راهکار فرودگاه مونیخ برای جا دادن بزرگ ترین هواپیمای دنیا در آشیانه

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی دوشنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
راهکار فرودگاه مونیخ برای جا دادن بزرگ ترین هواپیمای دنیا در آشیانه

 از آنجا که دم هواپیماهای ایرباس  A۳۸۰ در آشیانه‌ی فرودگاه مونیخ جا نمی‌شد، درهایی با یک سوراخ بزرگ برای قرار دادن دم هواپیما ساخته شد.

جالب است بدانید که درهای فرودگاه مونیخ، سوراخ خیلی بزرگی دارد تا دم ایرباس A۳۸۰ در آن قرار بگیرد. این فرودگاه، درهای سفارشی برای آشیانه‌ی هواپیما نصب کرد تا امکان استقرار بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری دنیا (با ظرفیت ۸۵۳ مسافر) در آن فراهم شود و طبق طراحی آن، دم هواپیما بیرون از آشیانه قرار می‌گیرد.

فرودگاه مونیخ

از آنجا که این هواپیما ۷۳ متر طول دارد، به‌طور کامل در آشیانه جا نمی‌شد، این موضوع خبر خوشی برای کارگران تعمیر و نگهداری نبود به‌خصوص با فرارسیدن زمستان که میانگین دمای هوا به ۲ درجه سانتیگراد می‌رسد. این فرودگاه، راه‌حل مشکل را پیدا کرد و از شرکت طراحی Butzbach خواست یک‌سری در سفارشی با سوراخی در وسط آنها برای آشیانه تهیه کنند. این درهای ریلی، ۲۲ متر طول و ۱۱ متر عرض دارند و طوری در کنار هم چفت می‌شوند که دم هواپیما در سوراخ آن قرار می‌گیرد.

این آشیانه در سال ۱۹۹۲ ساخته شده است و احتمالا در آن زمان تصور نمی‌کردند که روزی هواپیماهایی به این بزرگی ساخته می‌شود. هواپیمایی لوفت‌هانزا، در ماه مارس بیش از یک سوم از ناوگان ایرباس A۳۸۰ را از فرانکفورت به فرودگاه مونیخ منتقل کرد و به همین دلیل در حال حاضر، ۵ هواپیمای غول پیکر در این فرودگاه وجود دارد. با افزایش تعداد هواپیماها، این فرودگاه می‌تواند ظرفیت مسافران در مسیرهای مختلف را افزایش دهد.

 گالری عکس‌های درهای آشیانه فرودگاه مونیخ

مطالب مرتبط:

منبع lonelyplanet

دیدگاه