وضع قوانین جدید گردشگری در رم

مریم آقائی
مریم آقائی یکشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۵
وضع قوانین جدید گردشگری در رم

رم از جمله شهرهای اروپایی است که همه ساله تعداد بسیار زیادی توریست را میزبانی می‌کند. مدیریت این تعداد توریست و قوانین مربوط به آن نقش بسیار مهمی در بقای نظم و هماهنگی در شهر و حفاظت از هنر و میراث فرهنگی آن دارد.

اگر قصد داشتید در سفر بعدی‌تان به رم سفر کنید و در حالی که با لباس گلادیاتورهای باستانی در خیابان قدم می‌زنید، نوشیدنی بنوشید، بهتر است در تصمیم‌تان تجدید نظر کنید.

قوانین جدیدی که در رم وضع شده است، به شهرداری اجازه می‌دهد که اگر افرادی را با لباس گلادیاتورها مشاهده کردند که در برابر دریافت هزینه، در حال عکس گرفتن با توریست‌ها هستند، گلادیاتورپوش را تا ۴۰۰ یورو جریمه کند.

گلادیاتور

همچنین نوشیدن در خیابان به صورت فردی یا دسته جمعی و فرو رفتن در چشمه‌های شهر هم جزو موارد ممنوعه اعلام شده‌اند.

قوانین جدید را شهرداری رم در روز پنج‌شنبه ۲۴ آبان در وب‌سایت رسمی خود منتشر کرده است.

قوانین مربوط به نوشیدنی‌ها

بر اساس قوانین جدید، از این به بعد قوانین مربوط به ممنوعیت نوشیدن نوشیدنی‌های الکلی به‌طور دائمی اجرا خواهد شد. فروش نوشیدنی الکلی در کافه‌ها هم از ساعت ۲ نیمه شب تا ۷ صبح ممنوع اعلام شده است.

قوانین جدید به افسران پلیس رم این اجازه را می‌دهد که فرد خاطی را برای مدت زمانی تا حدود ۴۸ ساعت از تردد در منطقه خاصی از شهر منع کنند. اگر این فرد بار دیگر قانون را نقض کند، ممکن است از عبور و مرور او به مدت ۶۰ روز در مناطق خاصی جلوگیری شود.

کلوسئو

شهرداری رم هدف از این قوانین را (که به گفته‌ی آن‌ها با وجوه زیادی از زندگی مردم شهر در ارتباط است،) احترام به جنبه‌ی هنری شهر و میراث فرهنگی پایتخت ایتالیا بیان کرده است.

قوانین مربوط به فرهنگ و میراث فرهنگی

واتیکان

رم هم مانند بسیاری از شهرهای دنیا دچار اورتوریسم شده است. در سال‌های اخیر چشمه‌های معروف شهر رم محلی شده است برای استحمام غیر قانونی و سلفی گرفتن‌های عجیب. در ماه آگوست درگیری بین دو توریست که قصد داشتند همزمان در چشمه‌ی رم به‌طور نمادین استحمام کنند و از خود عکس سلفی بگیرند، به یک جنجال بزرگ تبدیل شد. همچنین دو توریست کانادایی به دلیل استحمام در چشمه‌ی رم هر کدام ۴۵۰ یورو جریمه شدند.

چشمه

افسانه‌های قدیمی بیانگر این هستند که اگر توریستی علاقه‌مند است به رم بازگردد باید سکه‌ای را از روی شانه‌ی چپش در داخل آب چشمه بیاندازد.  بر اساس قوانین جدید انداختن سکه در چشمه مجاز شناخته شده است، اما اگر توریست‌ها علاقه‌مند هستند در سال ۲۰۱۹به رم بازگردند، بهتر است بدانند مهم‌ترین عامل در بازگشت آن‌ها رفتار بهینه‌ی آن‌ها در زمان حضور در شهر است.

مطالب مرتبط:

منبع edition.cnn

دیدگاه