گشایش نمایشگاه عکس خیام و اهدای مدال طلا به برترین عکس نجومی

زهرا  آذرنیوش
زهرا آذرنیوش سه شنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
گشایش نمایشگاه عکس خیام و اهدای مدال طلا به برترین عکس نجومی

ششمین نمایشگاه جشنواره بین‌المللی عکس خیام جمعه ۲۱دی ماه برگزار می‌شود، و در آن به بهترین عکس با موضوع نجوم، مدال طلای خیام اعطا می‌شود.

مراسم اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام جمعه، ۲۱ دی ۹۷ برگزار می‌شود. به نقل از روابط عمومی دفتر فیاپ در ایران، مراسم اهدای جوایز و گشایش نمایشگاه ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان زیباسازی شهر تهران، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، فرهنگستان هنر و موسسه صبا جمعه ۲۱ دی ماه، ساعت ۱۷ در فرهنگستان هنر واقع در خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان طالقانی، شماره ۱۵۵۲ برگزار می‌شود.

نمایشگاه آثار برتر نیز ۲۱ تا ۲۷ دی از ساعت ۱۰ تا ۱۸ برای بازدید عموم علاقه‎مندان در نگارخانه خیال موسسه صبا و فرهنگستان هنر دایر است. پیش از مراسم اهدای جوایز، کارگاه آموزشی با موضوع «خوانش عکس و داوری بین‌المللی» با حضور ریکاردو بوسی، رییس فیاپ از ایتالیا، فردی ون گیلبرگن، معاون فیاپ از بلژیک و علی سامعی، نماینده فیاپ در ایران، در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

در ششمین دوره جشنواره بین‌المللی عکس خیام ۱۳۴۰۹ قطعه عکس از هنرمندان ۵۰ کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است. در این دوره جشنواره درمجموع ۱۶۰۰ دلار جایزه نقدی به‌همراه نشان جشنواره به برگزیدگان اهدا خواهد شد. به‌منظور نکوداشت فعالیت‌های خیام در زمینه نجوم، مدال طلای خیام به بهترین عکس با موضوع نجوم نیز اهدا خواهد شد. جشنواره بین‌المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و به‌منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، فیلسوف، منجم و ریاضی‌دان بزرگ ایرانی، توسط نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس، وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط:

منبع isna

دیدگاه