جاذبه های گردشگری تور مالدیو، برزیل و آفریقای جنوبی

بخش تبلیغات
بخش تبلیغات دوشنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
جاذبه های گردشگری تور مالدیو، برزیل و آفریقای جنوبی

اگر برای تعطیلات قصد سفر دارید، آژانس سام‌سیر به معرفی بهترین تور‌های مسافرتی پرداخته است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

جاذبه های تور مالدیو

شعار بخش آفتابی زندگی یا همان The sunny part of life مختص مالدیو است و در رابطه با افرادی گفته شده است که قصد سفر به این کشور زیبا و رویایی را دارند.این کشور دارای سواحل شنی بسیار زیادی است و آب فیروزه ای آن گرم و لذت‌بخش است.آفتاب مالدیو طوری می تابد که زیبایی منظره را دو چندان می‌کند.دیدنی های مالدیو به‌قدری زیاد است که شما هرآنچه که در ذهن خود دارید را می‌توانید در آن جا بیابید. انواع هتل های لوکس را می‌توانید رزرو کنید.اگربه کارهای هیجانی علاقه دارید غواصی و اسنورکلینگ را امتحان کنید. تنها با قدم زدن در مناطق زیبای مالدیو بهترین سفر را تجربه خواهید کرد. در این مقاله جاذبه‌های بی‌نظیر مالدیو را به‌طور خلاصه بیان کردیم تا با تور مالدیو بتوانید آن‌ها را تجربه کنید.

تور-مالدیو

صخره موز  

اگر با تور مالدیو به غرب فاروکول هوفوشی سفر کنید این صخره های دریایی زیبا را که به صخره ی موز مشهورند را تماشا کنید و از منظره زیبای آن لذت ببرید.شکل صخره ها همان طور که از نامش پیداس شبیه به موز است و مکانی است که برای غواص ها چه مبتدی و چه حرفه ای مناسب است.شما در آن جا از صخره های مرجانی و غارها لذت خواهید برد.اگر به بخش جنوبی صخره ها بروید از غارهای کوچک آن که مملو از ماهی های رنگارنگ است لذت خواهید برد.افرادی که به موجودات دریایی علاقه‌مند هستند می‌توانند به صخره ی موز بروند.

جزیره هولهوماله

این مکان در سمت شمال ماله و فرودگاه قرار دارد که به‌وسیله ی گذرگاه به آن‌ها وصل می‌شود.شایان ذکر است که جزیره ی هولهوماله مصنوعی است و مساحت آن یک کیلومتر مربع است.این پروژه برای اینکه بتواند پاسخگوی جمعیت رو به رشد باشد در سال 1997 به وجود آمد.با حضور یافتن در این منطقه غذاهای لذیذ مالدیوی را به‌همراه خانواده‌های محلی آن جا امتحان کنید. همین طور می‌توانید با آن‌ها اسنورکلینگ را تجربه کنید. با تور مالدیو حتما به ای منطقه‌ی زیبا سفر کنید.

بازار ماهی ماله

یکی از مناطق دیدنی مالدیو بازار ماهی آن است. این بازار در بخش شمالی جزیره و غرب میدان جمهوری قرار گرفته است. در بازار ماهی ماله زندگی روزمره مردم قابل لمس است و شما می‌توانید با مردم محلی آن جا بیشتر آشنا شوید.کار در بازار ماهی زمان مشخص و دقیقی ندارد اما اگر می‌خواهید در زمان شلوغ تری بروید و ماهیگیران بیشتری را ببینید، بهتر است هنگام عصر و غروب بروید.ماهی تن جزء محبوب‌ترین ماهی‌هایی است که در بازار عرضه می‌شود. غذاهای محلی دیگری را با رفتن به بازار می‌توانید تهیه کنید. حتما با تور مالدیو به این بازار سری بزنید.

کاخ مولیاژ

این کاخ بسیار زیبا سبکی کلونیال یا به بیانی دیگر استعماری دارد که در مرکز ماله این شهر تاریخی قرار گرفته است.سلطان محمد شمس الدین در سال ۱۹۰۶ این کاخ را برای پسرش ساخت تا سکونتگاهی برای وی باشد. اما حکومتش پیش از وقوع این اتفاق سرنگون شد.پس از آن از ساختمان به‌عنوان سکونتگاه خصوصی و برای ریاست جمهوری مالدیو استفاده شد.چون ساختمان این کاربری را دارد متاسفانه نمی‌توان از داخل آن بازدید کرد. نمای بیرونی این کاخ نیز بسیار زیبا است و حتی از تماشای محیط بیرون کاخ نیز لذت بسیاری خواهید برد.این کاخ ارزش دیدن با تور مالدیو را دارد.

آبشارهای شگفت انگیز ایگواسو در تور برزیل

آبشارهای ایگواسو برزیل یا آرژانتین

 آبشارهای ایگواسو که دارای ۲۵۷ آبشار در راهی به درازای ۷/۲ کیلومتر است واقع شده در مرز برزیل و آرژانتین هستند. این آبشارها جز یکی از عجایب هفت‌گانه جهان برگیزده شده‌اند و در لیست میراث طبیعی یونسکو وجود دارند. این مقاله از این جاذبه بی‌نظیر جهان سخن می‌گوید و اگر می‌خواهید به برزیل یا آرژانتین سفر کنید، حتما به این مناطق زیبا سر بزنید. شما می‌توانید با تور برزیل از این مکان ها دیدن کنید. آبشارهای ایگواسو از امتدلد رودخانه ای با همین اسم شکل گرفتته که داخل مرز برزیل یا همان استان پارانا و آرژانتین یا همان استان میسیونز واقع شده است. رودخانه به‌وسیله ی این آبشار به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم شده است. مسیر این رودخانه تا مرکز شهر کوریتیبا (پارانا) آمده است. بخش زیادی از رود واقع در برزیل است و بخش بیشتر آبشار ها در آرژانتین واقع شده. در حقیقت این آبشار به‌شکل جی انگلیسی (J) هستش و ۸۰% آن در آرژانتین و ۲۰ درصد آن در برزیل است. شما اگر با یک تور برزیل سفر کنید تمام این مکان ها را به شما نشان خواهند داد.

تور برزیل

ویژگی‌های آبشارهای ایگواسو برزیل

بلندی هرکدام از آبشارها چیزی وسط ۶۰ تا ۸۲ متر است و تعداد آبشارهای کوچک، بستگی به سطح آب در زمان های گوناگون سال چیزی وسط ۱۵۰ تا ۳۰۰ آبشار است. حدودا نصفی از جریان آب به داخل شکافی به نام گلوگاه شیطان می‌رود. گلوگاه شیطان به‌شکل یو انگلیسی ( U ) است؛ ۸۲ متر بلندی، ۱۵۰ متر پهنا و ۷۰۰ متر درازا دارد. در هرسال به خاطر فرسایش آبی، ۳ میلی‌متر از از لبه های آبشار کم می‌شود. آب ایگواسوی پایین داخل دره ای انباشته شده و به رودخانه پارانا می‌رود، که در برابر آن سد ایتایپو ساخته شده است. محل برخورد جریان های آب، مرز میان برزیل، آرژانتین و پاراگوئه است. ایگواسو در هر سال جریان آب متوسط ۱۷۴۶ متر مکعب بر ثانیه را به وجود می آورد و پس از آبشار نیاگارا رتبه ۲ را دارد. اگر قصد دیدن از این جاذبه ی گردشگری را دارید به تور برزیل بروید.

آبشارهای ایگواسو برزیل تقریبا با آبشارهای ویکوتوریا در مرز میان زامبیا و زیمباوه مقایسه می‌شود و در برابر ویکتوریا پهن‌تر هستند. مه و ذرات آبی که از میان گلوگاه شیطان آن به هوا پرتاب می‌شود از ۳۰ الی ۱۵۰ متر بلندی دارد. حتما به تور برزیل بروید و از این آبشار دیدن کنید.

آشنایی با شهر ایگواسو

اسم این منطفه  فوز دو ایگواسو (دهانه رود ایگواسو) است که واقع در مرز آبشارهای ایگواسو برزیل است. ایگواسو جزو شهرهای بزرگ استان پارانا محسوب می‌شود. جمعیت شهر حدود ۲۶۵۰۰۰ نفر و در ۶۵۰ کیلومتری غرب کوریتیبا (مرکز استان پارانا) واقع شده است.

از مهم‌ترین خوصوصیات شهر ایگواسو جاذبه توریستیی و متفاوت بودن فرهنگ آن است. تقریبا ۸۰ نوع ملیت با بیشترین ملیت پرتقالی، ایتالیایی، چینی، آرژانتینی و پارگوئه ای در  کنار هم داخل این شهر زندگی می‌کنند. اساس اقتصاد آن مربوط به توریست ها است و و پس از مسئله گردشگری تجارت و خدمات همچنین در سال‌های جدید رونق یافته است پس حتما تور برزیل را در سفر های خود قرار دهید.

بر طبق برسی هایی که به‌وسیله مؤسسه گردشگری برزیل (Embratur) عمل شده، در سال‌های جدید ایگواسو پس از ریو پر طرفدارترین و پر توریست ترین مقصد گردشگری تفریحی در برزیل بوده است. بر طبق بیانات روزنامه گاردین، گردشگران بریتانیایی این آبشار را جزو محبوب‌ترین مقصد های  گردشگری برگزیده اند و شبکه CNN این آبشار را در لیست ۱۴ منطقه رمانتیک جهان اعلام کرده است. ساخت پل دوستی و سد ایتایپو  در این شهر باعث شد پیشترفت چشمگیری کند.

مهیج‌ترین جاذبه های تور آفریقای جنوبی

این کشور تنوع بسیاری دارد و همین امر موجب می‌شود تا تجربه‌های بی‌نظیری برای گردشگران به‌جای بماند. آفریقای جنوبی بهترین مکان برای مسافرت خانوادگی و غیره خانوادگی است که می‌توانید حتی به‌تنهایی کوله‌گردی کنید و از مناظر آن لذت ببرید. این کشور برای هر سلیقه‌ای می‌تواند سرگرم‌کننده باشد.با تور آفریقای جنوبی حتما به این کشور زیبا سفر کنید. اگرعاشق هیجان هستید بهترین مورد برای شما تور آفریقای جنوبی است. در این مقاله بخشی از جاذبه‌های هیجان‌انگیز این کشور را به‌طور مختصر شرح داده‌ایم تا مناطق دیدنی این کشور را بهتر بشناسید و با خیال آسوده با تور آفریقا به این کشور سفر کنید.

تور آفریقا جنوبی

قفس کوسه در گانسبای

یکی از مهیج‌ترین کارهایی که در آفریقای جنوبی می‌توانید انجام دهید رفتن به قفس کوسه ها است.این کار فقط به افرادی که عاشق ترس و هیجان هستند پیشنهاد می‌شود.قرار گرفتن در قفس و تماشای دنیای زیر آب بسیار لذت‌بخش است.شما با تور آفریقای جنوبی می‌توانید حیات موجودات دریایی و انواع شکارچیان دریایی را از نزدیک ببینید. افرادی که کمی ترس نسبت به این قضیه دارند می‌توانند بیرون از آب به تماشای کوسه ها بپردازند. شما نیازی ندارید تا تجهیزات غواصی با خود همراه داشته باشید، هرآنچه که لازم باشد را مسئول بخش مورد نظر به شما خواهد داد. قفس کاملا امن بوده و نهایتا تا یک‌متر زیر آب می‌رود. با انجام این کار تجربه‌ی بی‌نظیری برای خود رقم خواهید زد.این تور به عوامل مختلفی من جمله شرایط جوی، برخورد کوسه‌ها و وضعیت دریا بستگی دارد وزمان آن بین ۵-۳ ساعت متغیر است. اگر می‌خواهید تور آفریقای جنوبی را انتخاب کنید بهترین زمان برای سفر بین ژوئن و سپتامبر است. در این بازه روزانه حدود ۵-۴ کوسه در آب ها مشاهده می‌شود.

پرش با بلندترین کشِ دنیا را تجربه کنید

اگر به‌دنبال آدرنالین و هیجان بیشتر هستید حتما این پرش را امتحان کنید. این ماجراجویی فوق‌العاده را هرگز فراموش نخواهید کرد. این برنامه از سال ۱۹۷۷ توسط شرکت فیس آدرنالین برگزار می‌شود. محل برگزاری آن بر بزرگ ترین پل این کشور و روی رودخانه بلوکرانس است. این رودخانه در مرزهای غربی و شرقی کیپ تاون است که در امتداد گاردن روت است. پیش‌تر این مکان جزء بزرگ‌ترین ها برای انجام این کار بود اما اکنون در رتبه‌ی سوم قرار دارد. کسانی که دنبال هیجان هستند حتما پرش با کش را در این مکان زیبا امتحان کنند. شما می‌توانید با تور آفریقای جنوبی و انتخاب پکیج مورد نظر از حضور یافتن در این مکان لذت ببرید.پس اگر دل این کار را دارید حداقل برای یک‌بار امتحانش کنید.

مطالب مرتبط:

منبع سام سیر

دیدگاه