برج لندن به مناسبت صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول، غرق در نور می شود

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی دوشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۵
برج لندن به مناسبت صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول، غرق در نور می شود

به مناسبت صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول و به یاد هزاران نفری که در طول جنگ جان خود را از دست دادند، برج لندن با هزاران مشعل روشن خواهد شد.

سال ۲۰۱۸، صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول است که به «جنگ بزرگ» معروف بود و طی پنج سال جنگ، اروپا و کل دنیا را برای همیشه تغییر داد. برای گرامی‌داشت این روز بزرگ، برج لندن (Tower of London) میزبان یک رویداد خیره‌کننده به نام «فراتر از سایه تیره‌: برج یادآوری‌ها» است. این رویداد ۸ روزه از ۴ تا ۱۱ نوامبر در لندن برگزار می‌شود و برای ادای دین به هزاران نفری که در طول جنگ جان خود را از دست دادند، پیرامون برج با هزاران مشعل روشن می‌شود.

برج لندن

در شب پایانی (۱۱ نوامبر)، روز یادبود در بریتانیا نام‌گذاری شده و سالگرد اعلام پایان جنگ در یازدهمین ساعت از یازدهمین روز از یازدهمین ماه است. این مراسم در برج لندن، در غروب خورشید شروع و مشعل‌ها از ساعت ۵ تا ۹ هر شب روشن می‌شود. ابتدا، یک شیپورچی، آهنگ «آخرین پست» را می‌نوازد که به‌طور سنتی در مراسم خاکسپاری نظامی یا به احترام جان‌باختگان جنگ نواخته می‌شود. در ادامه، نگهبانان این برج شروع به روشن کردن مشعل‌ها می‌کنند.

بسیاری از مردم در سراسر انگلستان و کشورهای مشترک‌المنافع در روز یادبود، شقایق‌های قرمز کاغذی به لباس‌شان می‌زنند و یک بیت از شعر معروف «در دشت فلاندرز» از پزشک و شاعر کانادایی سرهنگ دوم جان مک‌کری را با هم می‌خوانند. خطوط ابتدایی این شعر به شقایق‌های زیادی اشاره می‌کند که اولین گل‌هایی بودند که در سرزمین فاسد گورهای سربازان در فلاندر بلژیک رشد ‌کردند.

برج لندن

گرامی‌داشت پایان جنگ جهانی اول، طی مراسم‌های دیگری در بریتانیا و سایر کشورها برگزار می‌شود. به‌عنوان مثال، در واشنگتن دی‌سی، موزه‌های اسمیتسونین (Smithsonian Museums)، از چندین نمایشگاه جدید در مورد جنگ جهانی اول در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۱۸ (سالگرد روزی که ایالات متحده وارد جنگ شد)، رونمایی کرد. در همین زمینه، کشور فرانسه چندین مراسم در آخر هفته‌ی ۱۱ نوامبر برگزار می‌کند که شامل سخنرانی رئیس‌جمهوری، امانوئل مکرون در طاق پیروزی (Arc de Triomphe) و ادای احترام نظامی در هتل Hôtel National des Invalides می‌شود.

گالری عکس‌های مراسم برج لندن

 

مطالب مرتبط:

منبع cnn

دیدگاه