جشنواره گل کوکنهف هلند، امسال به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود

نگین توکلی
نگین توکلی شنبه، ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۰
جشنواره گل کوکنهف هلند، امسال به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود

کشور هلند، هر سال میزبان فستیوال بی‌نظیر گل‌های لاله در ماه مارس تا مه، است، اما سال ۲۰۲۰ با شروع فاجعه ویروس کرونا، این فستیوال را مانند هزاران رویداد دیگر در جهان کنسل کرد. اما ناامید نشوید، چون می‌توانید با یک تور مجازی آنلاین، به میان شگفتی این گل‌های زیبا بروید.

در این زمان از سال، کشور هلند معمولا با لاله‌های زیبا فرش می‌شود که میلیون‌ها گردشگر را به‌سمت خود جلب می‌کنند. اگرچه امسال، پس از بسته‌شدن اماکن عمومی توسط دولت این کشور برای مقابله با شیوع ویروس کووید ۱۹، آن‌ها را فقط می‌توان به‌صورت آنلاین تماشا کرد.

بسته‌شدن اماکن عمومی به این معنا است که نمایشگاه مشهور گل «کوکنهف»، امسال برگزار نمی‌شود. این اتفاق برای بسیاری از گردشگرانی که برای رفتن به این رویداد، برنامه‌ریزی کرده بودند، بسی ناراحت‌کننده و تاسف‌بار است. این فستیوال، هر سال در باغ گل ۳۲ هکتاری کوکنهف که قدمت آن به سال ۱۸۵۷ برمی‌گردد و در شهر لیسی قرار دارد، برگزار می‌شود.

باغ گل کوکنهف، بزرگ‌ترین باغ گل پیاز در جهان، بیش از هفت میلیون پیاز و حدود ۸۰۰ گونه لاله را در خود پرورش می‌دهد. این باغ به‌مدت هشت هفته از ماه مارس تا مه (اوایل فروردین تا اواخر اردیبهشت) برای بازدید عموم باز می‌شود، زمانی که زمین‌های باغ و نمایشگاه خارق‌العاده لاله‌های رنگارنگ، نرگس‌های زرد و سنبل‌ها در حال شکوفایی هستند.

فستیوال گل لاله هلند

باغ گل کوکنهف، بیش از ۸۰۰ گونه لاله دارد

این فستیوال، در حال حاضر تصمیم گرفته است تا «تور مجازی کوکنهف» را راه‌اندازی کند. در این تور می‌توانید مجموعه‌ای از ویدئوها از بخش‌های مختلف این باغ را تماشا کنید و حسابی لذت ببرید.

باغبانی به نام «اوون» (Gardener Owen)، زیباترین سنبل‌های پارک را در یک ویدئو به شما نشان می‌دهد، در حالی که مدیرعامل «بارت» (Bart)، بازدیدکنندگان را به مکان موردعلاقه خود در پارک می‌برد و باغبانی به نام «دان» (Daan)، باغ ساحلی، «میل فارست» (Mill Forest) و فواره را به شما نشان می‌دهد.

کوکنهف می‌گوید:

در ماه‌های قبل از شروع فصل بهار، تلاش‌های زیادی برای ارائه یک تجربه زیبا و بی‌نظیر به بازدیدکنندگان صورت گرفته است. در حال حاضر، پارک به زیبایی شکوفه کرده است و در هفته‌های پیش‌رو، هر لحظه زیباتر خواهد شد. کوکنهف دوست دارد این فضای زیبا را با این شعار، به همگان نشان دهد، «اگر مردم نمی‌توانند به کوکنهف بیایند، ما کوکنهف را به خانه‌های آن‌ها خواهیم برد».

شما می‌توانید به وب‌سایت باغ گل کوکهنف یا کانال یوتیوب آن‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر، سر بزنید.

مطالب مرتبط:

منبع lonelyplanet

دیدگاه