پروازهای داخلی فرودگاه امام به‌زودی آغاز می‌شود

سعیده خلیلی‌صفا
سعیده خلیلی‌صفا یکشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
پروازهای داخلی فرودگاه امام به‌زودی آغاز می‌شود

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آغاز پروازهای داخلی از ترمینال یک فرودگاه امام همزمان با افتتاح ترمینال «سلام» خبر داد.

علی رستمی، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، ضمن اعلام آغاز پروازهای داخلی فرودگاه امام خمینی و توسعه برنامه پروازی این فرودگاه گفت:

عملیات حج امسال قطعاً از ترمینال «سلام» انجام می‌شود و این ترمینال اکنون صد درصد آماده افتتاح است.

وی افتتاح «سلام» را نقطه شروع خوبی برای آغاز رقابت فرودگاه امام با فرودگاه‌های منطقه دانست و گفت:

فرودگاه‌ها با سطح خدمات کلا‌س‌بندی می‌شوند و در کلاس A ظرفیت فرودگاه امام ۸۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و ما می‌توانیم سهم بیشتر در حوزه هوایی در منطقه داشته باشیم.

به گفته‌ رستمی ترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) سالانه تا حدود پنج میلیون، ظرفیت جابه‌جایی مسافر دارد. ترمینال سلام پیش‌تر و در آغاز ساخت برای پروازهای زیارتی در نظر گرفته شده بود و از آن به عنوان یک ترمینال زیارتی یاد می‌شد؛ با ارتقای طرح و تبدیل آن به یک ترمینال گالری و همزمان با افزایش سطح خدمات در این ترمینال قرار شد کلیه پروازهای خارجی در این ترمینال انجام شود.

رستمی در این باره گفت:

«سلام» یکی از ترمینال‌های با سطح خدمات مطلوب است و اکنون ظرفیت آن افزایش یافته و به همین دلیل کلیه پروازهای خارجی از سلام انجام می‌شود و فقط یک ترمینال زیارتی نیست.

وی خبر داد که همزمان با افتتاح ترمینال «سلام» پروازهای داخلی از ترمینال یک فرودگاه امام انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در این باره توضیح داد:

هیچ‌یک از پروازهای فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام منتقل نمی‌شود؛ بلکه در ترمینال یک فرودگاه امام، پروازهای جدیدی به مقاصد مشهد، کیش، شیراز و اصفهان و سایر شهرها برقرار می‌شود و انتخاب با مردم است که از فرودگاه امام به سایر شهرهای ایران سفر کنند یا از فرودگاه مهرآباد.

رستمی این تصمیم را در راستای تکمیل شبکه پروازی فرودگاه امام دانست و گفت:

مردم شهرهای اطراف فرودگاه و حتی شرق تهران دسترسی آسان‌تری به فرودگاه امام دارند. ضمن اینکه شخص مسافر بهتر می‌داند که استفاده از خدمات کدام فرودگاه برایش بهتر است. به این ترتیب، قدرت انتخاب مسافران بیشتر خواهد شد.

طبق اظهارات مدیرعامل فرودگاه امام، با انتقال پروازهای خارجی به ترمینال سلام، بار ترافیکی ترمینال یک کاهش پیدا می‌کند و شهر فرودگاهی امام این ظرفیت را با برقراری پروازهای داخلی از این ترمینال پر می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) همچنین خبر داد که همزمان با افتتاح ترمینال سلام، منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی نیز هم افتتاح می‌شود و گفت:

ساختمان های اداری و عملیاتی منطقه آزاد، ساختمان استقرار شرکت‌ها، مرکز نوآوری و همچنین انبار مسقف پنج هزار مترمربعی و انبار روباز ۱۰ هزار متر مربعی به همراه پارگینگ خودروهای سبک وسنگین نیز افتتاح خواهد شد.

اگر به‌دنبال خرید بلیط هواپیما هستید، می‌توانید از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو، بلیط ارزان هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خریداری کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه