برگزاری نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی

طیبه فلاحتی
طیبه فلاحتی چهار شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۲
برگزاری نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی

تربت حیدریه میزبان نخستین جشنواره ملی گیاهان دارویی خواهد بود.

علی محمدی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تربت حیدریه گفت:

نخستین جشنواره ملی گردشگری گیاهان دارویی از ۲۵ تا ۲۸ تیرماه در مناطق گردشگری شهرستان به صورت کمپ برگزار می‌شود.

علی محمدی ادامه داد:

شهرستان تربت‌حیدریه در حوزه گیاهان دارویی و جاذبه‌های روستایی دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای است، به همین منظور تصمیم گرفته شد که جشنواره ملی با هدف معرفی قابلیت‌های گردشگری و گیاهان دارویی و هم‌چنین جاذبه‌های روستایی برگزار شود.

 برای برگزاری چنین جشنواره ملی، دو الی سه منطقه را برای آشنا شدن گردشگران با طبیعت در نظر گرفته شده و هم‌چنین در روز ورود گردشگران به شهرستان، که همراه با افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های روستایی خواهد بود، در همان شب بازدید از آثار تاریخی شهرستان تربت حیدریه با حضور گردشگران انجام خواهد شد.

در روز بعد کلاس‌های دوره آموزشی شناخت گیاهان دارویی برای شرکت کنندگان نیز برگزار خواهد شد و همچنین عصر همان روز گردشگران به سمت روستای گردشگری نّسّر حرکت کرده  که شب را به صورت کمپ در خود منطقه اسکان خواهند داشت.

محمدی خاطر نشان کرد:

علاوه بر جاذبه‌های گردشگری که در منطقه وجود دارد، گردشگران برای اقامت در طبیعت، آشنایی با غذاهای محلی، بازی‌های بومی محلی، نمایشگاه‌های تخصصی و نیز مسابقات فرهنگی و هنری دیدن می‌کنند و این برنامه‌های جنبی جشنواره ملی گردشگری گیاهان دارویی است که در روز تعیین شده برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه