ورود هواپیماهای جدید مستلزم کمک بانک‌ها

تیم  کجارو
تیم کجارو جمعه، ۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
ورود هواپیماهای جدید مستلزم کمک بانک‌ها

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام این‌که با صدور مجوز اوفک راه‌های ورود هواپیما به کشور وارد شده است عنوان کرد که بانک‌ها برای ورود هواپیماهای جدید کمک کنند.

«علی عابدزاده» رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت که بر اساس آنچه قبلا پیش‌بینی می‌شد ادامه مذاکرات پس از توافقنامه هسته‌ای در خصوص توسعه ناوگان هواپیمایی کشور اگر چه ممکن بود مدت زمانی طول بکشد، اما بنا به شرایط و جذابیت بازار که همگان در اجلاس هوانوردی و هیئت‌های اعزامی از اروپا، آمریکا و کمپانی‌های سازمان هواپیمایی در ابراز علاقه برای حضور در این عرصه از خود نشان دادند راه‌ها به تدریج هموار و نه تنها بخش دولتی که امکان مذاکرات مستقیم شرکت‌های خصوصی با کمپانی‌هایی سازنده هواپیما فراهم شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه انجام زیرساخت‌های لازم برای ورود هواپیماهای جدید به موازات توسعه ناوگان در حال انجام است، گفت:

نیازسنجی‌های لازم در خصوص ناوگان صورت گرفته و همانطور که قبلا اختصارا به آن اشاره شده است، برای فعال کردن فرودگاه‌های بی‌پرواز و یا کم پرواز و برای حرکت به سمت اقتصادی شدن فرودگاه‌ها و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به ایرلاین‌ها توصیه شده است تا حدالامکان برای افزایش هواپیما با ظرفیت‌های پائین اقدام کنند.

عابدزاده اظهارامیدواری کرده است که با وجود مجوز صادر شده و مذاکرات پیش رو بتوان شاهد ورود این هواپیماها به کشور بود.

وی با بیان اینکه مذاکرات و پیگیری‌های ایرلاین ها محدود به شرکت‌های بوئینگ و ایرباس نیست، گفت:

آنچه در این خصوص بسیار حائز اهمیت است فراهم شدن جو رقابت‌هاست که شرکت‌های هواپیمایی دولتی و خصوصی می‌توانند از این فرصت به دست آمده استفاده و نسبت به افزایش ناوگان خود و نوسازی آن اقدامات جدی‌تری را صورت دهند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پایان با بیان اینکه شرایط و محدودیت‌ها در گذشته و وجود نرخ‌های تکلیفی از طرف دستگاه‌های حاکمیتی موجب تضعیف ساختار مالی شرکت‌های خصوصی شده است، از حوزه‌های اقتصادی و به خصوص بانک‌ها خواست تا با شرکت‌های هواپیمایی در جهت تامین منابع مالی آنها همکاری بیشتری داشته باشند.

وی به بانک‌ها اطمینان داد با فضای ایجاد شده و آزادی عمل منطقی و اصولی، شرکت‌ها این پتانسیل را خواهند داشت با اصلاح ساختار مالی پاسخگوی تعهدات مالی و بانکی خود باشند.

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه