پیش بینی رکورد گردشگر برای شهر نیویورک در سال ۲۰۱۷

سیامک احدی
سیامک احدی سه شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
پیش بینی رکورد گردشگر برای شهر نیویورک در سال ۲۰۱۷

شهر نیویورک طبق پیش‌بینی‌های انجام شده در سال ۲۰۱۷ به رکورد ۶۱٫۸ میلیون نفر توریست خواهد رسید.

شهر نیویورک که سال گذشته برای اولین‌بار شمار گردشگران ورودی خود را به بیش از ۶۰ میلیون نفر رسانده بود، طبق پیش‌بینی‌ها امسال نیز با رشد ۲ درصدی به رکورد ۶۱٫۸ میلیون نفر توریست خواهد رسید که از این رقم ۴۹٫۲ میلیون نفر توریست‌های داخلی هستند.

شمار گردشگران بین‌المللی وارد شده به نیویورک در سایه انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا و فرمان‌های مهاجرتی جنجالی او امسال ۱۰۰ هزار نفر در مقایسه با آمارهای سال ۲۰۱۶ کاهش خواهد یافت که البته از برآورد اولیه اُفت ۳۰۰ هزار نفری گردشگران خارجی پائین‌تر است.

نیویورک

بنا بر اعلام آژانس رسمی تبلیغات و بازاریابی گردشگری نیویورک «NYC & Company»، در سال ۲۰۱۶ گردشگران در مجموع ۴٫۲ میلیارد دلار در نیویورک هزینه کردند و گردشگران بین‌المللی نیز به طور متوسط در دوران اقامتشان در شهر ۲ هزار دلار صرف هزینه‌ها کرده‌اند که این رقم حدود چهار برابر بیشتر از گردشگران داخلی است

کمپین جهانی گردشگری نیویورک تحت عنوان «نیویورک واقعی» برای جذب شمار بیشتری توریست از سراسر جهان اخیرا آغاز به کار کرده و تابلوهای آن در فرودگاه‌ها، متروها و ایستگاه‌های اتوبوس در سراسر جهان قابل مشاهده است.

«فِرد نیکسون»، مدیر ارشد اجرایی آژانس «NYC & Company» بیان کرد:

ارزش بالای دلار آمریکا موجب کاهش قدرت خرید برخی گردشگران بین‌المللی شده و این امر یکی از عوامل مهم در کاهش شمار گردشگران خارجی نیویورک است، اما سایر عوامل تحت تاثیر دولت «ترامپ» است که از توریست‌های خارجی استقبال نمی‌کند.

وی افزود:

نیویورک بیش از سایر شهرهای آمریکا از کاهش شمار گردشگران خارجی آسیب خواهد دید، چون حدود ۳۰ درصد از تمام گردشگران بین‌المللی که به آمریکا سفر می‌کنند از شهر نیویورک نیز بازدید می‌کنند و نیویورک بیشترین سهم را از گردشگران کشورهایی داشته که تحت تاثیر قانون مهاجرتی دولت «ترامپ» قرار گرفتند.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه