آغاز پروازهای تهران و عتبات عالیات از فرودگاه اراک

زلیخا رحمانیان
زلیخا رحمانیان دوشنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
آغاز پروازهای تهران و عتبات عالیات از فرودگاه اراک

ظرفیت پایانه هوایی فرودگاه اراک ۷۰ درصد افزایش داشته است و پروازها به مقاصد تهران و عتبات عالیات بعد از ماه مبارک رمضان در فرودگاه اراک آغاز خواهند شد.

 رحیم حسین نسب، مدیرکل فرودگاه اراک با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی ظرفیت پایانه هوایی این فرودگاه گفت:

پروازها به مقاصد تهران و عتبات عالیات بعد از ماه مبارک رمضان در فرودگاه اراک آغاز خواهند شد.

به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رحیم حسین نسب، مدیرکل فرودگاه اراک با اشاره به اقدامات انجام شده برای توسعه این فرودگاه گفت:

تقریبا دو سال است که در فرودگاه سمنان روی گسترش زیرساخت کار کرده‌ایم. با این دو سال با توسعه شبکه آی‌‌تی، افزایش حجم ترمینال و افزایش زیرساخت‌های فرودگاه پایان سال ۹۵ آمادگی پذیرش پروازهای خارجی را پیدا کردیم.

حسین نسب به گسترش زیرساخت‌ها در فرودگاه اراک اشاره کرد و افزود:

ترمینال این فرودگاه برای پرواز داخلی و برای هواپیماهای صد نفره ساخته شده بود. با توجه به اینکه پروازها بزرگ‌تر شده و پرواز خارجی نیز اضافه شده بود، لازم بود هم المان‌های پروازهای خارجی مانند کنترل گذرنامه، گمرک و قرنطینه را اضافه کنیم و هم فضای فرودگاه را گسترش دهیم.

با تخصیص ۴ میلیارد ریال اعتبار از سوی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، بهسازی فرودگاه اراک انجام شد. در این بهسازی‌ها مساحت پایانه از ۱۳۶۰ مترمربع به ۲۳۴۰ مترمربع افزایش پیدا کرد و ۷۰ درصد به ظرفیت این پایانه افزوده شد. اکنون ظرفیت پایانه فرودگاه اراک برای پروازهای خروجی و ورودی ۳۴۰ نفر در ساعت است و این امکان را دارد که به راحتی پروازهای ۱۷۰ نفره و پروازهای خارجی را پذیرا باشد.

زیباسازی پایانه هوایی فرودگاه اراک نیز در دستور کار قرار دارد و در سال جاری به انجام خواهد رسید.

آغاز پروازهای تهران و عتبات عالیات بعد از ماه رمضان

مدیرکل فرودگاه اراک در ارتباط با برقراری پرواز تهران به اراک گفت:

پرواز تهران جزو اولویت‌های استان مرکزی است. نزدیک به یک سال است که برای برقراری این پرواز برنامه ریزی می‌کنیم و در همین راستا قراردادی آماده شده که به زودی به امضای مدیرعامل ایران ایر نیز خواهد رسید.

استان مرکزی تعهد کرده بود که فضای اداری و دفتر فروش برای ایران ایر در نظر بگیرد. اکنون محل استقرار خدمه این شرکت تهیه شده و پرواز تهران بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

حسین نسب به برقراری پروازهای خارجی در سال ۹۵ از فرودگاه اراک اشاره کرد و افزود:

پروازهای خارجی فرودگاه اراک با پروازهای عتبات عالیات راه‌اندازی در سال ۹۵ شد؛ اما در سال ۹۶ بعد از ماه مبارک رمضان متأسفانه با زیاده‌طلبی آژانس‌های حج و زیارتی مسافرهای هوایی به مسافرهای زمینی تبدیل شدند و به همین علت پروازهای عتبات از فرودگاه اراک لغو شدند.

وی ادامه داد:

ما تمام تلاش خود را کردیم که جلوی این اتفاق ناخوشایند را بگیریم. کارهای خوبی انجام شده و قرار است بعد از ماه مبارک رمضان پروازهای عتبات راه‌اندازی شود.

گفتنی است در حال حاضر پرواز‌هایی به مقاصد عسلویه و مشهد و همچنین روزانه ۳۰ تا ۴۰ سورتی پرواز آموزشی از فرودگاه اراک انجام می‌شود

 

مطالب مرتبط:

منبع کن نیوز

دیدگاه