۱۰ مقصد محبوب در میان مسافران و هزینه سفر یک روزه به آن ها

زینب موحدی
زینب موحدی پنجشنبه، ۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰
۱۰ مقصد محبوب در میان مسافران و هزینه سفر یک روزه به آن ها

فهرستی از محبوب‌ترین شهرهای جهان در میان مسافران بین المللی در سال گذشته منتشر شده است و اگر شما در حال برنامه‌ریزی برای سفر به یکی از این شهرها هستید، بهتر است نگاهی به این گزارش بیندازید؛ چرا که هزینه سفر این شهرها هم منتشر شده است. 

مستر کارت (Mastercard) در جدیدترین گزارش GDCI خود تعداد بازدیدکنندگان یک روزه از ۱۲۶ شهر جهان را در سال ۲۰۱۷ بررسی و نام ۱۰ شهری که بیشترین بازدیدکننده را داشتند، فاش کرد. این گزارش میانگین هزینه سفر مسافران طی یک روز ماندن در این شهرها برای اقامت، غذا، خرید، تور، حمل و نقل و غیره را هم شامل می‌شود. بنابراین، شما می‌توانید برای صرفه‌جویی در مسافرت آتی خود به پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری در جهان از همین الان شروع به برنامه‌ریزی کنید.

۱۰ شهر برتر به شرح زیر هستند:

بانکوک؛ ۲۰ میلیون و ۵۰ هزار بازدیدکننده

بانکوک

بانکوک؛ تایلند

مقاله‌ی مرتبط:

بانکوک در سال ۲۰۱۷ همچنان صدر فهرست را برای خود حفظ کرده است و به احتمال زیاد امسال هم با رشد ۹٫۶٪ که برای این شهر در سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی می‌شود، وضعیت به همین منوال باقی بماند. اگر می‌خواهید بدانید که برای سفر به این شهر چقدر باید هزینه کنید، بهتر است بدانید که میانگین هزینه سفر برای هر روز در ازای هر مسافر، ۱۷۳ دلار است.

لندن؛ ۱۹ میلیون و ۸۳۰ هزار بازدیدکننده 

لندن

بازار لیندهال در لندن

در این فهرست، لندن مدرن با فاصله‌ی اندکی درست پشت سر بانکوک قرار گرفته است و رقابت تنگاتنگی بین این دو شهر در جریان است؛ ولی نکته‌ای که تعجب خیلی‌ها را برانگیخته است آن است که مسافران بین المللی در پایتخت گران قیمت انگلستان به مراتب کم‌تر از بانکوک هزینه می‌کنند و میانگین هزینه سفر هر مسافر برای هر روز تنها ۱۵۳ دلار است.

پاریس؛ ۱۷ میلیون و ۴۴۰ هزار بازدیدکننده

پاریس

پیاده‌روی «Pont des Arts» که روی رودخانه‌ی سین در پاریس ساخته شده است

فرانسه، پربازدیدترین کشور در جهان است و بنابراین جای تعجب نیست که پاریس رتبه‌ی بالایی در این فهرست دارد. پاریس با کافه‌ها، غذاهای متنوع و حماسی و جاذبه‌های گردشگری که در خود جای داده است، خیلی گران‌تر از دو شهر اول در این فهرست است و مسافران روزانه به طور میانگین ۳۰۱ دلار در آن برای مخارج خود هزینه می‌کنند.

دبی؛ ۱۵ میلیون و ۷۹۰ هزار بازدیدکننده

دبی

آسمان‌خراش‌های دبی در میان مه صبحگاهی شهر

مسافرانی که با هزینه‌ی کم سفر می‌کنند برای رفتن به متروپولیس بیابانی و در عین حال، پر زرق و برق دبی باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند. بر اساس این گزارش، هزینه‌ی همه‌ی تجملاتی که در این شهر شاهد خواهید بود، روی‌هم‌رفته چیزی در حدود ۵۳۷ دلار در روز است که نسبت به شهرهای دیگر این فهرست رقم سنگینی به نظر می‌رسد. 

سنگاپور؛ ۱۳ میلیون و ۹۱۰ بازدیدکننده

سنگاپور

نمایی از خیابان «Supertree Grove» در باغ‌های خلیج سنگاپور

سنگاپور همیشه محبوب زمانی دوباره توجه عموم را به خود جلب کرد که فیلم جدید «آسیایی‌های ثروتمند دیوانه» روی پرده‌های سینما اکران شد. اما، شما مجبور نیستید که دقیقا پا جای پای آن‌ها بگذارید. با این که این شهر، شهر گرانی است؛ اما مخارج آن به پای مخارج دبی نمی‌رسد و میانگین هزینه سفر برای هر روز در ازای هر مسافر تنها ۲۸۶ دلار است.

نیویورک سیتی؛ ۱۳ میلیون و ۱۳۰ هزار بازدیدکننده

نیویورک

نمایی از پل بروکلین از جاده‌ی دومبو در کنار ایست ریور در نیویورک

نیویورک که محبوبیت آن قابل انکار نیست، پر است از کافی شاپ‌های روی پشت بام‌ها، پاپ آپ‌های هیجان‌انگیز و فروشگاه‌های رکوردشکن. مسافران به طور میانگین ۱۴۷ دلار در «سیب بزرگ آمریکا» (لقب شهر نیویورک) خرج می‌کنند؛ البته، کارهای زیادی هم در این شهر بزرگ وجود دارد که می‌توان رایگان انجام داد.

کوالالامپور؛ ۱۲ میلیون و ۵۸۰ هزار بازدیدکننده

کوالالامپور

یک فروشنده دستفروش در حال عبور از کنار یک مغازه سنتی چینی در کوالالامپور

مسافرانی که پایتخت مالزی را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند می‌توانند ترکیبی از آسمان خراش‌های مدرن، پارک‌های سرسبز و بازارهای خیابانی را در کنار هم پیدا کنند. اگر برای رفع گرسنگی خود از غذاهای ارزان قیمت شهر که در خیابان‌ها پخته می‌شوند استفاده کنید خیلی راحت می‌توانید میانگین هزینه سفر خود در کوالالامپور را در هر روز تا ۱۲۴ دلار پایین بیاورید.

توکیو؛ ۱۱ میلیون و ۹۳۰ هزار بازدیدکننده

توکیو

توکیو؛ ژاپن

مسافران توکیو، شهر شکوفه‌های گیلاس، به طور میانگین حدود ۱۵۴ دلار در هر روز برای شنیدن سر و صداهای سرسام‌آور و دیدن آسمان خراش‌های سر به فلک‌کشیده‌ی این شهر و همچنین، لذت بردن از مناظر این شهر مدرن، رویایی و دیدنی هزینه می‌کنند.

استانبول؛ ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار بازدیدکننده

استانبول

نمایی از داخل ایاصوفیه در استانبول

استانبول، پایتخت ترکیه که در مرز بین دو قاره‌ی آسیا و اروپا واقع شده است، این ظرفیت را دارد که در سال ۲۰۱۸، بیشترین نرخ توسعه را با توجه به نرخ رشد پیش‌بینی‌شده‌ی ۱۹٫۹٪ برای این شهر در مقایسه با سایر شهرهای حاضر در فهرست تجربه کند. همچنین، این شهر با میانگین ۱۰۸ دلار هزینه سفر برای هر روز، ارزان‌ترین مقصد مسافرت در فهرست ۱۰ شهر پربازدید است.

سئول؛ ۹ میلیون و ۵۴۰ هزار بازدیدکننده

سئول

معماری سنتی کره‌ای در روستای «بوکچون هانوک» در سئول، کره‌ی جنوبی

در حالی که پایتخت کره‌ی جنوبی تنها نصف بانکوک بازدیدکننده دارد؛ اما هنوز هم شهری اغواکننده برای آن دسته از مسافران بین المللی است که به دنبال یافتن شهری هستند که از ترکیب باورنکردنی فرهنگ سنتی و فرهنگ نوگرایانه تشکیل شده باشد. مسافران سئول به طور میانگین ۱۸۱ دلار در هر روز خرج می‌کنند.

مطالب مرتبط:

منبع lonelyplanet

دیدگاه