هواداری از فوتبال ایران در دبی چقدر تمام می‌شود؟

زهرا  آذرنیوش
زهرا آذرنیوش دوشنبه، ۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
هواداری از فوتبال ایران در دبی چقدر تمام می‌شود؟

بلیطهای بازی اول ایران در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در دبی به پایان رسید. هزینه‌های سفر به دبی برای گردشگران ورزشی چقدر است؟

مقاله‌ی مرتبط:

گردشگران ورزشی از پرشورترین گردشگران جهان به شمار می‌آیند که در فصل مسابقات ورزشی برای شرکت در رقابت‌های مختلفی همچون جام‌جهانی فوتبال رهسپار کشورهای مختلف می‌شوند تا از تیم مورد نظرشان حمایت کنند. امسال دبی میزبان این رقابت‌ها بوده و گردشگران مختلف از کشورهای آسیایی را که برای دیدن بازی‌های تیم ملی کشورشان به آنجا می‌روند، پذیرا می‌شود. حضور هواداران ایرانی در این رقابت‌ها می‌تواند تیم  ایران را که در جام‌جهانی اخیر نمایش خوبی را از خود برجای گذاشت، به سمت قهرمانی هدایت کند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران، درباره هزینه سفر برای حضور در جام‌ملت‌های آسیا امارات گفت:

پکیج‌های سفری که برای حضور هواداران از ایران در رقابت‌های جام‌ملت‌های آسیا تنظیم شده از قیمت پایه ۳٫۵ میلیون تومان شروع می‌شود و بسته به نوع هتل و مخارج دیگری که خود مسافران انتخاب می‌کنند، می‌تواند افزایش داشته باشد.

قربانی اضافه کرد:

پکیجی که برای این موضوع ترتیب داده شده، شامل چهار روز و پنج شب بوده و هزینه‌های ویزا، اقامت در هتل، بلیط هواپیما و یک بازی تیم‌ملی را شامل می‌شود. هزینه‌های دیگر مسافران که شامل هزینه‌های جانبی همچون خورد و خوراک است، برعهده خود گردشگران است.

قربانی با بیان اینکه پکیج ۳٫۵ میلیونی پایین‌ترین قیمت سفر به جام‌ملت‌ها بوده که در آن تنها یک بازی تیم‌ملی پیش‌بینی شده است، گفت:

در صورتی که گردشگران بخواهند تماشاگر بازی‌های بیشتری از تیم ملی در امارات باشند، به ازای هر بازی بیشتر، سه چهار روز به اقامت آن‌ها و در نتیجه حداقل ۲ تا ۲٫۵ میلیون تومان به هزینه‌ آن‌ها اضافه خواهد شد.

وی افزود:

اگر گردشگران در ابتدا پکیج با یک بازی را هم انتخاب کنند، اما در امارات تصمیم بگیرند که بازی‌های بیشتری را در کنار تیم‌ملی حاضر باشند، امکان تغییر پرواز برگشت برای آن‌ها وجود دارد. در این رقابت‌ها همه بازی‌های تیم ملی در یک شهر انجام می‌شود، به همین دلیل امکان تغییر بلیط برگشت از چند روز قبل وجود دارد که برای بار اول بدون جریمه انجام شده، ولی اگر بعد از یکبار تغییر، مسافران مجددا بخواهند پرواز خود را تغییر دهند، باید جریمه‌ای را به ایرلاین مورد نظر بپردازند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران چنین ادامه داد: هتلی که در پکیج ۳٫۵ میلیونی در نظر گرفته شده سه ستاره معمولی بوده که هزینه اقامت در چند شب آن ۱٫۵ تا ۲ میلیون تومان تمام می‌شود. هرکدام از مسافران که بخواهند می‌توانند هتل‌های چهار و پنج ستاره را نیز انتخاب کنند که به‌طور میانگین برای هر ستاره یک میلیون تومان به هزینه اقامت‌ آن‌ها اضافه می‌شود.

وی تعداد افرادی که در این تور تیم ملی را همراهی می‌کنند، را به‌طور دقیق ارزیابی نکرد و توضیح داد:

بعد از آنکه بازی‌ها شروع شود می‌توان آمار نسبی داد که چه تعداد افراد در آن حضور داشتند. وی باتوجه به اطلاعات دریافتی خود وضعیت استقبال مردم از این پکیج خوب ارزیابی نکرد و علت آن را، هم زمانی برگزاری رقابت‌ها با امتحانات دی‌ماه مدارس دانست.

 منبع عکس کاور:dubaiticketnet

مطالب مرتبط:

منبع ilna

دیدگاه