ویزای ایران و عراق رایگان خواهد شد

نیکی قره گوزلویان
نیکی قره گوزلویان پنجشنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰
ویزای ایران و عراق رایگان خواهد شد

صدور ویزای رایگان بین ایران و عراق، از پایان فروردین ۱۳۹۸ اجرایی خواهد شد، و ویزای ایران در اربیل عراق با پست ارسال می‌شود.

در سفر اخیر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به عراق و دیدار با وزیر گردشگری این کشور، طرفین مذاکره درباره صدور ویزای رایگان عراق بین دو کشور به توافق رسیده‌اند. این اقدام به دلیل افزایش آمار گردشگران دو طرف و همچنین بالا رفتن قیمت این ویزای عراق (در حد ۱۰ دلار) انجام شد. علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این باره گفت:

درخواست شده بود تا ویزای بین دو کشور حذف شود، اما طرفین عراقی بنا به ملاحظاتی با لغو کامل ویزا موافقت نکردند. در حال حاضر توافق شده است تا دو طرف هزینه صدور ویزا را حذف کنند.

علاوه بر آن، پس از توافق اقلیم کردستان عراق و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این منطقه، ارائه ویزای سفر به ایران بدون مراجعه به کنسولگری و از طریق پست انجام می‌شود. با اجرایی شدن این توافق که از هفته آینده و با اعلام رسمی سازمان پست اقلیم کردستان عراق انجام خواهد شد، مسافران می‌توانند بدون مراجعه به دفاتر پست وابسته به اداره کل پست استان اربیل، ویزای جمهوری اسلامی ایران خود را دریافت کنند.

شما نیز اگر علاقه‌مند هستید تا با تورهای مختلف به اقصی نقاط ایران و جهان سفر کنید، با جستجوی تور در کجارو، تورهای ده‌ها آژانس معتبر را مشاهده و مقایسه کرده و تور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

منبع عکس: ایرنا

مطالب مرتبط:

دیدگاه