط عمان

اکنون که با شرایط ویزای توریستی مسقط عمان آشنا شدیم؛ وقت آن شده که با بررسی قیمت تور مسقط عمان، تور مناسب سفرمان را رزرو کنیم. بسته به شرایط و بودجه سفر انتخاب تور مسقط عمان متفاوت است. شما می‌توانید در علی‌بابا تور مسقط عمان را متناسب با بودجه سفرتان بخرید.

تور انفرادی مسقط اینترنتی

در تور انفرادی بلیط و اقامتگاه را متناسب با برنامه سفر می­خرید. در واقع در تور انفرادی شما صفر تا صد برنامه سفر را برنامه‌ریزی می‌کنید؛ علی‌بابا متناسب با برنامه سفر شما، به شما بلیط رفت‌وبرگشت و هتل را پیشنهاد می‌دهد. برای خرید تور مسقط عمان علی‌بابا کافی است که از سایت علی‌بابا وارد (تور هتل+ بلیط) شوید. شما می‌توانید در سایت علی‌بابا قیمت تور مسقط عمان را مقایسه کنید.

قیمت تور مسقط عمان

قیمت تور مسقط عمان بر اساس قیمت بلیط رفت‌وبرگشت و رزرو هتل محاسبه می‌شود. در جدول زیر قیمت تور مسقط عمان را می‌بینید:

نام هتل

خدمات تور

امتیاز کاربران

قیمت تور مسقط عمان

Garden hotel muscat

بیمه مسافرتی+ بلیط رفت‌وبرگشت

۳.۵/۵

۱۳,۸۰۰,۵۰۳ تومان

Best western premier muscat

بیمه مسافرتی+ بلیط رفت‌وبرگشت

۳.۵/۵

۱۴,۶۰۰,۱۷۰ تومان

Ibis muscat

بیمه مسافرتی+ بلیط رفت‌وبرگشت

۴/۵

۱۳,۶۰۰,۹۱۴ تومان

خرید قسطی تور مسقط عمان

خرید قسطی تور مسقط عمان به شما کمک می‌کند که هزینه‌های سفر را در چند مرحله بپردازید. شما می‌توانید در هنگام خرید تور مسقط عمان پرداخت چند مرحله را انتخاب کنید تا در زمان پرداخت قیمت تور مسقط عمان فقط (۲۵ تا ۵۰ درصد) هزینه را بپردازید. قسط‌های بعدی را قبل از شروع سفر در بازه‌های زمانی مشخص تسویه کنید.

اخذ ویزای توریستی

قصد دارید بیشتر از ۱۴ روز در مسقط بمانید؟ بله! قبل از شروع سفر تاریخ گذرنامه و قیمت تور مسقط علی بابا را بررسی کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه