تلاش تایوانی ها برای جذب گردشگران مسلمان

امید جعفری
امید جعفری سه شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰
تلاش تایوانی ها برای جذب گردشگران مسلمان

با افزایش جمعیت کشورهای مسلمان و تعداد مسلمانان در خاورمیانه، تایوان در تلاش است که یک مقصد گردشگری مناسب در چشم مسافران کشورهای خاورمیانه به نظر برسد تا بتواند گردشگران بیشتری جذب کند.

تایوان برای دست‌یابی به بازار مسلمانان، در حال حاضر بیش از ۱۵۰ رستوران، هتل و خدمات مسافرتی به روش‌های اسلامی و حلال احداث کرده است. اسلامی و حلال بودن بخشی از مرحله تولید گوشت و غذا است که مسلمانان آن را یکی از فرایض دینی خود می‌دانند. همه تلاش‌های تایوان حاکی از چشم امید داشتن به کشورهای خاورمیانه‌ای برای جذب گردشگران آن اقلیم است.

از جمله کارهایی که اداره گردشگری تایوان در راستای رسیدن به استراتژی جذب گردشگران مسلمان انجام داده، می‌توان به حضور در نمایشگاه بازار مسافرت عربی ATM که بزرگ‌ترین نمایشگاه صنعت گردشگری و مسافرت در خاورمیانه که سالانه در دبی برگزار می‌شود، اشاره کرد.

تلاش تایوانی‌ها برای جذب گردشگران مسلمان

رئیس هیئت‌مدیره گردشگری تایوان می‌گوید:

برای دیده شدن تایوان در کشورهای اسلامی و جذب گردشگران مسلمان بیشتری، ما در تلاش هستیم تا محیطی مسلمان‌پسند در تایوان ایجاد کنیم. اداره گردشگری با همکاری انجمن مسلمانان تایوان، دستورالعمل پختن غذاهای حلال را به رستوران‌ها، هتل و آشپزخانه‌ها ابلاغ کرده است.

بر اساس برآوردهای اداره گردشگری تایوان، با افزایش محبوبیت تایوان به‌عنوان مقصد گردشگری در کشورهای اسلامی، تعداد گردشگران مسلمانی که به تایوان سفر می‌کنند، دو برابر خواهد شد. در این‌ بین امارات متحده عربی با افزایش ۲۰ درصدی در صدر کشورهای مسلمان قرار دارد. هم‌اکنون هم این کشور، بیشتر جمعیت مسلمان گردشگر در تایوان را به خود اختصاص داده است.

تلاش تایوانی‌ها برای جذب گردشگران مسلمان

دولت تایوان برای تشویق رستوران‌ها و هتل‌ها به طبخ غذاهای اسلامی، به رستوران‌هایی که مبادرت به پختن غذاها به روش‌های اسلامی کند، کمک‌های مالی و گواهینامه‌ای اعطا خواهد کرد تا بتوانند محل کار خودشان را برای استقبال از مسافران مسلمان بهبود و بازسازی کنند. همچنین بیشتر دفاتر، ادارات گردشگری تشویق شده‌اند که در محل‌های عمومی، جایگاه‌های حمل و نقل سرویس‌های بهداشتی اسلامی و نمازخانه برپا کنند.

در سال ۲۰۱۷، تعداد گردشگران در حوضه خاورمیانه رکورد جدید ثبت کرد و برآورد می‌شود که تعداد این مسافران در سال جاری با رشد دورقمی ۱۳٫۶۴ همراه خواهد بود.

مطالب مرتبط:

دیدگاه