احداث و راه اندازی آکواریوم دریایی واسکله های گردشگری در بندر بوشهر

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی جمعه، ۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
احداث و راه اندازی آکواریوم دریایی واسکله های گردشگری در بندر بوشهر

با راه‌اندازی و احداث آکواریوم دریایی با گونه‌های بومی خلیج فارس اسکله‌های گردشگری می‌توان میزان ورود گردشگران داخلی و خارجی در منطقه را افزایش داد.

فرهاد قلی‌نژاد، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، با تاکید بر تشکیل کمیته تخصصی محیط زیست شورای شهر بوشهر بیان کرد که احداث اسکله‌های گردشگری طبق قوانین زیست محیطی، ایجاد مدرسه طبیعت و احداث آکواریوم دریایی با گونه‌های بومی خلیج فارس مورد توجه قرار دارد.

فرهاد قلی‌نژاد تشکیل کمیته تخصصی محیط زیست در شورای اسلامی بندر بوشهر را با توجه به شرایط اقلیمی فرهنگی اجتماعی و تاریخچه مناطق حفاظت‌شده بوشهر امری مهم و راهگشا برشمرد و افزود مردم نجیب استان بوشهر لایق سالم‌ترین، زیباترین و دوست داشتنی‌ترین محیط برای زندگی هستند.

وی تصریح کرد:

اگر در همه شهرستان‌های استان توجه ویژه‌تری به ظرفیت‌های موجود شود، شاهد تغییرات سریع و قابل مشاهده‌تری خواهیم بود که آرامش بیش از پیش مردم و قرار گرفتن در یک محیط دوست‌داشتنی و دلخواه نتیجه آن است.

فرهاد قلی‌نژاد افزود که تضمین‌کننده زندگی، بهداشت روانی و سلامت جامعه توجه به محیط زیست و اجرای استانداردهای مرتبط با آن است و بدون شک وظیفه همگانی برای تمام مردم و سازمان‌ها پرداختن به امر آموزش محیط زیست و رعایت مسائل مرتبط با آن است.

وی از اولویت‌های شهر بوشهر فضای سبز شهری و احداث کمربند سبز شهری دانست و ضمن اشاره به اینکه سرانه فضای سبز با استفاده از گونه‌های بومی باید افزایش یابد، بر احداث و ایجاد باغ‌های گیاه‌شناسی، آموزش ایجاد و توسعه فضای سبز، حفظ و نگهداری آن تاکید کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به استعداد و ظرفیت حوزه گردشگری در بوشهر اشاره کرد و افزود:

می‌توان ساماندهی باغ پرندگان، احداث آکواریوم دریایی با گونه‌های بومی خلیج فارس، احداث اسکله‌های گردشگری طبق قوانین زیست محیطی، ایجاد مدرسه طبیعت، ایجاد و احداث باغ‌های گیاه‌شناسی، باغ گیاه شناسی خلیج-عمانی را با انجام بررسی‌های کارشناسانه و دقیق در دستور کار قرار داد.

مطالب مرتبط:

منبع تسنیم

دیدگاه