تغییر ساعت کاری موزه‎ ها و محوطه‎های تاریخی خوزستان به دلیل گرما

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا سه شنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
تغییر ساعت کاری موزه‎ ها و محوطه‎های تاریخی خوزستان به دلیل گرما

سرپرست معاونت میراث‌ فرهنگی اداره ‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از تغییر ساعت کاری موزه‎ها و محوطه‎های تاریخی استان تا پایان تابستان ۹۸ خبر داد.

احمدرضا حسینی ‎بروجنی، سرپرست معاونت میراث‌ فرهنگی اداره ‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان، با اعلام این خبر اظهار داشت:

با توجه به بررسی‎های به‌عمل ‎آمده درخصوص شرایط جغرافیایی و مشکلات جوی خوزستان و به پیشنهاد اداره‎کل میراث فرهنگی استان و موافقت مدیرکل موزه‎ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی، ساعت کاری موزه‎ها و محوطه‎های تاریخی استان تا پایان تابستان تغییر کرد.

وی افزود:

براین اساس، از دوشنبه (۲۷ خردادماه ۱۳۹۸) تا یکشنبه (۳۱ شهریورماه ۱۳۹۸)، ساعت کاری موزه‎ها و محوطه‎های تاریخی دارای فروش بلیط استان خوزستان که وابسته به سازمان میراث فرهنگی هستند، صبح‎ها از ساعت ۸ تا ۱۲ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ است.

استان خوزستان دارای پنج موزه فعال است که عبارت‌اند از، موزه شوش، موزه هفت‎تپه، موزه آبادان، موزه مسجدسلیمان و موزه دزفول؛ این در حالی است که سازه‎های آبی تاریخی شوشتر، کاخ آپادانا و قلعه شوش و چغازنبیل نیز سه محوطه‎‎ی تاریخی استان دارای بلیط‎فروشی هستند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه