گلیم فشرده بافت شهرستان میانه صاحب برند شد

فاطمه رشیدی
فاطمه رشیدی چهار شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
گلیم فشرده بافت شهرستان میانه صاحب برند شد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ثبت «گلیم فشرده بافت» بانوی هنرمند صنایع دستی شهرستان میانه به اسم تجاری «قافلان کوه» خبر داد.

به‌ گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ «فرشاد به آفرین» روز سه شنبه ۷ آذر ماه با اعلام این خبر افزود:

«مریم محمدی» هنرمند توانمند صنایع دستی با تلاش‌ها و پیگیری‌های شخصی خویش در یک سال اخیر توانست برند تولیدات خود را به ثبت رسانده و گواهی و لوگوی مربوطه را از شرکت ثبت علائم تجاری کشور دریافت نماید.

وی تصریح کرد:

طراحی و تجاری سازی نیاز رشد و توسعه صنایع دستی به ویژه در شهرستان‌ها است. حمایت از خلاقیت هنرمندان مقوله مهمی است که می‌تواند صنایع دستی در شهرستان‌ها را رونق ‌بخشد.

به آفرین در ادامه در خصوص نحوه بافت ابداعی این گلیم تشریح کرد:

این بانوی هنرمند صنایع دستی استان با ابداع نحوه فشرده بافت و حذف شیارهای موجود در میان بافت‌ها؛ توانسته است به ساختاری منسجم مانند بافت فرش دست یابد که این امر استحکام و کیفیت گلیم را دو چندان کرده است.

وی با تاکید بر اهمیت «تجاری سازی و برندینگ» خاطر نشان کرد:

در راستای ارج نهادن بر تلاش‌های هنرمندان در مسیر توسعه و رشد صنایع دستی استان، ثبت و معرفی این محصولات در بازارهای داخلی و خارجی بهترین راهکار برای راه‌ا‌ندازی بازار کسب و کار در این صنعت است.

معاون صنایع دستی استان ادامه داد:

استان آذربایجان شرقی دارای ظرفیت بی نظیری با دارا بودن ۸۰ رشته صنایع دستی است.

اگر به دنبال عرضه و معرفی محصولات خود در بازارهای بین‌المللی هستیم باید آثار صنایع‌دستی برندسازی شوند.

به‌آفرین افزود:

این حرکت خود نقطه شروعی برای حرکت به فکرها و ایده‌های نو در حوزه صنایع دستی است.

امیدواریم دیگر هنرمندان و صنعت‌گران استان نیز در این راستا بیشتر تلاش کنند تا با بروزرسانی و خلق آثار نو برگرفته از فکرهای خلاق، شاهد رشد بیشتری نسبت به قبل در حوزه صنایع دستی باشیم.

مطالب مرتبط:

دیدگاه