ارزان‌ترین مسیر برای سفر از تهران به مشهد

بخش تبلیغات
بخش تبلیغات سه شنبه، ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
ارزان‌ترین مسیر برای سفر از تهران به مشهد

سفر از آن موضوعاتی است که تجربیات در آن حرف اول را می‌زند. با رعایت برخی نکات می‌توانید برای سفرتان برنامه بهتری بچینید و هزینه‌ها را کاهش دهید.

همیشه و در هر موضوعی نکاتی وجود دارد که با توجه به آن‌ها می‌توان به نتیجه‌ای بهتر دست پیدا کرد. سفر هم از آن موضوعاتی است که تجربیات در آن حرف اول را می‌زند. در ادامه به بیان نکات و تجربیاتی مهم درباره انتخاب وسیله سفر، بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیما تهران مشهد و دیگر روش‌های تهیه بلیط هواپیما با قیمت مناسب می‌پردازیم.

اما پیش از آن لازم می‌دانیم تا مقایسه‌ای از این دو وسیله سفر داشته باشیم تا به شما کمک کنیم که از میان سفر با هواپیما و قطار یکی را انتخاب کنید. از انتخاب وسیله سفر تا بهترین زمان رزرو بلیط برای دستیابی به بهترین قیمت و هر نکته مهم دیگری که برای سفر به این شهر زیارتی باید بدانید را در این مقاله مورد بررسی قرار می‌دهیم.

سفر به مشهد، با قطار یا هواپیما؟

پاسخ این موضوع کاملا بستگی به موقعیت مورد نظر دارد. برای مثال اگر به یک سفر کاری می‌روید و زمان برای شما مسئله مهمی است و باید در زمان مشخصی در مشهد حضور داشته باشید، به‌دلیل طولانی بودن راه، سفر با هواپیما را به شما توصیه می‌کنیم.

اما در صورتی که عجله‌ای ندارید یا نمی‌خواهید هزینه بلیط هواپیما را بپردازید، بلیط قطار تهران مشهد گزینه بسیار مناسبی است. خصوصا که قطارهای مسیر تهران به مشهد در ساعات و روزهای گوناگون و در کلاس‌های مختلف (از نظر کیفیت و امکانات) موجود است.

مزایای سفر به مشهد با هواپیما

فرودگاه مشهد

مهم‌ترین امتیازی که در سفر با هواپیما به‌دست می‌آورید زمان است. با این وجود شما زمان بیشتری برای لذت بردن از سفر یا رسیدن به امور خود خواهید داشت.

یکی از مزایای استفاده از هواپیما برای سفر، امنیت آن است. بله، امنیت آن. درمجموع امنیت سفرهای هوایی به نسبت سفرهای زمینی بیشتر است و عده‌ای به اشتباه تصور می‌کنند که سفرهای زمینی ایمن‌تر هستند.

علاوه بر این، در سفر با هواپیما خدماتی وجود دارد که این خدمات در سفر با قطار یا اتوبوس وجود ندارند. در صورتی که نیاز به خدماتی بیشتر از این میزان دارید، می‌توانید در هنگام رزرو بلیط هواپیمای تهران مشهد کلاس پروازی درجه یک را انتخاب کنید.

مزایای سفر به مشهد با قطار

قطار به مشهد

سفر از تهران به مشهد با قطار نیز می‌تواند با سرعت بیشتری انجام شود. ممکن است به دلایلی قصد سفر با هواپیما را نداشته باشید و به‌دنبال بهترین راه برای سفری سریع به این شهر باشید.

در این صورت پیشنهاد ما به شما استفاده از قطارهای سریع السیر است که با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت امکان رسیدن به مقصد را در کمتر از هشت ساعت برای شما فراهم می‌کنند.

اما اگر عجله‌ای ندارید و قصد دارید که از مسیر سفر خود لذت ببرید می‌توانید از قطارهای کوپه‌ای در کلاس‌ها و قیمت‌های مختلف استفاده کنید. به‌دلیل تردد زیاد در این مسیر قیمت بلیط قطار تهران مشهد از تنوع خوبی برخوردار است و حتما گزینه‌ی مناسب خود را پیدا خواهید کرد.

اما در صورتی که قصد سفر با هواپیما را داشته باشید و بخواهید بلیط مشهد را با بهترین قیمت تهیه کنید، به نکات مهمی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم توجه کنید.

رزرو بلیط تهران مشهد با بهترین قیمت

اگر به‌دنبال این هستید که بلیط هواپیمای مشهد را با بهترین قیمت ممکن تهیه کنید دو راه عملی پیش روی دارید. یا اینکه سراغ بلیط هواپیمای چارتری بروید یا اینکه بهترین زمان برای تهیه بلیط هواپیمای مشهد با بهترین قیمت را بدانید و در این زمان‌ها پرواز‌ها را رصد کنید.

در ادامه به نکاتی زیرپوستی در مورد رزرو بلیط چارتری مشهد و بهترین زمان تهیه بلیط هواپیما می‌پردازیم.

خرید بلیط چارتر تهران مشهد

مسیرهایی مانند مسیر هوایی تهران مشهد که از تردد بسیار بالایی برخوردار هستند، ممکن است در مواقعی تردد کمتری داشته باشند. این زمان‌ها معمولا بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیمای مشهد هستند.

در این زمان‌ها که به آن زمان‌های کم تردد یا کم گردشگر (Low Season) گفته می‌شود می‌توانید بلیط هواپیمای چارتر را حتی تا نصف قیمت واقعی آن تهیه کنید.

رزرو بلیط تهران مشهد در بهترین زمان ممکن

البته ممکن است در این زمان‌ها نیازی به تهیه بلیط نداشته باشید و قصد سفر در این دوره‌ها را نداشته باشید. در این صورت بهترین گزینه‌ای که در پیش دارید این است که بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیمای تهران مشهد را بدانید.

پیش از هر چیز لازم است چند نکته مهم درباره رزرو بلیط را بدانید. در صورتی که از نظر زمانی برنامه‌ای انعطاف‌پذیر دارید، می‌توانید در اواسط هفته نسبت به تهیه بلیط اقدام کنید.

اواسط هفته معمولا بهترین زمان برای رزرو بلیط تهران به مشهد در زمان‌های عادی است. به‌طور مثال قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد ماهان در روزهای یکشنبه و دوشنبه در پایین‌ترین نرخ خود قرار دارد.

رزرو بلیط‌های اول صبح نیز از دیگر گزینه‌های جذابی است که می‌توانید به آن فکر کنید. این پرواز‌ها علاوه بر ویژگی‌های مخصوص به خود معمولا قیمت بهتری دارند؛ چراکه در اکثر مواقع مسافران تمایل کمتری برای سفر در ساعت‌های اولیه صبح را دارند و این پروازها به‌دلیل کم‌طرفدار بودن با قیمت‌های بهتری عرضه می‌شوند.

بلیط لحظه آخری تهران مشهد

بلیط‌های لحظه آخری فرصتی هستند که نباید آن را فراموش کنید. تهیه این بلیط‌ها ممکن است سخت به نظر برسد؛ اما این‌طور نیست. با کمی پیگیری از فروشنده‌های آنلاین بلیط هواپیما می‌توانید فرصت‌های خوبی برای تهیه بلیط لحظه آخری به دست بیاورید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه