توسعه زیرساخت‌های گردشگری بوشهر، لازمه میزبانی از مسافران نوروزی

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی سه شنبه، ۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
توسعه زیرساخت‌های گردشگری بوشهر، لازمه میزبانی از مسافران نوروزی

بوشهر از استان‌های جنوبی کشور که میزبان بسیاری از گردشگران و مسافران در تعطیلات نوروزی است که باید در راستای زیباسازی شهر و توسعه زیرساخت‌ها این شهر اهتمام و تلاش شود.

بندر بوشهر از بنادر قدیمى و تاریخى ایران به‌‌شمار مى‌رود و داراى قدمت تاریخى و درخشان و سابقه پنج هزار ساله است. نام پیشین بندر بوشهر، ریشهر بوده است. طبق اسناد به دست آمده از منطقه ریشهر، واقع در ۳ کیلومترى بندر بوشهر، نمایانگر این است که از هزاره سوم پیش از میلاد مسیح، این بندر شهرى آباد بوده و از مراکز عمده امپراطورى باستانى عیلامى بشمار مى‌رفته است.

این شهر جاذبه‌های دیدنی زیادی دارد که دیدن آن‌ها را نباید از دست داد. برخی از این دیدنی‌های جذاب بندر بوشهر شامل مدرسه تاریخی سعادت، عمارت گلشن، کشتی رافائل، موزه رئیس علی دلواری، موزه دریانوردی خلیج‌فارس، عمارت ملک، شهر باستانی ریشهر، کلیسای ارامنه گریگوری، گورستان شغاب، پارک جنگلی چاه‌کوتاه، منطقه حفاظت‌شده حله، عمارت دهدشتی و گورستان انگلیسی‌ها اشاره کرد.

حمید بردستانی مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های گردشگری  در سطح شهر بوشهر بیان کرد که برای پذیرایی از مهمانان نوروزی باید شهرداری بوشهر آماده شود.

حمید بردستانی در بازدید از امکانات و زیرساخت‌های گردشگری شهر بوشهر گفت:

بندر بوشهر مرکز استان و بزرگترین شهر استان است که باید در این شهر در راستای توسعه زیرساخت‌ها و زیباسازی شهر اهتمام ورزیم.

مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر افزود که باید در دستور کار شهرداری بوشهر، توسعه زیرساخت‌های گردشگری قرار گیرد و باید بهره لازم را با توجه به پتانسیل‌های موجود ببریم.

وی در ارتباط با اقدامات شهرداری بوشهر برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی و گردشگران خاطر نشان کرد که مقرر شد که شهرداری به مجموعه‌های موجود و در نقاط پراستفاده ۸۰ چشمه سرویس بهداشتی و تعدادی حمام را اضافه کند.

مدیرکل دفتر شهری استانداری بوشهر در ارتباط با وضعیت چرخ فلک بزرگ بوشهر نیز تصریح کرد که مسئولان شهرداری قول مساعد برای آمادگی و بهره‌برداری از چرخ فلک پارک شغاب برای ایام دهه فجر داده‌اند

بردستانی از استقرار کمپ اسکان گردشگران در دهکده گردشگری بوشهر خبر داد و افزود:

با هماهنگی صورت گرفته با شهرداری مقرر شد که کمپ اسکان مسافران را در دهکده گردشگری پیش‌بینی و برای استفاده مسافران تجهیز کند.

وی یادآور شد که در حد فاصل میدان المپیک تا میدان رییسعلی دلواری خیابان گردشگری نیز طراحی شده که برای برنامه‌ریزی ایام نوروز در مرحله واگذاری به بخش خصوصی است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه